Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Festiwal Sztuki i Społeczności Miasto Szczęśliwe

Kiedy2017-05-20
GdzieTeatr Powszechny
ul. Zamoyskiego 20
Warszawa
Festiwal Sztuki i Społeczności Miasto Szczęśliwe

Organiztorzy zapraszają w najblizszy weekend na wydarzenia, które zainaugurują drugą edycję Festiwalu Sztuki i Społeczności "Miasto Szczęśliwe". 20 maja o godzinie 12:00 odbędzie się otwarcie Ogrodu Powszechnego przed teatrem, a o 13:00 spektakl "Park-Opera" Wojtka Blecharza w sąsiedzkim Parku Skaryszewskim.

Druga edycja Festiwalu Miasto Szczęśliwe organizowana jest przez Teatr Powszechny i wpisuje się w plany Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m. st. Warszawy. Swoją nazwą Festiwal nawiązuje do głośnej książki Charlesa Montgomery’ego, w której zajmuje się on tym, jak miasto, jego organizacja i infrastruktura, wpływają na jakość i styl życia mieszkańców.

Festiwal Miasto Szczęśliwe to nowy model dialogu ludzi sztuki i społeczności lokalnej. Inicjatywa wynika z chęci pogłębienia współpracy publicznych instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz rozmaitych grup artystycznych i mieszkańców Pragi. W ramach działalności Teatru powstaje szeroki program działań artystyczno-społecznych, którego realizacja przypadnie na okres od maja do października 2017 roku i skupiać się będzie na poznawaniu i przybliżaniu niepowtarzalnego charakteru dzielnicy, wyzwań stojących przed mieszkańcami oraz historii i wielokulturowości Pragi.

 

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja Sopot Spa - poczuj zapach nadmorskich wakacjiWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z serii Sopot i Sopot Spa.
FB dlaMaturzysty.pl reklama