zmień miasto

Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie - LSW, WarszawaNiech praca szuka Ciebie!

O Uczelni

O Uczelni

istnieje na edukacyjnej mapie Polski od 1999 roku i jest jedyną prywatną uczelnią lingwistyczną na Mazowszu i jedną z niewielu w Polsce. Na przestrzeni uczelnia była pozytywnie oceniana przez Państwową Komisję Akredytacyjną, ostatnio w 2012 po raz kolejny otrzymała oceną pozytywna na ocenianym kierunku: filologia.

 

W ramach prowadzonychstudiów: filologia angielska, filologia niemiecka, filologia rosyjska kształci cenionych na rynku pracy tłumaczy, nauczycieli języków obcych i innych specjalistów w zakresie lingwistyki stosowanej. Oferując studia na kierunkach filologia angielska, filologia niemiecka i filologia rosyjska Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie koncentruje całą swoją działalność dydaktyczną i naukową na przygotowaniu najwyższej klasy pracowników wykorzystujących w swojej karierze zawodowej znajomość języków obcych.

 

Prowadzimy studia I i II stopnia  w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym i niestacjonarnym-wieczorowym oraz studia podyplomowe. Oferujemy takie specjalności jak: translatoryczna, nauczycielska, KWB

 

Dużą popularnością cieszą się nasze studia podyplomowe. W chwili obecnej prowadzimy dwusemestralne studia podyplomowe dla kandydatów na tłumaczy przysięgłych, tłumaczy specjalistycznych, literackich i audiowizualnych oraz prawników i księgowych oraz technologie informacyjne dla nauczycieli języków obcych.

 

Uczelnia oferuje również kursy, szkolenia i warsztaty tłumaczeniowe oraz specjalistyczne kursy językowe dla prawników, księgowych i finansistów oraz personelu medycznego. (szerzej, olimpiady, konkursy dla maturzystów…

 

Kadrę uczelni tworzą wybitni i doświadczeni pedagodzy legitymujący się bogatym dorobkiem naukowym oraz znaczącymi osiągnięciami zawodowymi. Należą do niej zarówno wieloletni nauczyciele akademiccy, jak i młodzi praktycy, dzielący się ze Studentami swoimi umiejętnościami z wielkim zaangażowaniem.

 

Uczelnia dokłada wszelkich starań, by studenci zostali przygotowani do zmieniających się wyzwań dzisiejszego rynku pracy. Organizacja zajęć w niewielkich grupach oraz ich warsztatowo-seminaryjny charakter zapewniają komfort procesu kształcenia i jego wysoką jakość.

 

Obecna pozycja LSW to efekt rozwoju naukowego jej pracowników i współpracowników oraz konsekwentnego wdrażania nowoczesnych rozwiązań dydaktycznych. Wykładowcy aktywnie uczestniczą w projektach badawczych i konferencjach poświęconym takim dziedzinom jak: dydaktyka nauczania języków obcych, tłumaczenia (translatoryka), językoznawstwo stosowane oraz literatura anglojęzyczna i niemieckojęzyczna. Uczelnia jest również organizatorem cyklicznych konferencji "W dialogu języków i kultur" obejmujących szerokie spektrum nauk filologicznych.

 

Gmach Lingwistycznej Szkoły Wyższej w Warszawie to obiekt o kameralnej atmosferze, położony w centrum Warszawy, blisko centralnych węzłów komunikacyjnych (zarówno metro, autobusowych, jak i tramwajowych).

 

Dla wszystkich zainteresowanych zdobyciem solidnego, nowoczesnego wykształcenia lingwistycznego, anglistyka, germanistyka i rusycystyka w Lingwistycznej Szkole Wyższej to na pewno właściwy wybór.

 

FB dlaMaturzysty.pl reklama