Szybki strzał - Facet

Jak naprawić zamek?

2020-06-04 10:55:11 | Warszawa

Zamki antywłamaniowe są jednymi z najintensywniej eksploatowanych elementów wyposażenia domowego. Jeden mechanizm może być poddawany użyciu nawet do kilkudziesięciu razy w ciągu dnia, co automatycznie wpływa na jego żywotność. Pierwsze problemy z płynnym otwieraniem i zamykaniem zamka mogą być oznaką pojawienia się większej awarii, ale równie dobrze mogą świadczyć jedynie o drobnej usterce mechanicznej. W wielu przypadkach niezbędna okazuje się pomoc dobrego ślusarza, jednak zanim to nastąpi, można samodzielnie podjąć pewne kroki w celu przywrócenia nienagannej sprawności zamków do drzwi Gerda i innych marek dostępnych na rynku. Zatem jak naprawić zamek w drzwiach?

Jak naprawić zamekZepsuty zamek a próba włamania

Naprawa zamka do drzwi, który uległ poważnemu zniszczeniu w wyniku próby włamania do domu czy mieszkania to zadanie, które nierzadko przerasta umiejętności osób niedysponujących odpowiednią wiedzą z zakresu ślusarstwa użytkowego. Mechaniczne forsowanie zabezpieczeń bez użycia przeznaczonych do tego kluczy bardzo często jest przyczyną rozległych zniszczeń, których naprawa okazuje się zbyt kosztowna lub całkowicie niemożliwa. W przypadku próby włamania czy kradzieży najlepszym rozwiązaniem wydaje się wymiana zamka na nowy – głównie ze względów bezpieczeństwa.

Zepsuty zamek - naprawić czy wymienić?

Awaria mechanizmu zabezpieczenia może mieć różne przyczyny, jednak wymiana zamka w drzwiach bardzo często okazuje się czynnością ostateczną. Zacinający się zamek przy przekręcaniu klucza czy opadająca klamka to sytuacje, które nie wymagają tak kompleksowego działania jakim jest montaż nowego zamka. W pierwszej kolejności warto wykazać się inicjatywą samodzielnej naprawy zabezpieczenia, co ostatecznie nie jest tak skomplikowanym zabiegiem, na jaki wygląda.

Naprawa zamka: czyszczenie

Wielu użytkowników zamków drzwi napotyka trudności ze swobodnym włożeniem i wyłożeniem z niego klucza, a dodatkowo przekręcenie elementu we wnętrzu wkładki również należy do zadań, które wymagają wprawy. Utrudnione otwieranie zamków może wynikać z osadzających się w nich zanieczyszczeń, do których usunięcia błędnie używa się preparatów na bazie oleju czy smarów – wiążą one cząsteczki brudu, które następnie gromadzą się na powierzchni kluczy. Do czyszczenia zamka warto zastosować środki chemiczne specjalnie do tego przeznaczone, które nie tylko pomagają usunąć zabrudzenia, ale również konserwują i zabezpieczają mechanizm zamka drzwi przed ponownym osadzaniem się kurzu czy pyłów.

Naprawa zamka: dokręcenie śrubek

Usterką równie popularną jak permanentnie zacinający się klucz w zamku jest opadająca klamka. Uniemożliwia ona prawidłowe funkcjonowanie mechanizmu, powodując trudności ze swobodnym domykaniem się skrzydeł drzwi do ościeżnicy. Przyczyny podobnych problemów najczęściej upatruje się w obluzowanych elementach montażowych. Dokręcenie luźnych śrubek za pomocą kilku sprawnych ruchów śrubokrętem trwa nie więcej niż kilkadziesiąt sekund, a może uchronić nas przed zbędną wymianą zamka na nowy.

Naprawa zamka: sprężyna

Dokręcenie śrubek może jednak okazać się niewystarczające do wyeliminowania problemu opadającej klamki w drzwiach. Przyczyna może sięgać nieco głębiej, czyli do zużytej sprężyny lub  wadliwych śrub będących elementami mechanizmu wewnętrznego zamka. Wymiana samej sprężyny nie należy do skomplikowanych czynności, jednak znalezienie sprężyny czy śrub zgodnych z profilem technicznym konkretnego zamka drzwi może być dla laika nieco problematyczne.

Profesjonalna naprawa zamka

Jeśli wcześniej opisane metody naprawy zamka zawodzą, jedynym słusznym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z usług ślusarskich. Pogotowie Zamkowe https://www.pogotowie-zamkowe-warszawa-24h.pl/ to gwarancja kompleksowej i fachowej pomocy dostępnej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – również w święta. Szybka interwencja dobrego ślusarza może okazać się niezbędna w momencie, kiedy wadliwy zamek spowoduje zatrzaśnięcie się drzwi. Specjaliści z Pogotowia ślusarskiego nie tylko dokonają awaryjnego otwarcia zamka, ale również przeprowadzą jego naprawę, a w ostateczności – wymienią mechanizm na nowoczesne zabezpieczenie. Co ważne, rynek zamków antywłamaniowych prężnie się rozwija, dlatego warto rozważyć wymianę dobrze działającego mechanizmu na nowy, bardziej zaawansowany technologicznie pod względem zastosowanych w nim systemów bezpieczeństwa. Podobną usługę bez najmniejszych problemów przeprowadzi dobry ślusarz w Warszawie, dysponujący odpowiednią wiedzą i technikami ślusarskimi.

Artykuł Partnera

fot. materiały partnera

Słowa kluczowe: sposoby, otwarcie drzwi, bez klucza, metody, poradnik
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Agnie [0]
    Agnie
    2020-06-05 10:44:52
    Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
Zobacz także
Car sharing
Car sharing - ile to kosztuje? Warszawa

Wynajem aut na minuty, szybko zyskuje na popularności. Sprawdźcie, jakie są ceny.

Terapia uzaleÅźnień
Terapia uzależnień - co warto wiedzieć? Warszawa

Kiedy warto zdecydować się na terapię uzależnień?

Jak naprawić zamek
Jak naprawić zamek? Warszawa

W wielu przypadkach niezbędna okazuje się pomoc dobrego ślusarza, jednak zanim to nastąpi, można samodzielnie podjąć pewne kroki.

Polecamy
Brak zdjęcia
Volkswagen numer 111.111.111

Z taśmy produkcyjnej w fabryce w Wolfsburgu zjechał 111.111.111 Volkswagen.

Ostatnio dodane
Car sharing
Car sharing - ile to kosztuje? Warszawa

Wynajem aut na minuty, szybko zyskuje na popularności. Sprawdźcie, jakie są ceny.

Terapia uzaleÅźnień
Terapia uzależnień - co warto wiedzieć? Warszawa

Kiedy warto zdecydować się na terapię uzależnień?

Konkurs Ziaja