Teatr
Festiwal Sztuki i Społeczności Miasto Szczęśliwe

Festiwal Sztuki i Społeczności Miasto Szczęśliwe

Opis

Organiztorzy zapraszają w najblizszy weekend na wydarzenia, które zainaugurują drugą edycję Festiwalu Sztuki i Społeczności "Miasto Szczęśliwe". 20 maja o godzinie 12:00 odbędzie się otwarcie Ogrodu Powszechnego przed teatrem, a o 13:00 spektakl "Park-Opera" Wojtka Blecharza w sąsiedzkim Parku Skaryszewskim.

Druga edycja Festiwalu Miasto Szczęśliwe organizowana jest przez Teatr Powszechny i wpisuje się w plany Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m. st. Warszawy. Swoją nazwą Festiwal nawiązuje do głośnej książki Charlesa Montgomery’ego, w której zajmuje się on tym, jak miasto, jego organizacja i infrastruktura, wpływają na jakość i styl życia mieszkańców.

Festiwal Miasto Szczęśliwe to nowy model dialogu ludzi sztuki i społeczności lokalnej. Inicjatywa wynika z chęci pogłębienia współpracy publicznych instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz rozmaitych grup artystycznych i mieszkańców Pragi. W ramach działalności Teatru powstaje szeroki program działań artystyczno-społecznych, którego realizacja przypadnie na okres od maja do października 2017 roku i skupiać się będzie na poznawaniu i przybliżaniu niepowtarzalnego charakteru dzielnicy, wyzwań stojących przed mieszkańcami oraz historii i wielokulturowości Pragi.

 

Polecamy
Ostatnio dodane
28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt
Zbliża się 28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt w Toruniu

Wybitni światowi reżyserzy oraz najciekawsze polskie spektakle w programie wydarzenia!

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.