Specjalizacje na Wydziale Prawa Uczelni Łazarskiego

2019-08-22 10:09:48 | Warszawa

Panujący niegdyś stereotyp o uczelniach niepublicznych, w których studenci płacą za dyplom, dawno odszedł do lamusa. Płatne szkoły wyższe z każdym rokiem coraz bardziej pną się w górę w rankingach, a młodzi studenci widzą w tym gwarancję otrzymania świetnej edukacji oraz pracy po zdobyciu dyplomu. Najlepszym przykładem jest Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego, którego renomę potwierdzają m.in. wielokrotne zwycięstwa w rankingu Dziennika Gazety Prawnej oraz wysokie pozycje w zestawieniu przygotowanym przez Rzeczpospolitą. Jakość nauczania jest chwalona również przez adeptów nauk prawniczych, którzy w większości przypadków znajdują pracę jeszcze w trakcie nauki.

Kobieta prokurator na sali sądowej

Czołówka ligi krajowej

W tym roku, już po raz ósmy, redakcja Rzeczpospolitej nagrodziła uczelnie prezentujące najwyższy poziom w edukowaniu młodych prawników. Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego zajął drugą pozycję, awansując o jedno oczko w stosunku do poprzedniego roku. Autorzy rankingu co roku biorą pod uwagę trzy kategorie: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpracę z zagranicą. Uczelnia Łazarskiego została również doceniona w tegorocznym zestawieniu Dziennika Gazety Prawnej, gdzie obroniła pozycję lidera wśród najlepszych wydziałów prawnych szkół wyższych niepublicznych.

Jesteśmy niezwykle dumni z tych osiągnięć – mówi dr hab. Anna Konert, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego. – Jest to owoc ciężkiej pracy, którą włożyliśmy w rozwój uczelni. Z każdym rokiem staramy się coraz wyżej ustawiać poprzeczkę i podejmować działania, które mają na celu podwyższenie jakości nauki i dydaktyki. Otwieramy nowe kierunki oraz specjalizacje, a program studiów stale aktualizujemy w oparciu o konsultacje z praktykami zawodów prawniczych.

Nowoczesne podejście gwarancją sukcesu

Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego istnieje od 1997 roku. Przez ponad 20 lat swojego istnienia sukcesywnie rozszerzał ofertę – w 2006 r. jako pierwszy wśród uczelni niepublicznych otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora, a 10 lat później umożliwił zainteresowanym otrzymanie tytułu doktora habilitowanego.
Studenci szczególnie chwalą wykwalifikowaną kadrę naukową oraz szereg unikalnych i nowoczesnych specjalizacji, pożądanych wśród pracodawców i dostosowanych do potrzeb współczesnego rynku, takich jak prawo lotnicze, prawo nowych technologii, prawo korporacyjne czy prawo medyczne.

Wydział stawia również na tworzenie nowych kierunków prowadzonych w języku angielskim, jak m.in. law and business management czy jedyne w Polsce studia aviation law and professional pilot licence, łączące dwie dziedziny wiedzy – pilotaż i prawo lotnicze. Jest to jeden z nielicznych przyszłościowych kierunków dostępnych na uczelniach w Europie Środkowo-Wschodniej, który zapewnia pracę na całym świecie od razu po zakończeniu studiów, zdaniu egzaminów i otrzymaniu licencji.

Ponadto, studenci mogą korzystać ze sporej liczby benefitów, w tym z dostępnej na Wydziale sali sądowej, na której przeprowadzane są symulacje rozpraw. Mają również możliwość dołączenia do Studenckiej Poradni Prawnej, gdzie mogą realizować wolontariat, pomagający nabyć nowe prawnicze doświadczenia. Uczelnia zapewnia również płatne staże oraz praktyki w firmach partnerskich, które mogą wystawić referencje bądź listy polecające. Dzięki temu większość studentów znajduje pracę jeszcze w trakcie studiów.

- Z każdym rokiem na rynku pojawia się coraz więcej prawników, przez co wielu świeżo upieczonych absolwentów ma problem ze znalezieniem pracy – wyjaśnia dr Tomasz Braun, Prorektor ds. współpracy międzynarodowej na Uczelni Łazarskiego. – Dlatego staramy się wprowadzać nowe, unikatowe na polskim rynku specjalistyczne kierunki, takie jak prawo lotnicze, prawo stosunków międzynarodowych czy prawo zarządzania, które są dostosowane do współczesnych wymagań rynku pracy i pożądane przez pracodawców. Dzięki temu absolwenci świetnie sobie radzą po zakończeniu nauki na naszej uczelni. Jednym z wielu powodów, dla których tak świetnie radzimy sobie w rankingach, jest indywidualne podejście do każdego studenta. Młodzi kandydaci na prawników to doceniają i często po otrzymaniu dyplomu dalej nas odwiedzają i traktują jako swoje "alma mater", a liczba osób zgłaszających się na studia z każdym rokiem rośnie. Dla mnie jest to najlepszy dowód na to, że świetną robotę.

Rekrutacja na Wydział Prawa i Administracji na Uczelni Łazarskiego prowadzona jest tutaj: https://rekrutacja.lazarski.pl/oferta/studia-polskojezyczne/prawo/#howto

ip

fot. materiały Uczelni Łazarskiego

Słowa kluczowe: Prawo, 2019/2020, Praac po studiach, doświadczenie prawnicze, ciekawe kierunki

Studia na start

Studia prawnicze: kierunek dla ambitnych - od marzeń po błyskotliwą karierę

To kierunek dla osób ambitnych i cierpliwych, które w przyszłości chcą oferować pomoc prawną.

Porady dla przyszłych studentów logistyki. Co warto wiedzieć?

Przychodzimy z paroma wskazówkami, jak dobrze wejść w tryb studiowania na kierunku logistyka.

Etnologia i antropologia kulturowa - kierunek, który pozwala lepiej zrozumieć człowieka

Zobacz, czym zajmuje się antropologia kulturowa i jakie wyzwania czekają osobę, które podejmuje się tego kierunku studiów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Harmonogram egzaminów maturalnych 2024

Kiedy odbędzie się egzamin dojrzałości?

Proces rekrutacji na studia w 2024 roku - co warto wiedzieć?

Zobacz, jak wygląda rekrutacja na studia krok po kroku.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane