Powszechny Internetowy Konkurs Matematyczny

2012-11-12 08:31:50 | Warszawa

13 listopada 2012 startuje XIV edycja PIK-a czyli Powszechnego Internetowego Konkursu  dla uczniów szkół średnich – Matematyka organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Oficjalne rozpoczęcie Konkursu odbędzie się we wtorek 13 listopada 2012 o godz. 15.00 w sali Rady Wydziału w Gmachu Matematyki Politechniki Warszawskiej, który mieści się przy ul. Koszykowej 75. Podczas tej uroczystości zostanie wręczony certyfikat stypendysty laureatowi poprzedniej edycji Konkursu, który otrzymuje stypendium Fundacji Rodziny Maciejko.

Zwycięzca i jego nauczyciel otrzymają sprzęt komputerowy ufundowany przez Rektora Politechniki Warszawskiej. Laureaci obecnej edycji Konkursu będą mieli zagwarantowany wolny wstęp w 2013 roku na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych (5 osób na kierunek Informatyka i 15 na kierunek Matematyka), a wszyscy laureaci i wyróżnieni finaliści otrzymają  w postępowaniu kwalifikacyjnym na dowolny inny wydział Politechniki Warszawskiej maksymalną liczbę punktów z matematyki. Już po raz trzeci, Fundacja Rodziny Maciejko ufundowała stypendium dla najlepszego laureata Konkursu spoza dużego miasta, który podejmie studia na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Sponsorem konkursu jest Zibi CASIO a nagrody książkowe funduje  Wydawnictwo Naukowe PWN. Konkurs uzyskał poparcie Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz został objęty patronatem Programu Interkl@sa. Patronat medialny sprawuje portal kierunkistudiów.pl.

Konkurs składa się z trzech etapów rozgrywanych poprzez Internet oraz finału odbywającego się na Politechnice Warszawskiej. Dwa pierwsze etapy polegają na zaznaczeniu właściwych wariantów odpowiedzi w zadaniach otrzymanych ze strony internetowej Konkursu. Zadania są losowane ze specjalnej bazy  opracowanej i stale uzupełnianej przez zespół matematyków z Politechniki Warszawskiej we współpracy z nauczycielami szkół średnich. Po zdobyciu określonej liczby punktów uczestnik przechodzi do następnego etapu. W przypadku niepowodzenia może zacząć zabawę od początku, ponieważ do Konkursu można przystępować dowolną liczbę razy i w dowolnym momencie jego trwania. W trzecim etapie, który trwa w tej edycji do 4 kwietnia 2013, uczestnik losuje zestaw 10 zadań i przesyła je wraz z pełnymi rozwiązaniami tradycyjną pocztą na adres organizatora. Około 150 osób z najlepszymi wynikami z tego etapu zakwalifikuje się do finału, który będzie miał miejsce 13 kwietnia 2013 roku na Politechnice Warszawskiej. W ciągu 3 godzin jego uczestnicy będą rozwiązywać 5 zadań o dość znacznym stopniu trudności. Uroczyste zakończenie konkursu oraz rozdanie nagród i wyróżnień odbędzie się 23 kwietnia 2013 roku. Większość zadań konkursowych nie wykracza swoją tematyką poza zakres treści programowych szkoły ponadgimnazjalnej. Nie są to jednak typowe zadania szkolne. Ich poziom trudności wzrasta wraz z etapem, a rozwiązania często wymagają niestandardowego wieloetapowego rozumowania oraz  umiejętności twórczego myślenia. Zadania finałowe są tworzone z myślą o tym by wyłowić uczniów obdarzonych prawdziwym talentem matematycznym.

Więcej informacji, regulamin, szczegółowe relacje z poprzednich edycji Konkursu oraz zdjęcia można znaleźć na stronie: www.konkurs.mini.pw.edu.pl

ip

Słowa kluczowe: powszechny internetowy konkurs matematyczny politechnika warszawska pw matematyka informatyka

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Co powinieneś wiedzieć zanim pójdziesz na studia?

Zobacz, co czeka cię za murami uczelni.

Jakie są szanse na dostanie się na studia w 2024 roku?

Zobacz, co jest ważne przy rekrutacji na studia.

Rekrutacja na studia w 2024 roku - co zmieniło się w porównaniu z poprzednimi latami?

Zobacz, co będzie brane pod uwagę podczas rekrutacji na studia.

Udana stylizacja na studniówkę - modnie i z klasą

Sprawdź, co jest w modzie i jak dopasować elementy stylizacji, by wyglądać doskonale.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Studia prawnicze: kierunek dla ambitnych - od marzeń po błyskotliwą karierę

To kierunek dla osób ambitnych i cierpliwych, które w przyszłości chcą oferować pomoc prawną.

Jak wygląda matura ustna z języka polskiego?

Zobacz, jak przebiega egzamin krok po kroku.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane