Adrenalina - Facet

Camping dla wygodnickich: Na czym polega „Glamping”?

Glamping - co to takiego?

2018-03-21 14:42:23 | Warszawa

Masz ochotę na wieczór na campingu, ale z drugiej strony nie przepadasz za spaniem w namiocie bądź przeraża cię widmo odganiania się od komarów? Wobec tego prawdopodobnie zainteresuje cię glamping. Czym jest ten nowy trend w turystyce?

glamping

Nawet osoba średnio obeznana z językiem angielskim prawdopodobnie zauważy, że nie jest to wyrażenie, które można by znaleźć w oxfordzkim słowniku. To dlatego, że w istocie stanowi połączenie dwóch słów: „glamorous” (czyli m.in. „luksusowy”) oraz swojskiego campingu. Skąd wzięło się to pojęcie?

Camping nie dla każdego

Słowo „glamping” zawdzięcza swoją egzystencję osobom, które co prawda lubią spędzać czas wolny na świeżym powietrzu z dala od ośrodków miejskich, ale nie odpowiada im brak pewnych udogodnień. Osób takich jest dużo – dowodzą tego badania agencji AYTM: W ich ankiecie dotyczącej campingu, 69% respondentów przyznało, że w tym sposobie wypoczynku najbardziej cenią sobie kontakt z naturą (źródło: https://aytm.com/blog/market-pulse-research/glamping-survey/). Z drugiej strony jednak w „typowym” biwakowaniu irytuje ich brak pewnych udogodnień (tak stwierdziło 48% uczestników ankiety); nie przepadają też za rozbijaniem obozowiska i własnoręcznym szykowaniem jedzenia (do lubienia tych czynności przyznało się tylko 28% osób). I tu właśnie pojawia się glamping.

W lesie – ale z klasą

Glamperzy również uczęszczają na campingi, ale robią to we własnym stylu. Przykładowo, mogą mieszkać w namiocie, jednak taki sprzęt różni się znacznie od typowego: Na jego wyposażeniu może znajdywać się np. klimatyzacja czy inne udogodnienia, które sprawiają, że zarówno nocowanie, jak i gotowanie odbywa się w totalnej wygodzie. Inny sposobem na luksusowy camping są samochody kempingowe (kampery i RV) — najlepiej z dodatkowym ubezpieczeniem znanym na zachodzie jako Motorhome insurance, w rodzaju tych oferowanych przez firmy takie jak Lancaster Insurance. Zapewniają one zabezpieczenia przed nawet najbardziej niespodziewanym wypadkiem. Więcej informacji pod adresem https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/.

Glamping, choć coraz popularniejszy, jeszcze nie zakorzenił się na stałe w mainstreamowej świadomości. Zdaniem ekspertów z AYTM, firmy próbujące skusić klientów ofertą „glampingową” powinny najpierw skupić się na dokładnym wyjaśnieniu tego pojęcia, zamiast liczyć na to, że konsumenci sami odkryją jego znaczenie. Jeżeli jednak ten warunek zostanie spełniony, glamping ma szansę stać się kolejnym turystycznym hitem.

Artykuł Zewnętrzny

Słowa kluczowe: camping, glamping, kamper
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Poznaj sposoby na zwalczenie senności podczas jazdy samochodem.
Jak nie zasnąć za kierownicą?

Poznaj sposoby na zwalczenie senności podczas jazdy samochodem!

Rowery trekkingowe dla kaÅźdego
Rowery trekkingowe dla każdego

Rowery trekkingowe są idealne dla każdego, kto lubi pokonywać na rowerze długie trasy.

Tak wyglądał knock out Tomasza Oświęcimskiego [WIDEO]
Tak wyglądał knock out Tomasza Oświecińskiego [WIDEO]

Erko Jun znokautował Oświecińskiego już w I rundzie.

Polecamy
Najbardziej przerażające nagrania tsunami [WIDEO]
Najbardziej przerażające nagrania tsunami [WIDEO]

Tsunami niesie ze sobą olbrzymie i tragiczne skutki, które ciężko jest odbudować przez lata.

Wrocław: Robert Burneika gościem na gali FEN 2!
Wrocław: Robert Burneika gościem na gali FEN 2!

Robert Burneika aka Hardkorowy Koksu przyjedzie na wrocławską galę Fight Exclusive Night 2.

Ostatnio dodane
Poznaj sposoby na zwalczenie senności podczas jazdy samochodem.
Jak nie zasnąć za kierownicą?

Poznaj sposoby na zwalczenie senności podczas jazdy samochodem!

Rowery trekkingowe dla kaÅźdego
Rowery trekkingowe dla każdego

Rowery trekkingowe są idealne dla każdego, kto lubi pokonywać na rowerze długie trasy.

Kupony i kody rabatowe