Styl - Facet

Kurs barberingu

2019-09-03 10:05:43 | Warszawa

Jeśli nie zauważyłeś, branża pielęgnacji męskiej w tej chwili kwitnie. W mediach społecznościowych pojawiają się filmy instruktażowe i nigdy nie było tylu produktów, które pomagałyby mężczyznom zachować zarost i włosy w dobrym stanie. Ta popularność wiążę się ze zmianą podejścia do swojego wyglądu przez mężczyzn. Skorzystać mogą na niej wszyscy, którzy zechcą zapisać się na kurs barberingu (np.: https://szkolabarberska.pl/dla-niezielonych/).

jak zostać barberem

Jaki kurs wybrać?

Szukając kursów barberingu, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów:

- Jak duże są grupy treningowe? Im mniejsze grupy treningowe, tym lepiej, ponieważ zwykle skutkuje to większą liczbą zajęć praktycznych. Mówiąc wprost każda szkoła ma ograniczoną liczbę modeli, na których bazie można w praktyczny sposób przećwiczyć zdobyte umiejętności. Jeśli kursantów jest dużo, to liczba godzin, jakie spędzimy na zajęciach praktycznych, siłą rzeczy zostanie zmniejszona. Dodatkowo w dużych grupach trudniej o luźną atmosferę, która jest podstawą do właściwego i szybkiego przyswajania wiedzy. Optymalna liczebność grupy nie powinna przekraczać dziewięciu osób.

- Ile trwa szkolenie? Sam proces szkolenia może trwać od kilkudziesięciu godzin do nawet dwóch lat. Długotrwały kurs jest z punktu widzenia Barbera pozbawiony sensu. Najczęściej dotyczy on całego aspektu szeroko rozumianej kosmetologii. Jeśli szukamy konkretnych umiejętności i wiedzy, to w zupełności wystarczy nam 160 godzin kursu. To i tak dwadzieścia dni nauki, po osiem godzin dziennie.

- Czy kurs przewiduje część teoretyczną. Jeśli nie, to radzę wam zrezygnować z wydawania pieniędzy na uczestnictwo w takim kursie. Nauka fryzjerstwa i pielęgnacji zarostu to nie jest zwykła usługa, którą może świadczyć każdy. Bez znajomości filozofii barberingu i poznania teoretycznych podstaw pielęgnacji nie tylko nie zostaniecie dobrym i cenionym Barberem, ale też nie zyskacie podstawy teoretycznej, która pozwoli wam samodzielnie rozwijać się i szukać nowych trendów.

Co w zamian?

Zdobycie pierwszej pracy jako fryzjer czy barber nie jest takie trudne. Ta branża rozwija się niezwykle dynamicznie i nadal brakuje osób, które mają odpowiednie, potwierdzone kompetencje, aby dbać o pielęgnacje zarostu męskiego w wyspecjalizowanych zakładach fryzjerskich. Zwłaszcza w większych miastach nie powinieneś mieć szczególnych problemów ze znalezieniem pracy w jednym z setek zakładów tego typu. Niektóre sklepy fryzjerskie oferują stawkę godzinową, niektóre oferują prowizję za cięcie, niektóre wynajmują ci krzesło. To ile będziesz zarabiać, zależy w dużej mierze od właściciela danego salonu. Nie musisz być jednocześnie skazany na pracę u kogoś. Założenie własnego salonu dla mężczyzn nie jest wcale ani takie trudne, ani też tak kosztowne, jak się to wielu wydaje. Musisz jedynie rozważyć jak dalece jesteś w stanie przekonać do siebie nowych klientów i zdobyć odpowiednią popularność, która zapewni ci stałą klientelę. Ten zawód bowiem jak żaden inny opiera się na renomie i zaufaniu. Resztą jest kwestią „wolnego rynku” i jeśli rzeczywiście będziesz rozwijał swoje umiejętności, a klienci będą wychodzić z salonu usatysfakcjonowani, to możesz być spokojny o swoją przyszłość.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: jak zostać barberem, Warszawa, szkolenie, pielęgnacja brody
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Palarnia kawy Wrocław
Monko to nie tylko kawa. To ludzie

Wyjątkowa, bo najwyższej jakości, z najlepszych plantacji na świecie. Tylko świeżo palona kawa monko. prosto z naszej palarni.

niezbędnik w męskiej kosmetyczce
Męskie kosmetyki - co powinno znaleźć się w twojej łazience?

Powoli odchodzi się od stereotypu, że mężczyźni najchętniej używaliby kosmetyku, który będzie jednocześnie szamponem, kremem nawilżającym i pastą do butów.

zagęszczanie włosÃłw
Zagęszczanie włosów - przyczyny i sposoby radzenia sobie z problemem wypadających włosów

Sprawdź sposoby na to, aby już żaden włos nie spadł Ci z głowy!

Polecamy
Grubi ekstrawertycy i wychudzeni intrawertycy
Grubi ekstrawertycy i wychudzeni intrawertycy

Japończyk Ichiro Tsuji, analizując wpływ typu osobowości na wagę ciała, zauważył, że wraz ze stopniem otwartości rośnie wskaźnik masy ciała.

Co facet może zrobić z brodą?
Co facet może zrobić z brodą?

Broda zwiększa umiejętność rąbania drewna, podnosi poziom atrakcyjności u płci pięknej i usuwa z powietrza wszelkie zanieczyszczenia... Pierce Thiot oraz jego żona Stacy do listy zalet bród dołączyli

Ostatnio dodane
Palarnia kawy Wrocław
Monko to nie tylko kawa. To ludzie

Wyjątkowa, bo najwyższej jakości, z najlepszych plantacji na świecie. Tylko świeżo palona kawa monko. prosto z naszej palarni.

niezbędnik w męskiej kosmetyczce
Męskie kosmetyki - co powinno znaleźć się w twojej łazience?

Powoli odchodzi się od stereotypu, że mężczyźni najchętniej używaliby kosmetyku, który będzie jednocześnie szamponem, kremem nawilżającym i pastą do butów.