Przygotowania do egzaminu adwokackiego czas zacząć

2011-10-03 10:39:33 | Warszawa

W tym roku egzamin adwokacki zdało 85% przystępujących do niego osób. Przyszłoroczni kandydaci już powinni zacząć przyswajać materiał do kolejnej edycji, wybierając naukę na studiach podyplomowych. CKP Uczelni Łazarskiego organizując kierunek „Studium Prawa Sądowego dla Aplikantów Adwokackich” daje możliwość uzupełnienia wiedzy z tego zakresu oraz rzetelnie przygotuje do zawodu przyszłych adwokatów.  

Celem studiów jest opanowanie zagadnień prawnych z punktu widzenia potrzeb pełnomocników procesowych, obrońców i oskarżycieli posiłkowych. Słuchacze wzbogacają wiedzę z zakresu prawa materialnego oraz procesowego, które występują w typowych sprawach przed sądami powszechnymi i administracyjnymi. Istotą kierunku są zajęcia praktyczne. Prowadzone są w  formie warsztatów i konwersatoriów. Słuchacze zajmują się opracowywaniem projektów pozwów, wniosków i apelacji w sprawach cywilnych oraz aktów oskarżenia i apelacji w sprawach karnych.   W kontekście przygotowania do egzaminu adwokackiego mają możliwość poznać jak formułuje się skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkiego sądu administracyjnego.

Program studiów został zorganizowany i podzielony na 2 moduły  –  podstawowy i uzupełniający. Zaliczenie modułu podstawowego obejmującego 120 godzin zajęć uprawnia do otrzymania certyfikatu ukończenia studium szkoły wyższej. Słuchacze zaliczając obydwa moduły, w tym część uzupełniającą (40 godzin), otrzymują świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.  Końcowym zadaniem egzaminacyjnym dla słuchaczy jest opracowanie projektu apelacji oraz test jednokrotnego wyboru.

Wykładowcami „Studium Prawa Sądowego dla Aplikantów Adwokackich” są doświadczeni sędziowie sądów okręgowych i rejonowych, Sądu Najwyższego, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz adwokaci Izby Adwokackiej w Warszawie.  Są oni gwarantem wysokiej jakości merytorycznej studiów i rzetelnie przekazywanej wiedzy.

Więcej informacji na temat kierunku można znaleźć na stronie: http://rekrutacja.lazarski.pl/ckp/studia-podyplomowe/akademia-prawa-sadowego/aplikanciadwokaccy/

ip

Słowa kluczowe: uczelnia łazarskiego warszawa prawo sądowe adwokaci aplikacje

Kierunki i rodzaje studiów - Studia na start

Inżynieria Bezpieczeństwa - studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Poznaj przyszłościowy kierunek studiów I stopnia i jego specjalności.

Game Design - nowy kierunek studiów w Wyższej Szkole Europejskiej!

Twoim marzeniem jest tworzenie gier? Zdobądź odpowiednie wykształcenie!

Chemia - co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz ten kierunek studiów

Dowiedz się, co trzeba zrobić, żeby dostać się na chemię oraz jak wyglądają zajęcia na tym kierunku.

Biotechnologia - co trzeba wiedzieć zanim zaczniesz studia na tym kierunku?

Sprawdź, czym charakteryzuje się biotechnologia oraz dowiedz się czego możesz się po niej spodziewać.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Kaucja przy wynajmie mieszkania - co musisz wiedzieć?

Czy możemy odmówić zapłaty kaucji przy wynajmie mieszkania?

Szkoła Kreatywnej Fotografii - zdobądź zawód, który da Ci niezależność i satysfakcję!

Jaką pracę można znaleźć z umiejętnościami robienia zdjęć? Dowiedz się tutaj!

Studia dofinansowane z EFS w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie

Dowiedz się, jakie kierunki są współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego!

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane