Dzień otwarty w Akademii Obrony Narodowej

2013-03-25 10:59:21 | Warszawa

Jak wygląda oferta edukacyjna AON przygotowana na nowy rok akademicki? O tym zainteresowani studiami w Rembertowie będą mogli przekonać się już w sobotę 13 kwietnia.

Bogaty program prezentacji uczelni przewiduje nie tylko wystąpienia przedstawicieli władz akademickich i samorządu studenckiego. Przede wszystkim młodzież będzie mogła zapoznać się z zasadami rekrutacji i specyfiką interesujących ich kierunków. Informacji udzielać będą wykładowcy, pracownicy i studenci AON. O dodatkowej aktywności, którą umożliwia studiowanie w Akademii, opowiedzą też przedstawiciele kół naukowych, jednostki „Strzelec” i Studenckiej Akademii Polowej. Przybliżona zostanie również idea studiów mobilnych w partnerskich uczelniach zagranicznych w ramach programu Erasmus.  Informacji o dokonaniach i ambitnych planach na przyszłość AON towarzyszyć będzie prezentacja bazy dydaktycznej, w tym zwiedzanie sali tradycji i Akademickiego Ośrodka Sportu. Specjalnie w tym dniu kampus akademicki będzie gościł stoiska potencjalnych pracodawców przyszłych absolwentów, m.in. Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej. Dzień otwarty w AON zakończy poczęstunek wojskową grochówką.

Zaproszenie do Rembertowa na  dzień otwarty uczelni to nie tylko okazja do utwierdzenia się w wyborze uczelni dla już zdecydowanych. To przede wszystkim ciekawa propozycja dla tych, którzy wciąż jeszcze nie mają sprecyzowanych planów studenckich. 

Akademia Obrony Narodowej jest jedną z największych uczelni cywilno–wojskowych w Polsce. Obecnie ponad  8 tysięcy studentów cywilnych kształconych jest przez kadrę dydaktyczną uczelni (70 profesorów i doktorów habilitowanych oraz ponad 100 doktorów), jak również przez wielu ekspertów w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa państwa. W AON wykładają także byli ministrowie obrony i spraw wewnętrznych z Polski i ze świata, ambasadorowie światowych mocarstw: USA, Chin, Rosji, Niemiec. Wśród stałych wykładowców Akademii jest liczne grono praktyków: szef sztabu Generalnego Wojska Polskiego, dyrektorzy departamentów w MON – Kadr oraz Strategii i Planowania Obronnego. Studenci mają możliwość studiowania na poziomie studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich na atrakcyjnych kierunkach w ramach Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego oraz Wydziału Zarządzania i Dowodzenia, m.in. bezpieczeństwo narodowe, stosunki międzynarodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, administrację, zarządzanie i dowodzenie, logistykę, lotnictwo, obronność oraz ekonomikę obronności.  Oprócz tego w ofercie AON jest wiele atrakcyjnych kierunków podyplomowych. Studenci są przygotowywani do pracy w strukturach administracji państwowej i samorządowej, które odpowiadają za bezpieczeństwo narodowe oraz system reagowania kryzysowego. W trakcie studiów istnieje także możliwość uzyskania stopnia wojskowego.

ip

Fot. Z. Rutkowski, AON

Słowa kluczowe: dzień otwarty akademia obrony narodowej aon oferta edukacyjna wydział bezpieczeństwa narodowego

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Internauci wybiorą projekt do finału Konkursu Explory

Zobacz, jak zagłosować na finalistów Konkursu Explory.

Szkoła policealna - łatwa i bezpłatna możliwość zdobycia nowych umiejętności i zawodu

Zobacz, co robią studenci po ukończeniu Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych Nr 2 w Gdańsku.

Matura 2021 - biologia arkusze i odpowiedzii

Sprawdź arkusze i odpowiedzi z matury z biologii na poziomie rozszerzonym.

Rekrutacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie 2021/2022

Sprawdź dokładny termin rozpoczęcia rekrutacji na uczelni w Krakowie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Dzień otwartych drzwi na Politechnice Częstochowskiej

Zobacz zwiastun Dnia Otwartego na Politechnice Częstochowskiej, który odbędzie się 29 kwietnia 2019 r.

Matura 2021 - informatyka

Sprawdź, jak wyglądały arkusze i poprawne odpowiedzi do matury z informatyki

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula - uczelnia, która docenia swoich absolwentów

Zobacz, co osiągnęli absolwenci Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane