zmień miasto

Już wkrótce 10. edycja Akademii Europejskiej

Do egzaminu dojrzałości pozostały niecałe dwa miesiące. Warto wykorzystać ten czas na powtórzenie materiału i utrwalenie posiadanej wiedzy. Każdy uczeń myślący poważnie o kontynuowaniu edukacji na kierunkach społecznych czy prawie lub po prostu chcący rzetelnie przygotować się do matury z WOS-u powinien rozważyć wzięcie udziału w Akademii Europejskiej Dariusza Rosatiego. Organizator, Uczelnia Łazarskiego zaprasza maturzystów na cykl bezpłatnych spotkań zaczynających się już 27 lutego br.W tym roku odbędzie się 10. edycja największego w Polsce, bezpłatnego kursu przygotowującego do egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie. Tradycyjnie wykład inauguracyjny poświęcony zagadnieniu demokracji zostanie wygłoszony przez prof. dr hab. Dariusza Rosatiego, pomysłodawcę i założyciela Akademii.

W maju maturzyści po raz drugi przystąpią do matury na nowych zasadach – egzamin z WOS-u można zdawać jedynie na poziomie rozszerzonym. Program tegorocznej edycji obejmuje cykl siedmiu spotkań w formie wykładu oraz część warsztatowej i został opracowany właśnie pod kątem wymogów egzaminu maturalnego. Uczestnicy oprócz powtórzenia wiadomości z zakresu prawa, społeczeństwa, polityki oraz stosunków międzynarodowych dowiedzą się, jak wykorzystać nabytą wiedzę do rozwiązywania różnych typów zadań maturalnych.

Na wykładach będzie można zdobyć wiedzę na temat m.in. genezy, atrybutów i funkcji państwa, problemów i struktury społeczeństwa polskiego, ustroju Rzeczpospolitej Polskiej, ideologii i doktryn politycznych, stosunków międzynarodowych oraz pozycji Polski na arenie europejskiej.

– Akademia stwarza niepowtarzalną okazję do spotkania z najwybitniejszymi osobistościami ze świata polityki, biznesu i mediów. Bez wątpienia atutem jest możliwość zadawania pytań i szansa na bezpośrednią rozmowę z prelegentami po wykładzie – komentuje Marta Chmielewska, koordynatorka Akademii na Uczelni Łazarskiego. – Do tej pory już ponad 5000 maturzystów uczestniczyło w naszym kursie, który odbywa się cyklicznie od 2007 roku. Wysoka frekwencja utwierdza nas w przekonaniu, że tego typu programy edukacyjne stanowią istotny element przygotowań do egzaminu z WOS-u – podsumowuje.

Dotychczas w ramach Akademii Europejskiej wykłady prowadziły cenione i znane osobistości, jak m.in.: prezydenci RP: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski; premierzy RP: Kazimierz Marcinkiewicz, Leszek Miller, Jerzy Buzek, Leszek Balcerowicz, Włodzimierz Cimoszewicz, Jan Krzysztof Bielecki; ministrowie: Danuta Hübner, Ryszard Kalisz, Bronisław Geremek, Andrzej Olechowski; politycy: Dariusz Rosati, Janusz Palikot; publicyści: Tomasz Lis, Jacek Żakowski oraz sędzia Jerzy Stępień i Jurek Owsiak.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę na Uczelni Łazarskiego. Zaplanowane terminy zajęć:
27 lutego, 5, 12, 19 marca oraz 2, 9, 16 kwietnia. Po zakończeniu kursu maturzyści otrzymają imienny certyfikat ukończenia Akademii Europejskiej.

Więcej informacji o bezpłatnym kursie znajduje się na stronie www.akademiaeuropejska.eu oraz na fanpage'u Akademii, gdzie można dołączyć do wydarzenia. Maturzystów zainteresowanych udziałem zapraszamy do wypełnienia formularza online, który znajduje sie po tym linkiem.

 

ip/JM

Kursy przygotowawcze do matury

Czy matematyka to tylko skomplikowane obliczenia?

Dowiedz się od specjalistów korepetycji z Preply.

Czy warto kupić repetytorium maturalne?

Repetytoria znane są w szkolnictwie od lat, a ich popularność nie słabnie, szczególne jeśli chodzi o repetytoria maturalne.

Jak i z czego uczyć się do nowej matury?

Jest wiele możliwości uczenia się. Możemy wybrać naukę samodzielną, zatrudnić korepetytora, czy tez uczyć się z kolegą lub koleżanką.

Profesjonalny kurs maturalny z matematyki za darmo!

17 września portal MatmaNa6.pl rozpoczął szóstą już edycję kursu maturalnego z matematyki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Dzień Otwarty ONLINE w Akademii Leona Koźmińskiego [Lipiec 2020]

Poznaj harmonogram wydarzenia, dzięki któremu poznasz zalety studiowania w warszawskiej ALK.

Matura z fizyki 2020 - arkusze CKE

Arkusze pojawią się kilka minut po 14.00. Dziś na maturzystów czeka matura z fizyki - egzamin uznawany za najtrudniejszy do zdania. Zobacz arkusze!

Koniec roku szkolnego 2019/2020. MEN wspomina przebieg kwarantanny

Jak wyglądała walka z COVID-19 w polskiej oświacie? Powspominajmy i pomyślmy o starcie kolejnego roku szkolnego.

Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama