Teatr
Powrót spektaklu "Obrock"

Powrót spektaklu "Obrock"

  • 2011-05-10, , godzina 19:00, do 2011-05-11
  • Teatr Studio, Warszawa
  • Zobacz profil >>

Opis

Już 10 i 11 maja o godz. 19.00 po kilku miesiącach nieobecności na deski warszawskiego Teatru Studio powraca spektakl "Obrock" w reżyserii Bartosza Zaczykiewicza, oparty na dramacie "Matka" Stanisława Ignacego Witkiewicza.

O Spektaklu:
Głowa Witkacego widziana od środka. Głowa artysty, w której kotłują się pytania o rzeczy wysublimowane i przyziemne, tajemnicę istnienia i byt materialny. Pytania o sumienie artysty, jego rozterki, nadzieje. O cenę geniuszu, o cenę wierności idei twórczej. W tejże głowie rozgrywa się walka o rolę i miejsce sztuki jako czynu. Walka i klęska, groteskowa i przejmująca porażka? Myśli, sieczka, obrok, Obrock…  „Demoniczny nadkabaret” i dwójka protagonistów, wymieniających się rolami: matka i syn.Fantomy wyobraźni Witkacego i jego intelektualne obsesje zostały rozpisanena dwa głosy spektaklu STUDIO przez mistrzowskich interpretatorów: Irenę Juni Jarosława Gajewskiego.


 

Polecamy
Ostatnio dodane
28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt
Zbliża się 28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt w Toruniu

Wybitni światowi reżyserzy oraz najciekawsze polskie spektakle w programie wydarzenia!

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.