zmień miasto

Czym jest ELAB Education Festival? [PROGRAM]

Świat jest coraz mniejszy, a możliwości edukacji praktycznie nieograniczone. Trzeba tylko wszystko dobrze zaplanować, nie bać się zmian i mieć otwartą głowę.

Wyjazdy na kursy językowe, czy wymiany studenckie za granicę to już norma, ale odbycie całych studiów w Danii, Wielkiej Brytanii albo Stanach Zjednoczonych wzbudza większe obawy zarówno wśród przyszłych studentów, jak i ich rodziców.

Częste obawy rodziców i studentów dotyczą kwestii finansów. Aleksandra Kozera założycielka Fundacji Elab tłumaczy, że bardzo korzystną opcją jest pożyczka rządowa dla obywateli Unii Europejskiej, którą spłaca się po studiach i dopiero po uzyskaniu zarobków na określonym poziomie. Nie trzeba się więc martwić jej spłatą podczas studiów.

Maturzyści i studenci są świadomi tego, że możliwość nauki za granicą daje im dużo szerszy wachlarz możliwości na rynku pracy. Możliwość studiowania na renomowanych uczelniach zagranicznych to bezcenna szansa na rozwój, naukę języków, poznanie kreatywnych ludzi i start w życie zawodowe z zupełnie innego miejsca, niż gdyby zostali w kraju.

Jednym z popularniejszych kierunków jest Wielka Brytania. Szczególnie teraz, kiedy w związku z Brexitem pojawiły się obawy, że być może to ostatnia chwila, by podjąć studia na Wyspach. Do 2019 roku Wielka Brytania pozostanie na pewno w Unii Europejskiej, a co za tym idzie, prawo funkcjonuje tak samo i pożyczki rządowe ciągle są dostępne – podkreśla Aleksandra Kozera.

Trendy w edukacji zagranicznej, kontakt z przedstawicielami zagranicznych uczelni i spotkania z absolwentami studiów za granicą możliwe będą podczas Festiwalu Studiów Zagranicznych, które odbędą się w 22 października 2016 roku w Warszawie (Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25).

W programie m. in.:
10:00-18:00 możliwość odwiedzania stanowisk wystawców, a w przerwach zrelaksowania się w strefie Chillout
11:00-11:45 rozpoczęcie - przemówienie Aleksandry Kozery, założycielki Elab (studia za granicą wymagania i finanse)
12:00-15:00 poznaj nas - prezentacje poszczególnych uczelni zagranicznych i partnerów
14:30-15:10 Projects Abroad prezentacja – Wolontariaty międzynarodowe dla młodzieży
15:20-15:35 wystąpienie Rafała Masnego
15:45-16:25 wystąpienie motywacyjne Joanny Bagniewskiej
16:35-17:15 wystąpienie motywacyjne Joanny Jurek
17:30-18:15 przemówienie Olgi Siczek, założycielki Elab (top up i magister za granicą)

Darmowa rejestracja: http://elab-education-festival.syskonf.pl/

 

ip

Ciekawe artykuły
Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama