Geoinformatyka najpopularniejszym kierunkiem na PW

2015-07-21 09:03:16 | Warszawa

Dobiega końca rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia w Politechnice Warszawskiej. W sumie zarejestrowano 47980 aplikacji. Najpopularniejsze kierunki to geoinformatyka, automatyka i robotyka oraz inżynieria biomedyczna.

Na rok akademicki 2015/2016 Politechnika Warszawska przygotowała łącznie 6300 miejsc. Średnio o jedno miejsce w uczelni ubiegło się ponad ośmiu kandydatów.

Najpopularniejszym kierunkiem jeśli chodzi o liczbę kandydatów na jedno miejsce w tym roku była geoinformatyka na Wydziale Geodezji i Kartografii – 30 kandydatów na jedno miejsce. Jest to nowy kierunek o profilu praktycznym, w ramach którego studenci będą realizować między innymi 3 miesiące praktyki produkcyjnej. W czasie studiów przewidziane są również wykłady specjalistów z firm geoinformatycznych oraz wykładowców z zagranicy.

Dużym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszyła się również automatyka i robotyka na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych (29,9 aplikacji na miejsce) oraz inżynieria biomedyczna – kierunek prowadzony na Wydziale Mechatroniki (19,4 aplikacji na miejsce) i na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych (18,7 aplikacji na miejsce).

Ogłoszenie wyników III tury kwalifikacji zaplanowano na środę 22 lipca 2015 roku. Do końca tygodnia będą przyjmowane dokumenty od kandydatów zakwalifikowanych.

www.pw.edu.pl

Fot. K. Golis

Słowa kluczowe: pw rekrutacja politechnika warszawska warszawa kierunki wolne miejsca limit próg przyjęć

Proces rekrutacji na Uczelniach Wyższych

Trwa rekrutacja na UW Warszawa

Co roku w rekrutacji na studia prowadzone przez Uniwersytet Warszawski bierze udział ok. 30 tys. osób.

Rekrutacja na PW ruszyła Warszawa

Rozpoczęły się zapisy internetowe na studia stacjonarne pierwszego stopnia.

Kierunki najpopularniejsze w Warszawie Warszawa

Wśród kierunków, które przyciągnęły największą liczbę chętnych na warszawskich publicznych uczelniach, znalazły się: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz transport.

Niż demograficzny na uczelniach: martwe kierunki i rekrutacje uzupełniające

Uczelnie wyższe zaczynają odczuwać skutki niżu demograficznego. Na studiach dziennych pozostało wiele wolnych miejsc, dlatego zostały otworzone rekrutacje uzupełniające.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Webinar dla kandydatów na studia w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej [styczeń 2021]

Już 14 stycznia o godzinie 17 odbędzie się kolejny webinar dla kandydatów na studia. Spotkajcie się z przedstawicielami UMCS online!

Ruszyły styczniowe testy przesiewowe dla nauczycieli związane z powrotem do szkół

Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale trwają przygotowania do wznowienia lekcji w stacjonarnych.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane