zmień miasto

Collegium Civitas - CC, WarszawaCollegium Civitas - więcej niż studia!

O Uczelni


Collegium Civitas - niepubliczna szkoła wyższa w Warszawie - rozpoczęła działalność w 1997 roku. Uczelnia działa pod patronatem pięciu instytutów PAN: Instytutu Filozofii i Socjologii, Instytutu Historii, Instytutu Studiów Politycznych, Instytutu Sztuki oraz Instytutu Slawistyki.

Misją uczelni jest tworzenie środowiska akademickiego sprzyjającego myśleniu i działaniu poprzez kształcenie na najwyższym poziomie, umożliwienie zdobycia umiejętności praktycznych, poszerzanie horyzontów oraz kształtowanie dojrzałych postaw obywatelskich.

Collegium Civitas oferuje studia w następujących obszarach:

  • nowe media i dziennikarstwo
  • zarządzanie i marketing
  • psychologia i coaching
  • stosunki międzynarodowe i dyplomacja
  • bezpieczeństwo i analiza informacji
  • socjologia, kultura, sztuka

 

Jako pierwsza wyższa uczelnia w Polsce, Collegium Civitas, wprowadziło licencjackie i magisterskie studia w zakresie Stosunków Międzynarodowych  (International Relations) w języku angielskim. Jest to możliwe dzięki niezwykle silnej reprezentacji aktywnych dyplomatów wśród wykładowców Collegium Civitas. W ofercie do wyboru jest blisko 40 programów licencjackich i magisterskich w języku angielskim i dwujęzycznych (polsko-angielskich) na kierunku International Relations, Sociology, Management oraz Journalism and New Media. [Sprawdź naszą ofertę]

O wysokim poziomie studiów w Collegium Civitas decyduje kadra naukowa. Naszymi wykładowcami są wybitni uczeni z Polskiej Akademii Nauk, m.in. profesorowie: Tadeusz Gadacz, Andrzej Friszke oraz wielu innych uznanych socjologów, politologów, historyków i filozofów. Zajęcia prowadzą także praktycy o bogatym doświadczeniu w dyplomacji, administracji państwowej, organizacjach międzynarodowych i środkach masowego przekazu m.in.: byli ambasadorowie RP Maciej Koźmiński (na Węgrzech), Maria Krzysztof Byrski (w Indiach), Krzysztof Dębnicki (w Indiach, Mongolii i Pakistanie), Grzegorz Dziemidowicz (w Egipcie i Grecji) i Ryszard Żółtaniecki (w Grecji i na Cyprze), Paweł Dobrowolski ( w Kanadzie i na Cyprze), poseł do Parlamentu Europejskiego Rafał Trzaskowski, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego Wiesław Johann, a także dziennikarze Jacek Żakowski, Jarosław Gugała, Michał Komar, Michał Broniatowski, Konrad Piasecki, Wojciech Orliński, Roman Kurkiewicz, Jacek Czarnecki, Edwin Bendyk i inni.

Naszym celem jest nie tylko przekazywanie studentom wiedzy pozwalającej na pełniejsze zrozumienie świata społecznego, ale także umiejętności praktycznych, które zapewnią im dogodną pozycję na rynku pracy i otworzą drogę do kariery w różnych zawodach. Chcemy także, aby nasi studenci dobrze czuli się w Europie i bez kompleksów stawali do konkurencji ze studentami kształconymi na elitarnych uczelniach za granicą. Dzięki umowom z 70 uczelniami, z państw Unii Europejskiej, ze Szwajcarii, z USA, Korei, Kanady, Kazachstanu, Kirgistanu, Ukrainy, Tajwanu, ponad 100 naszych studentów co roku może skorzystać z programów wymiany studenckiej.

Misją Collegium Civitas jest tworzenie środowiska akademickiego sprzyjającego myśleniu i działaniu poprzez kształtowanie na najwyższym poziomie, umożliwienie zdobycia umiejętności praktycznych, poszerzanie horyzontów oraz kształtowanie dojrzałych postaw obywatelskich.

Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Szkoły wyższe w mieście

FB dlaMaturzysty.pl reklama