Geoinformatyka najpopularniejszym kierunkiem na PW

2015-07-21 09:03:16 | Warszawa

Dobiega końca rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia w Politechnice Warszawskiej. W sumie zarejestrowano 47980 aplikacji. Najpopularniejsze kierunki to geoinformatyka, automatyka i robotyka oraz inżynieria biomedyczna.

Na rok akademicki 2015/2016 Politechnika Warszawska przygotowała łącznie 6300 miejsc. Średnio o jedno miejsce w uczelni ubiegło się ponad ośmiu kandydatów.

Najpopularniejszym kierunkiem jeśli chodzi o liczbę kandydatów na jedno miejsce w tym roku była geoinformatyka na Wydziale Geodezji i Kartografii – 30 kandydatów na jedno miejsce. Jest to nowy kierunek o profilu praktycznym, w ramach którego studenci będą realizować między innymi 3 miesiące praktyki produkcyjnej. W czasie studiów przewidziane są również wykłady specjalistów z firm geoinformatycznych oraz wykładowców z zagranicy.

Dużym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszyła się również automatyka i robotyka na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych (29,9 aplikacji na miejsce) oraz inżynieria biomedyczna – kierunek prowadzony na Wydziale Mechatroniki (19,4 aplikacji na miejsce) i na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych (18,7 aplikacji na miejsce).

Ogłoszenie wyników III tury kwalifikacji zaplanowano na środę 22 lipca 2015 roku. Do końca tygodnia będą przyjmowane dokumenty od kandydatów zakwalifikowanych.

www.pw.edu.pl

Fot. K. Golis

Słowa kluczowe: pw rekrutacja politechnika warszawska warszawa kierunki wolne miejsca limit próg przyjęć

Proces rekrutacji na Uczelniach Wyższych

Ruszyła rekrutacja na studia licencjackie do SGH Warszawa

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oferuje studia pierwszego stopnia na 9 kierunkach w języku polskim oraz na 4 dostępnych w języku angielskim.

Kierunki najpopularniejsze w Warszawie Warszawa

Wśród kierunków, które przyciągnęły największą liczbę chętnych na warszawskich publicznych uczelniach, znalazły się: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz transport.

Niż demograficzny na uczelniach: martwe kierunki i rekrutacje uzupełniające

Uczelnie wyższe zaczynają odczuwać skutki niżu demograficznego. Na studiach dziennych pozostało wiele wolnych miejsc, dlatego zostały otworzone rekrutacje uzupełniające.

Rekrutacja na PW ruszyła Warszawa

Rozpoczęły się zapisy internetowe na studia stacjonarne pierwszego stopnia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Nauka w wirtualnej rzeczywistości

Jak uczniowie korzystają z sali VR podczas zajęć?

Droga do sukcesu

Darmowa szkoła policealna. Czy jest dla każdego? Czy warto się zapisać?

MATURA 2023 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Dietetyka najpopularniejsza w SGGW - rekrutacja, sggw, szkoła główna gospodarstwa wiejskiego, liczba osób na miejsce, popularne kierunki

Ponad 13 tysięcy absolwentów szkół średnich chce w tym roku rozpocząć studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.