Szybki strzał - Facet

Jak zaplanować remont na studencką kieszeń?

2023-04-26 12:57:23 | Warszawa

Budżet miesięczny studenta nie jest wysoki, a każdy wydatek trzeba planować z dużym wyprzedzeniem. Zwłaszcza, jeśli wydatek ma być znaczny. Sprawdź, w jaki sposób zaplanować remont, by zminimalizować koszty.

Studencki remontRemont u studenta - od czego zacząć planowanie?

Wynajem pokoju lub niewielkiego mieszkania przez studenta przede wszystkim opiera się o kryterium konkurencyjnej  ceny. Stan techniczny i wizualny lokalu schodzi na drugi plan. Jeśli nie chcesz mieszkać w warunkach, które Ci nie odpowiadają, a Twoje studenckie mieszkanie zdecydowanie wymaga odświeżenia warto przeprowadzić kilka prac. Przede wszystkim należy porozmawiać z właścicielem lokalu. Musi on wyrazić zgodę na odświeżenie lub remont i porozumieć się z Tobą w sprawie rozliczenia. Najczęstszym sposobem rozliczenia jest w takim przypadku wliczenie kosztów przeprowadzonego odświeżenia w poczet opłaty za wynajem. Co to oznacza? Za czas, w którym będzie trwał remont nie zapłacisz odstępnego. Właściciel z pewnością ustali z Tobą maksymalny czas na wykonanie prac, dostosowany do ich zakresu. Warto oszacować koszt oraz zakres czynności. Wtedy zyskasz plan działania, a właściciel pewność, że remont konkretnych elementów będzie rzeczywiście potrzebny. 

Na czym można zaoszczędzić podczas remontu?

Przy wykonywaniu prac remontowych można zaoszczędzić, przeliczając ilość potrzebnych materiałów. Oblicz jaką powierzchnię mają ściany, by szacując powierzchnię krycia dobrać odpowiednią ilość farby. Korzystaj z promocji. Być może w sklepie jest okazja zakupu tapety w dobrej cenie? Odpadnie koszt malowania jednej ze ścian. Wybierając panele podłogowe lub płytki możesz dobrać estetyczne, jednak często w mniej modnym odcieniu materiały. Powierzchnia Twojego lokum nie jest z pewnością duża, dlatego koszt odświeżenia nie musi być wysoki. Jeśli umawiasz się z właścicielem na wymianę mebli lub sprzętów, zakup dekoracji bądź na bieżąco z ofertą online. Często dostępne są wyprzedaże lub kody rabatowe, dzięki którym sporo zaoszczędzisz. 

Na czym nie warto oszczędzać, remontując

Jako student musisz trzymać się zasady, w myśl której nie stać Cię na tanie rzeczy. Lepiej wydać na starcie o kilka złotych więcej, by nie musieć wydawać na poprawki po nieudanym zakupie. Kupując najtańszą farbę licz się ze znacznie mniejszą wydajnością. W efekcie kupisz jej dwa razy więcej niż początkowo droższej i wydasz więcej niż zakłada Twój budżet. Jeśli nie potrafisz wykonać jakiejś pracy lub wiesz, że potrzebny czas nie pozwoli Ci wyrobić się w deklarowanym właścicielowi terminie rozważ zaangażowanie fachowca. Specjaliści od remontów https://www.oferteo.pl/remonty-mieszkan oferują szybkie i profesjonalne wykonanie zadań, a cennik jest bardzo zróżnicowany i zależny od wielu czynników. Pamiętaj o podpisaniu umowy z wykonawcą. 

Studencki remont - jak zminimalizować koszty?

Minimalizacja kosztów remontu możliwa jest dzięki dokładnemu planowaniu i przewidywaniu nadprogramowych wydatków. Dzięki odpowiednio wykonanym szacunkom kosztów i czasu realizacji możesz próbować zbić zakładane limity. Oszczędzaj nie na jakości, ale na okazjach promocyjnych. Nie kupuj na zapas. Poproś o pomoc znajomych. Wtedy prace pójdą szybciej i milej. Zamiast kupować, podaruj drugie życie przedmiotom dekoracyjnym lub meblom, które nadają się do odświeżenia, będziesz eko i zaoszczędzisz. 

Artykuł Partnera

fot. elements.envato.com

Słowa kluczowe: oferteo.pl, tani remont, jak przeprowadzić remont, oszczędzanie na remoncie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
usługi hydrauliczne Warszawa
Usterka w mieszkaniu to nie problem! Warszawa

W swoim notesie zawsze warto mieć pod ręką namiar na błyskawiczny serwis techniczny do domu czy biura.

Studencki remont
Jak zaplanować remont na studencką kieszeń? Warszawa

Sprawdź, w jaki sposób zaplanować remont, by zminimalizować koszty.

samochÃłd dla studenta
Pierwszy samochód dla studenta. Na co zwrócić uwagę?

Sprawdź, o czym nie można zapominać, wybierając auto dla studenta.

Polecamy
Zasady BHP podczas spawania
Zasady BHP podczas spawania

Każdy spawacz podczas pracy musi zachować szczególną ostrożność i wyjątkowo dbać o przestrzeganie przepisów BHP.

Niezbędnik plaÅźowy męÅźczyzny
Niezbędnik plażowy każdego mężczyzny

Sprawdź, czym kierować się przy wyborze szortów plażowych i nie tylko.

Ostatnio dodane
usługi hydrauliczne Warszawa
Usterka w mieszkaniu to nie problem! Warszawa

W swoim notesie zawsze warto mieć pod ręką namiar na błyskawiczny serwis techniczny do domu czy biura.

Studencki remont
Jak zaplanować remont na studencką kieszeń? Warszawa

Sprawdź, w jaki sposób zaplanować remont, by zminimalizować koszty.

Popularne
Magic: the Gathering - poradnik do gry karcianej

Na czym polega popularna karcianka?