Teatr
Teatr WARSawy: Walentynki z Trzema Wspaniałymi

Teatr WARSawy: Walentynki z Trzema Wspaniałymi

Opis

Jak spędzić tegoroczne Walentynki? Najlepiej w towarzystwie szarmanckiego, przystojnego, inteligentnego, a do tego przezabawnego mężczyzny. A gdyby było takich trzech? Niemożliwe? Nic podobnego! 14 lutego zapraszamy do Teatru WARSawy na Walentynki z Jachimkiem, Sajnukiem i Połońskim. Można zobaczyć ich zmagania z życiem trzydziestoczterolatka w przezabawnej komedii autorstwa tego pierwszego.

PROMOCJA DLA PAR – BILET PODWÓJNY

Pary kupujące bilet normalny płacą 100zł zamiast 140zł. Pary uprawnione do zakupu biletów ulgowych płacą 80zł zamiast 100zł. W celu skorzystania z promocji przynajmniej jedna osoba musi być uprawniona do zniżki (student/uczeń/emeryt). Prosimy o dokonywanie rezerwacji mailowo (bilety@teatrwarsawy.pl) lub telefonicznie (22-468 00 99).

[JA]3 CZYLI DWA DO JEDNEGO

Średniowieczny moralitet w komediowym wykonaniu według Tomka Jachimka i w reżyserii wszystkich trzech

Gdy w człowieku mózg zaczyna walczyć z sercem o to, czy zjeść kolejnego pączka - uruchamia się zapalnik. Gdy trwa walka o to, czy pobiegać, czy może obejrzeć kolejny odcinek ulubionego reality show - bomba zaczyna tykać. Jak wyglądałaby więc eksplozja, gdyby trzeba było zmienić sposób życia, bo w grę wchodzi... życie?

Takie ultimatum dostanie od lekarza trzydziestoczteroletni bohater spektaklu. Albo zmieni tryb życia, albo się z nim pożegna. Reorganizując dotychczasowe przyzwyczajenia, staje się polem walki mózgu i serca. Pojawiają się słodko-gorzkie myśli i (ku rozpaczy bohatera) wnioski. Mianowicie odkrywa, że w mgnieniu oka stał się dorosły, choć może lepiej pasowałoby tu określenie - skapcaniały i stary duchem. Jak potoczy się ta trójstronna wojna? Czy znajdą jakieś rozwiązanie? W końcu co trzy głowy to nie jedna.

Brawurowy występ Adama Sajnuka, Tomasza Jachimka i Jerzego Jana Połońskiego w różnych odsłonach tej samej osoby. Takich dwóch, jak tych trzech - nie ma ani jednego.

Teatr WARSawy jest w prostej linii spadkobiercą Teatru Konsekwentnego – konsekwentnie, od 16 lat współtworzonego przez Aldonę Machnowską-Górę i Adama Sajnuka. Od połowy 2013 r.  jego siedzibą jest budynek dawnego kina WARS przy Rynku Nowego Miasta w Warszawie. Lokalizacja ta bardzo dobrze wpisuje się w koncepcję teatru „miejskiego", wsłuchanego w głos otaczającej go rzeczywistości, zainteresowanego przede wszystkim szczerym i otwartym dialogiem z widzem – człowiekiem nowoczesnym, niezależnym myślowo, szukającym tożsamości z miejscem i ze społecznością. Ideą Teatru WARSawy jest prowadzenie takich aktywności artystycznych i kulturalnych, które zaspokoją oczekiwania właśnie tej grupy.

Teatr WARSawy stawia na współpracę z ludźmi utalentowanymi i ambitnymi, o podobnym do naszego sposobie myślenia. Tworzy przestrzeń dla rozśpiewanego kabaretu literackiego („Pożar w burdelu”), jednocześnie interesując się trudnymi, prowokującymi do myślenia, czasem bardzo osobistymi tematami (np. „Dziwka z Ohio”, „Tato nie wraca”). Spektakle Teatru WARSawy byli wielokrotnie nagradzane. „Kompleks Portnoya” został wyróżniony dwoma Feliksami Warszawskimi: za reżyserię (Adam Sajnuk i Aleksandra Popławska) oraz za debiut (Anna Smołowik). Z kolei dzięki głównej roli w „Zaklętych rewirach” Feliksa otrzymał Mateusz Banasiuk. Spektakl „I będą święta” tria Przepiórska/Rowicki/Ratajczak  stał się najczęściej nagradzanym w Polsce monodramem, a ich „Tato nie wraca” powtarza jego sukces.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.