Forma / Zdrowie - Facet

Odtrucie alkoholowe: pierwszy krok do trzeźwości

2020-03-23 09:11:39 | Warszawa

Alkoholizm to poważna choroba i do jej zwalczenia nie wystarczą półśrodki. Przed przystąpieniem do właściwego leczenia konieczne jest przeprowadzenie odtrucia alkoholowego. Ten proces pozwala na oczyszczenie organizmu z toksyn, przywrócenie mu pełni sił i umożliwienie wdrożenia skutecznej terapii. Wprawdzie istnieją również domowe sposoby na detoks alkoholowy, jednak w przypadku długotrwałego nadużywania tej substancji nie dają one oczekiwanego rezultatu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się kroplówka, którą można stosować również na kaca.

Odtrucie alkoholoweOdtrucie alkoholowe - na czym polega?

Uczucie, które towarzyszy kacowi, jest powszechnie znane. Po spożyciu zbyt dużej dawki alkoholu na następny dzień odczuwamy ból głowy, światłowstręt, mdłości, czasem także wzmożoną potliwość i ogólne rozbicie. Alkohol oddziałuje jednak na organizm również w szerszym ujęciu czasowym: jego nadużywanie doprowadza do silnego zatrucia, walka z nim wymaga natomiast poważnych środków. Dobrym sposobem na odtrucie alkoholowe jest kroplówka na kaca. Dzięki niej w ciągu kilkudziesięciu minut możemy pozbyć się toksyn i zyskać siły na dalszą walkę z nałogiem. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie odtrucie po alkoholu - kacdoktor.pl.

Co znajduje się w kroplówce na kaca?

Pomimo upływu lat medycyna nie znalazła jeszcze równie skutecznych substancji, jak te, które naturalnie występują w naszym organizmie. To właśnie ich niedobór odpowiada za wiele objawów, które odczuwamy po zbyt hucznej imprezie. Właściwie przeprowadzona detoksykacja alkoholowa, wykorzystująca kroplówkę na kaca, pozwala na przywrócenie właściwego balansu. Kluczową rolę w całym procesie odgrywają witaminy z grupy B i C. Ich silne detoksykacyjne działanie pozwala na pozbycie się substancji negatywnie działających na samopoczucie i stan zdrowia.

Uzupełnienie elektrolitów

Nadużywanie alkoholu doprowadza do odwodnienia, to z kolei ma bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia. Jednym z podstawowych składników kroplówki na kaca są elektrolity, których równowaga została zaburzona. Pozwala to błyskawicznie nawodnić organizm i przywrócić mu utraconą harmonię. Możemy wprawdzie próbować osiągnąć ten efekt samodzielnie, jednak proces ten trwa zdecydowanie dłużej i jest znacznie mniej wydajny.

Siła lekarstw

Każdy, kto kiedykolwiek miał kaca, doskonale wie, że przyjmowanie jakichkolwiek pokarmów, a nawet płynów, wiąże się ze sporymi problemami, a w niektórych sytuacjach jest wręcz niemożliwe. Podczas odtruwania organizmu po alkoholu podaje się jednak leki przeciwwymiotne i przeciwbólowe, dzięki czemu szara rzeczywistość, z którą stykamy się dzień po imprezie, jest zdecydowanie łatwiejsza do zniesienia. Poza tym – kroplówka na kaca omija układ pokarmowy, wobec czego nie musimy martwić się o to, że przyswajane substancje zostaną zwrócone i nie spełnią swojej roli.

Odtruwanie organizmu po alkoholu - jak to zrobić?

Najlepszym sposobem na odtrucie alkoholowe jest przyjęcie kroplówki wzbogaconej o inne substancje, takie jak koenzym Q10 i ornityna. Oba występują w organizmie naturalnie, jednak ich większa dawka nie tylko przyspieszy proces wydalania toksyn, ale przełoży się również na kondycję wątroby, a więc organu, który najbardziej cierpi na skutek naszej nieroztropności. Sprawdzony zestaw komponentów sprawia, że kroplówka na kaca jest najbardziej wydajnym i skutecznym sposobem walki z reakcją organizmu na zatrucie alkoholowe. Jest także znakomitym pierwszym krokiem podczas terapii uzależnienia, ponieważ daje szansę na rozpoczęcie nowego, trzeźwego życia bez grama alkoholu w organizmie.

Artykuł Partnera

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: jak się odtruć po alkoholu, sposoby na zatrucie alkoholem, sposoby na kaca, co brać na kaca
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Nadciśnienie tętnicze
Nadciśnienie tętnicze - choroba cywilizacyjna i jej skutki

O profilaktyce, przyczynach i leczeniu nadciśnienia tętniczego opowiada ekspert.

Odtrucie alkoholowe
Odtrucie alkoholowe: pierwszy krok do trzeźwości Warszawa

Sprawdźcie, co znajduje się w kroplówce na kaca i jak ona działa?

ćwiczenia w domu - joga
Ćwiczenia w domu: sprawdź jak trenują Polacy [Wyniki badań]

30 procent aktywnych fizycznie Polaków korzysta w internecie z filmów instruktażowych z ćwiczeniami.

Polecamy
Jak wypracować płaski brzuch? [DIETA, ĆWICZENIA]
Jak wypracować płaski brzuch? [DIETA, ĆWICZENIA]

Mięśnie brzucha należą do najchętniej i najczęściej ćwiczonych partii ciała.

Święte czy dziwki?
Święte czy dziwki?

Mężczyźni z kompleksem Madonny w kobietach widzą albo czyste, niewinne Madonny albo rozwiązłe i lubieżne Magdaleny.

Ostatnio dodane
Nadciśnienie tętnicze
Nadciśnienie tętnicze - choroba cywilizacyjna i jej skutki

O profilaktyce, przyczynach i leczeniu nadciśnienia tętniczego opowiada ekspert.

Odtrucie alkoholowe
Odtrucie alkoholowe: pierwszy krok do trzeźwości Warszawa

Sprawdźcie, co znajduje się w kroplówce na kaca i jak ona działa?

Konkurs Ziaja