Weź udział w Mini Akademii i polub Matematykę!

2011-10-20 09:50:10 | Warszawa

W sobotę, 22 października, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w roku szkolnym 2011/12 zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wykład „Maszyny Turinga. Rzecz o matematycznych początkach informatyki” poprowadzi dr Paweł Stacewicz (sala 134 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, godz. 14.00).

W trakcie wykładu słuchacze dowiedzą się, co łączy współczesne komputery z maszynami matematycznymi, które obmyślał w latach 30-tych XX wieku genialny matematyk angielski, Alan Turing. Omawianiu maszyn Turinga będą towarzyszyć intrygujące pytania o granice matematyki i informatyki. Czy wszystkie liczby można obliczyć? Czy komputery potrafią rozwiązać każdy problem? Czy maszyna może myśleć?

Po wykładzie odbędą się zajęcia warsztatowe, podczas których ich uczestnicy będą pisać krótkie programy dla maszyn Turinga, a także poznają ideę obliczalności na przykładzie niewymiernej liczby e. Oprócz ćwiczeń praktycznych przewidziano dyskusję nad wybranymi fragmentami słynnego artykułu Turinga o maszynach myślących i sztucznej inteligencji.

MiNI Akademia Matematyki jest pomyślana jako cykl zajęć dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem jest popularyzacja matematyki, pokazanie jej piękna oraz zachęcenie do studiowania na kierunkach ścisłych i technicznych. Każde zajęcia składają się z dwóch części: wykładu oraz warsztatów, na których uczniowie mają możliwość zetknąć się bezpośrednio z problemami, zadaniami i łamigłówkami związanymi z tematyką wykładu.

Zajęcia MiNI Akademii Matematyki odbywają się w wybrane soboty w godzinach popołudniowych na Politechnice Warszawskiej. W bieżącym roku kalendarzowym zaplanowano jeszcze dwa takie spotkania:
- 19 listopada - wykład „Najmniejsze, największe i co z tego wynika” wygłosi dr Barbara Roszkowska-Lech,
- 10 grudnia - wykład „O rekurencji i nie tylko” poprowadzi dr Krzysztof Bryś.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie MiNI Akademii Matematyki: www.akademia.mini.pw.edu.pl

ip

Słowa kluczowe: mini akademia matematyki zajęcia dodatkowe dla licealistów matematyka politechnika warszawska

Matura Matematyka

Matura z matematyki - sprawdź odpowiedzi

Boicie się wyników dzisiejszej matury z matmy? Sprawdźcie odpowiedzi z nami!

Matura z matematyki - zobacz odpowiedzi

Dzisiaj zmierzyliście się z egzaminem, którego wielu z was się obawiało. Sprawdźcie, jak wam poszło na maturze z matematyki!

Matura z matematyki - jak się przygotować?

Jak się nauczyć do matury pisemnej z matematyki?

Profesjonalny kurs maturalny z matematyki za darmo

17 września portal MatmaNa6.pl rozpoczął trzecią już edycję kursu maturalnego z matematyki. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tym razem jest on całkowiecie bezpłatny.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Kosmetologia - nowy kierunek studiów w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

Zobacz, co czeka przyszłych studentów Kosmetologii.

Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej zaprasza na studia II stopnia

Zobacz, na czym polegają studia II stopnia w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej.

Trychologia Kosmetyczna - studia podyplomowe

Zobacz, na czym polega ten specjalny kierunek studiów podyplomowych.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Ruszają darmowe korepetycje z matematyki - matura korepetycje matematyka darmowe free zapisy zgłoszenia aplikacje funkcje rachunki wielomiany

Ruszają zapisy na pierwsze wykłady tegorocznej edycji „Darmowych Korepetycji Matematycznych”.