188 kciuków za maturzystów - akcja Wyższych Szkół Bankowych

2020-06-08 09:26:02 | Warszawa

94 wykładowców i studentów nagrało wideo dla maturzystów, żeby wesprzeć ich na duchu w tym ważnym dla nich dniu. Film jest elementem kampanii #BędzieDobrze organizowanej przez Wyższe Szkoły Bankowe. Poza materiałem filmowym, dziekani każdej z uczelni podzielili się anegdotami ze swoich maturalnych czasów, a wykładowcy okazali swoje wsparcie poprzez publikację zdjęć z hasłem kampanii, na Twitterze.

188 kciuków w górę - baner informujący o akcji WSB w Warszawie188 kciuków za maturzystów

Stres, niepewność, nieprzespane noce - takie emocje towarzyszą chyba każdemu maturzyście. Zgodzą się z tym zarówno uczniowie, którzy właśnie dziś przystępują do tego egzaminu, jak i osoby, które zdawały go 10, 20 czy nawet 50 lat temu. Perspektywa czasu pokazuje jednak, że matura nie była wcale taka straszna. Dlatego, studenci i wykładowcy Wyższych Szkół Bankowych z całej polski dodają otuchy tegorocznym maturzystom mówiąc: - Trzymamy za Was kciuki. Będzie dobrze. Od dziś ich film można obejrzeć na YouTubie:

- Kampanię #BędzieDobrze realizujemy już po raz 4. W tym roku rozszerzyliśmy nasze działania o wspólne wideo i historie dziekanów, bo zależy nam na dotarciu do jak największej liczby maturzystów. Wiemy, że jest im ciężko, szczególnie w ostatnich tygodniach. Przypominamy, niby oczywistą, ale jednak bardzo ważną rzecz, że wszyscy przez to przechodziliśmy. Wykładowcy, dziekani, pracownicy naukowi – też kiedyś zdawali maturę i również wiązały się z tym różne historie (kiedyś stresujące – teraz zabawne). Chcemy pokazać również perspektywę studentów, którzy jeszcze niedawno byli w tej samej sytuacji, a teraz z entuzjazmem mówią, że #BędzieDobrze. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do kampanii przez publikacje w Social Mediach słów wsparcia z hasztagiem akcji - powiedziała Anna Czarkowska, dyrektor działu marketingu, Wyższych Szkół Bankowych.

Wiem co czujesz #BędzieDobrze

- Maturę zdawałem dawno temu – w czasach, kiedy egzamin pisemny z języka polskiego polegał wyłącznie na napisaniu obszernej pracy na jeden z trzech tematów. Nie przepadałem, i ciągle nie przepadam, za długą formą wypowiedzi. Jestem „ścisłowcem”. Była to więc najbardziej stresująca część matury. Losuję numer stolika i... podejrzanie niski!!! Tak, okazało się, że siedziałem centralnie przed komisją. Zimny pot – to mało powiedziane. Paraliż trwał niemal godzinę, nie mogłem zebrać myśli. Dopiero później zacząłem pisać. Zabrakło tej godziny na szlif wypowiedzi. Na szczęście dla mnie, zdałem. - takie wspomnienie maturalne przywołał dr Roman Łosiński, Dziekan Wydziału Finansów i Bankowości, WSB w Poznaniu.

Historie pozostałych dziekanów uczelni można przeczytać na blogu: Matura? Pamiętam, że..., czyli garść wspomnień z pierwszej ręki | Wyższe Szkoły Bankowe - https://www.wsb.pl/blog/matura-pamietam-ze-czyli-garsc-wspomnien-z-pierwszej-reki

Od dziś również eksperci i wykładowcy WSB zamieszczają na Twitterze słowa wsparcia dla maturzystów lub krótkie maturalne historie, wraz ze swoimi zdjęciami z kartką #BędzieDobrze. Celem kampanii jest dotarcie do jak największej liczby maturzystów, by dodać im otuchy. Dlatego, każdy może dołączyć się do akcji - publikując na swoim profilu w Social Mediach swoje wspomnienie lub kilka słów wsparcia wraz z hasztagiem #BędzieDobrze.

ip

fot. materiały Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie

Słowa kluczowe: WSB, Wsparcie dla maturzystów, Twitter, YouTube, Anegdoty cytaty wykładowców, 2020

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Jakie są szanse na dostanie się na studia w 2024 roku?

Zobacz, co jest ważne przy rekrutacji na studia.

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu - kształcenie przyszłych specjalistów w kosmetologii, fizjoterapii i technikach dentystycznych

Wybór odpowiedniej ścieżki edukacyjnej to kluczowy krok w kształtowaniu swojej przyszłości zawodowej.

Proces rekrutacji na studia w 2024 roku - co warto wiedzieć?

Zobacz, jak wygląda rekrutacja na studia krok po kroku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Jak przygotować się do próbnej matury?

Zobacz 6 kluczowych porad!

Udana stylizacja na studniówkę - modnie i z klasą

Sprawdź, co jest w modzie i jak dopasować elementy stylizacji, by wyglądać doskonale.

Jak wyglądają studia ratownictwa medycznego?

Dowiedz się gdzie najlepiej studiować ratownictwo medyczne, aby zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną na wysokim poziomie.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane