zmień miasto

Uniwersytet SWPS - USWPS, Warszawa

O nas

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej powstała w 1996 r. Wysokie miejsca rankingowe i oceny najbardziej prestiżowych instytucji w Polsce, niekwestionowana jakość studiów oraz wybitna kadra naukowa sprawiają, że SWPS jest jedną z najlepszych niepublicznych uczelni w naukach społecznych w Polsce i zarazem najczęściej wybieraną przez kandydatów na studia.
Uczelnia oferuje studia w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Katowicach i Poznaniu:

  • 4 kierunki studiów doktoranckich
  • 17 kierunków studiów I, II stopnia oraz jednolitych magisterskich
  • 55 szkoleń
  • 70 specjalizacji i specjalności
  • 94 kierunki studiów podyplomowych


Najlepsza uczelnia

Silną pozycję SWPS na rynku edukacyjnym podkreśla najważniejszy ranking uczelni w Polsce – ranking Perspektyw i Rzeczpospolitej. W 2012 r. w tym zestawieniu SWPS została uznana za jedną z najlepszych uczelni w kraju. Tę pozycję SWPS zachowuje niezmiennie już od 2008 r. Przoduje również w kształceniu na kierunkach społecznych, zajmując VI miejsce – SWPS znacząco wyprzedza uczelnie niepubliczne.


Psychologia
na najwyższym poziomie

Polska Komisja Akredytacyjna przyznała psychologii w SWPS ocenę pozytywną, która jest dowodem bardzo wysokiej jakości studiów w SWPS.

Wg rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej z 2012 r. nasza uczelnia jest jednym z najlepszych ośrodków psychologicznych – w zestawieniu kierunków psychologicznych uzyskała III miejsce.


Prawo w czołówce

Nasz najmłodszy Wydział Prawa zaledwie po 3 latach istnienia uplasował się w czołówce Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej, zajmując wysokie III miejsce. Wydział został bardzo dobrze oceniony m.in. pod względem kadry naukowo-dydaktycznej oraz standardów kształcenia. W SWPS wykładają wybitni specjaliści: twórcy i teoretycy prawa, sędziowie Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego, adwokaci oraz radcowie prawni.


Najlepszy wydział

Również wrocławski Wydział SWPS jest najlepszy w Polsce wg Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zajął 1. miejsce wśród jednostek naukowych w grupie nauk społecznych.


Doktoraty i habilitacje

O najwyższej jakości studiów świadczy także liczba uprawnień doktorskich i habilitacyjnych. Uczelnia, która je posiada, jest liczącym się ośrodkiem naukowo-badawczym i kształci wysokiej klasy specjalistów.  SWPS nadaje stopień doktora aż w 4 w dziedzinach: psychologia, kulturoznawstwo, socjologia i prawo. Stopień doktora habilitowanego można w SWPS uzyskać w dziedzinach psychologia i kulturoznawstwo.
SWPS posiada najwięcej uprawnień doktorskich i habilitacyjnych spośród wszystkich uczelni niepublicznych w Polsce.

 

Kandydaci na studia ufają nam

Wysokie miejsca rankingowe oraz najlepsze oceny najbardziej prestiżowych instytucji w Polsce, niekwestionowana jakość studiów i wybitna kadra naukowa sprawiły, że w 2011 r. SWPS była najbardziej obleganą uczelnią niepubliczną w Polsce – wg danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Studenci spełniają tu swoje marzenia

Magdalena Krzyszkiewicz, studentka SWPS w Warszawie

Decydując się niemal pięć lat temu na studia w SWPS, nie sądziłam, że tak bardzo zwiążę się z uczelnią.
Moje studia w tej szkole to nie tylko solidna wiedza teoretyczna, przekazywana przez wybitnych specjalistów podczas licznych wykładów, ćwiczeń oraz konferencji, ale także praktyka. Dzięki SWPS wyjechałam również na półroczne stypendium do USA w ramach programu Atlantis.

 

Taras Dutkevych, student SWPS w Katowicach

SWPS jest dla mnie miejscem, gdzie spełniają się marzenia. Od zawsze chciałem studiować psychologię, dowiedzieć się, jak funkcjonuje człowiek. Marzenia najlepiej spełniać na dobrej uczelni. W SWPS znalazłem wszystko, o czym może marzyć student psychologii – dobra kadra, fascynujące wykłady i ćwiczenia, nowoczesne podejście do kształcenia, a nawet proces rekrutacji, który przebiegał w niezwykle przyjaznej atmosferze. Gdybym jeszcze raz miał wybierać uczelnię, to byłaby to SWPS.

 

Anna Księżopolska, studentka SWPS w Sopocie

SWPS to szkoła, w której przez cały okres studiowania kształtuję i poszerzam swoje umiejętności teoretyczne i, co najważniejsze, również praktyczne […]. Ponadto wyjątkowa atmosfera, tworzona przez kadrę naukową oraz studentów, sprawia, że nie zamieniłabym mojej uczelni na żadną inną.

FB dlaMaturzysty.pl reklama