Gadżety - Facet

Internet bez limitu opcja studencka - na czym polega oferta?

2018-05-22 09:13:15 | Warszawa

Jak pokazują statystyki, nie tylko studenci korzystają z tzw. opcji studenckiej przy wyborze internetu do swoich mieszkań. Dlaczego więc stale spotykamy się z nazwami “Internet dla studenta” czy “Internet studencki”? Ponieważ tego typu pakiety spełniają wymagania, które ma większość studentów, takie jak szybkość, brak zobowiązań i niska cena. Warto wiedzieć, że nie ma żadnych przeszkód, aby z nich skorzystać bez względu na posiadanie statusu studenta. U takich operatorów jak UPC, podpisanie umowy nie wymaga okazania legitymacji.

student

Internet dla studentów - jaki powinien być?

Studenci są wymagającym klientami, a jednocześnie stanowią ogromną część użytkowników internetu. Właśnie dlatego niemal każdy dostawca stara się przygotować dla nich jak najlepszą ofertę, która wyróżni się na tle konkurencji. Jak powinien być internet studencki? Młodzi ludzie zwracają szczególną uwagę na następujące cechy:

  • krótki okres zobowiązania - studenci często zmieniają miejsce zamieszkania i nie chcą wiązać się długoterminowymi umowami,
  • szybkie łącze - jak łatwo się domyślić, internet dla studenta służy nie tylko do nauki. Studenci oglądają mnóstwo filmów, seriali i są bardzo aktywnymi użytkownikami Youtube oraz serwisów społecznościowych. Prędkość internetu musi odpowiadać na ich potrzeby. To szczególnie ważne, gdy do sieci jest podłączonych wiele urządzeń, takich jak laptop, tablet, smartfon czy konsola, co jest dość powszechne w studenckim mieszkaniu,
  • niska cena - wszyscy, nie tylko studenci, poszukują oferty internetu, która będzie maksymalnie przyjazna dla ich portfela,
  • dodatkowe udogodnienia - wszelkie środki, które sprawiają, że oferta internetu jest bardziej elastyczna, są mile widziane. Przykładowo, w swojej ofercie dla studentów, UPC zwolniło klientów z opłat podczas wakacji - kto wie, może w tym sezonie również taka opcja będzie aktywna,
  • internet bez limitu - ograniczenia zdecydowanie nie są pożądane przez studentów, zwłaszcza te dotyczące korzystania z sieci.

Podobne wymagania mają osoby o nieuregulowanym czasie pracy, freelancerzy, osoby pracujące w domu czy też wszyscy, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania. Liczba ofert jest ogromna, dlatego warto szukać tej, która będzie jak najlepiej odpowiadać naszym potrzebom.

Internet dla studentów - jaki wybrać?

Studenci, wracający po wakacjach na uczelnie i do dużych miast, szukają oferty, która da im dostęp do szybkiego internetu w nowym miejscu zamieszkania i nie zatrzyma ich tam na kolejny rok czy nawet 24 miesiące. W przypadku internetu UPC (https://www.upc.pl/internet/kup-internet/), studenci i inni zainteresowani mogli wybrać umowę trwającą 9 miesięcy, czyli odpowiadającą długości roku akademickiego. Czas trwania umowy, obok szybkości internetu i ceny, to jedna z podstawowych kwestii, na której zależy studentom. Co ciekawe, UPC jako jeden z nielicznych dostawców nie wymaga okazywania dokumentu poświadczającego status studenta podczas podpisywania umowy. Dlatego z oferty dla studentów UPC skorzystało bardzo wiele osób, które już dawno skończyły studia.

Czy Internet dla studentów UPC wróci także w tym roku? Bardzo możliwe. Warto trzymać rękę na pulsie i na bieżąco sprawdzać, co mają do zaoferowania operatorzy.

Artykuł Zewnętrzny

fot. shutterstock.com

Słowa kluczowe: internet, UPC, internet dla studenta
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
prezenty na święta
Tanie prezenty na Święta - to możliwe!

Gwiazdka już za chwilę! Jeśli obawiasz się wydatków na prezenty, a Twój budżet jest dość napięty, koniecznie przeczytaj, co przygotowano dla ciebie!

The Investigation
The Investigation - wciągająca gra kryminalna do nauki angielskiego

To towarzyska gra, w której z pomocą trafnych pytań należy rozwiązać zagadki kryminalne, ćwicząc myślenie logiczne oraz doskonaląc język angielski.

Bonusy i kody promocyjne – jaki wybrać
Bonusy i kody promocyjne – jaki wybrać

Kody promocyjne i bonusy to jedne z najczęściej spotykanych promocji u legalnych bukmacherów.

Polecamy
reklama O wyższości laptopów nad telewizorami
O wyższości laptopów nad telewizorami

Wszystkie wymienione zalety powodują, że telewizja w laptopie to idealne rozwiązanie dla uczniów przebywających podczas roku szkolnego poza miejscem zamieszkania oraz dla studentów.

Samsung Soul na polskim rynku
Samsung Soul na polskim rynku

"Soul" - flagowy model Samsung, zaprezentowany po raz pierwszy na tegorocznym Kongresie Mobilnych Technologii w Barcelonie, wchodzi na polski rynek. Soul to ukoronowanie serii „Ultra Edition III”, charakteryzującej się supernowoczesnym designem.

Ostatnio dodane
prezenty na święta
Tanie prezenty na Święta - to możliwe!

Gwiazdka już za chwilę! Jeśli obawiasz się wydatków na prezenty, a Twój budżet jest dość napięty, koniecznie przeczytaj, co przygotowano dla ciebie!

The Investigation
The Investigation - wciągająca gra kryminalna do nauki angielskiego

To towarzyska gra, w której z pomocą trafnych pytań należy rozwiązać zagadki kryminalne, ćwicząc myślenie logiczne oraz doskonaląc język angielski.