Prawdziwy biznes jeszcze w szkolnej ławie!

2013-04-08 14:35:14 | Warszawa

Czy zajęcia z ekonomii w praktyce mogą być ciekawe? Czy uczniowie mają pomysły na biznes? Czy potrafią prowadzić firmę z zyskiem? Przedstawiciele 30 najlepszych młodzieżowych miniprzedsiębiorstw udowodnią to podczas finału konkursu PRODUKCIK.

W dniach 11-12 kwietnia 2013 roku warszawska Giełda Papierów Wartościowych odnotuje nietypowe debiuty. Będzie to prezentacja 30 młodzieżowych miniprzedsiębiorstw założonych w szkołach ponadgimnazjalnych przez uczniów w ramach projektu „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”. Stoiska firm będą dostępne dla zwiedzających 12 kwietnia w godzinach 14:00–16:00.

Program realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości cieszy się coraz większym zainteresowaniem w szkołach. W tym roku powstało ponad 200 młodzieżowych miniprzedsiębiorstw, czyli prawie 50% więcej niż w ubiegłym roku szkolnym. Komisja Konkursowa miała duży kłopot, aby wybrać tylko 30 spośród nich. Młodzi ludzie odważniej podchodzą do zagadnień ekonomicznych oraz z zaangażowaniem i pasją realizują się w swoich firmach. Są również coraz lepiej do tego przygotowani. Wielu z nich ma szansę zostać w przyszłości pracodawcami i odnieść rynkowy sukces – mówi Karina Machura, koordynator krajowy projektu.

Podczas finału konkursu uczniowie zaprezentują swoje produkty i usługi – skorzystają również z okazji, aby sprzedać je zwiedzającym. Dodatkowo młodzi przedsiębiorcy będą mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach z prezentacji, na których dowiedzą się, jak operować ciałem, głosem i przestrzenią oraz jak korzystać z rekwizytów, aby najlepiej wypaść przed publicznością.

W tym czasie Komisja Konkursowa, złożona z przedstawicieli świata biznesu (m.in. reprezentantów DnB Nord Polska, Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, Diners Club Polska, CITI Handlowego, Europ Assistance i Union-Investment) będzie oceniała umiejętności prezentacji i sprzedaży oraz rozwiązywania problemów biznesowych. Pod uwagę weźmie również doświadczenie zdobyte w trakcie działalności, a także prawidłowość sporządzania dokumentacji. W efekcie zostaną nagrodzone trzy najlepsze firmy oraz wręczone wyróżnienia w kategoriach: raport, stoisko i umiejętności sprzedaży oraz prezentacja. Zdobywca Grand Prix weźmie udział w europejskim finale „Company of the Year Competition” w Londynie.

W projekcie „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” uczestniczyło w roku szkolnym 2012/2013 ponad 160 szkół w całej Polsce, w których uczniowie i nauczyciele testowali innowacyjny program nauczania oraz materiały dydaktyczne do przedmiotu uzupełniającego – ekonomia w praktyce, którego istotą jest nauka przez działanie. Każde miniprzedsiębiorstwo to mała firma zorganizowana przez uczniów na wzór spółki jawnej. W ramach działalności uczniowie analizują rynek, kreują produkty bądź usługi, gromadzą potrzebny kapitał, sporządzają biznesplan, prowadzą działania marketingowe, organizują produkcję i sprzedaż oraz poznają aspekty finansowe prowadzenia przedsiębiorstwa.

ip

Słowa kluczowe: konkurs produkcik najlepsze młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo ekonomia biznes

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Stypendia Pomostowe - most do lepszej przyszłości

Aż 10 tys. złotych wsparcia dla młodzieży, która poza dobrymi wynikami w nauce, spełnia pozostałe warunki programu.

Proces rekrutacji na studia w 2024 roku - co warto wiedzieć?

Zobacz, jak wygląda rekrutacja na studia krok po kroku.

Jakie są szanse na dostanie się na studia w 2024 roku?

Zobacz, co jest ważne przy rekrutacji na studia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Studniówka przed maturą: najważniejsze wydarzenie dla każdego maturzysty!

Studniówka jest symbolicznym pożegnaniem z jednym etapem życia i powitaniem drugiego.

Rusza 4. edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych "Złote Szkoły NBP"

Hasłem przewodnim czwartej edycji programu jest: "Polski złoty w obiegu od 100 lat - NBP i jego funkcja emisyjna".

O czym trzeba pamiętać na miesiąc przed maturą?

Egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane