zmień miasto

Geoinformatyka najpopularniejszym kierunkiem na PW

Dobiega końca rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia w Politechnice Warszawskiej. W sumie zarejestrowano 47980 aplikacji. Najpopularniejsze kierunki to geoinformatyka, automatyka i robotyka oraz inżynieria biomedyczna.

Na rok akademicki 2015/2016 Politechnika Warszawska przygotowała łącznie 6300 miejsc. Średnio o jedno miejsce w uczelni ubiegło się ponad ośmiu kandydatów.

Najpopularniejszym kierunkiem jeśli chodzi o liczbę kandydatów na jedno miejsce w tym roku była geoinformatyka na Wydziale Geodezji i Kartografii – 30 kandydatów na jedno miejsce. Jest to nowy kierunek o profilu praktycznym, w ramach którego studenci będą realizować między innymi 3 miesiące praktyki produkcyjnej. W czasie studiów przewidziane są również wykłady specjalistów z firm geoinformatycznych oraz wykładowców z zagranicy.

Dużym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszyła się również automatyka i robotyka na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych (29,9 aplikacji na miejsce) oraz inżynieria biomedyczna – kierunek prowadzony na Wydziale Mechatroniki (19,4 aplikacji na miejsce) i na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych (18,7 aplikacji na miejsce).

Ogłoszenie wyników III tury kwalifikacji zaplanowano na środę 22 lipca 2015 roku. Do końca tygodnia będą przyjmowane dokumenty od kandydatów zakwalifikowanych.

www.pw.edu.pl

Fot. K. Golis

Ciekawe artykuły
Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama