zmień miasto

Szkoła policealna GoWork.pl - Technik Usług Kosmetycznych

Większość osób uważa, że zawód technika usług kosmetycznych nie wymaga szczególnych umiejętności. W końcu co może być trudnego w makijażu - przecież każda kobieta wykonuje go sama niemal codziennie... okazuje się, że jest to błędne przekonanie. Sprawdźcie na czym dokładnie polega zawód technika usług kosmetycznych!

Predyspozycje do nauki na kierunku Technik Usług Kosmetycznych

Jeśli interesują nas różne techniki wykonania makijażu, sprawdzamy zawsze skład kosmetyków i interesujemy się pielęgnacją skóry to już połowa predyspozycji, które powinna mieć każda osoba, która chce się kształcić na technika usług kosmetycznych. Zdarza się często, że pojęcia „kosmetyczka” i „technik usług kosmetycznych” są mylone i utożsamiane ze sobą. Tak naprawdę przy wykonywaniu zawodu jako kosmetyczka mamy mniej obowiązków z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej lub upiększającej. Do głównych obowiązków kosmetyczki należy organizowanie stanowiska pracy oraz wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki.

Praca technika usług kosmetycznych ma natomiast głównie charakter higieniczno – estetyczny. Diagnozuje on pacjenta pod kątem problemów kosmetycznych, bada skórę oraz wybiera najlepszy zabieg. Tutaj jest już potrzebna większa znajomość medycy, chorób skóry oraz przeciwwskazań do wykonywania danego zabiegu. Przed przystąpieniem do zabiegu, osoba pracująca jako technik usług kosmetycznych przeprowadza przez każdym zabiegiem wywiad z pacjentem, ustala jaki zabieg profilaktyczny lub leczenie będzie w danym przypadku najlepsze. Działania takie obejmują zarówno twarz, jak i całe ciało, więc należy znać podstawy odpowiedniej pielęgnacji wszystkich miejsc.

Stylizacja, wizaż i kosmetyki

Technik usług kosmetycznych jest również wykształcony pod kątem stylizacji i wizażu. Potrafi on wykonać makijaż odpowiedni dla danego typu urody, dobiera go indywidualnie do każdej osoby oraz do okazji. Inaczej będą wyglądać makijaże ślubne, inaczej wieczorowe, a w jeszcze inny sposób wykonuje się np. charakteryzacje sceniczne. Przy wykonaniu takiego makijażu ważny jest również odpowiedni dobór kosmetyków oraz ich użycie. Technik usług kosmetycznych w pełni jest specjalistą w dziedzinie wizażu, więc potrafi również dzięki odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnych przywrócić zdrowy i promienny wygląd skóry.

Nauka na kierunku Technika Usług Kosmetycznych
Jeśli planujemy swoją przyszłość w zawodzie Technika Usług Kosmetycznych warto zapisać się do Szkoły Policealnej GoWork.pl, ponieważ stawiamy na naukę poprzez praktykę. Im większa ilość zajęć praktycznych, tym lepiej przygotujemy się do samodzielnej pracy w zawodzie. Ważne jest również odpowiednie wyposażenie sal – w naszej szkole policealnej na bieżąco są wymieniane sprzęty, by były jak najlepiej przygotowane do zabiegów.
Dbamy również o jakość materiałów – kremów, balsamów oraz kosmetyków potrzebnych do nauki wykonywania różnych zabiegów – nawilżających, złuszczających czy upiększających. Prowadzimy rekrutację w największych miastach - Warszawie, Lublinie, Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Bydgoszczy, Poznaniu czy w Katowicach. Nasze placówki zawsze posiadają dogodną lokalizację, więc łatwo do nich dojechać nawet w godzinach szczytu. Również w tych miastach zawód technika usług kosmetycznych cieszy się popularnością i nie ma problemu ze znalezieniem pracy w tym zawodzie. Z pewnością stawki na rynku pracy są coraz wyższe jeśli chodzi o dyplomowanych specjalistów z tej dziedziny co również dobrze wróży na przyszłość.

 

 

ip

fot. pexels.com

Ciekawe artykuły
Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama