Seks - Facet

Sypialniane S.O.S, czyli sildenafil wkracza do akcji

2019-11-12 13:55:29 | Warszawa
Zaburzenia erekcji to coraz powszechniejszy problem, który dotyka zarówno starszych mężczyzn, jak i tych w sile wieku. Niemożność odbycia stosunku staje się dla panów przyczyną frustracji, a także zakłopotania i wstydu. Żyjemy w czasach kultu ciała i wszechobecnej seksualności, a problem impotencji nie wpisuje się w ramy propagowanych wzorców, dlatego też mężczyźni rezygnują z szukania pomocy u specjalistów, coraz częściej jednak sięgają po dostępne na rynku środki na potencję!
Zaburzenia erekcji

Impotent? To nie ja!

Problemy z erekcją dotykają najczęściej mężczyzn w wieku między 30. a 70. rokiem życia, a czasem nawet i młodszych panów. Jak widać, jest to bardzo szeroki przedział wiekowy, co świadczy o tym, że wiele różnorakich czynników wpływa na upośledzenie męskiej potencji. U młodszych mężczyzn przyczyny takiego stanu mają podłoże psychiczne, u starszych panów źródłem tej wstydliwej przypadłości są zwykle przyczyny fizyczne związane ze zmianami zachodzącymi w organizmie wraz z wiekiem oraz z niektórymi chorobami. Zaburzenia erekcji definiuje się jako problemy z osiągnięciem wzwodu, a także jego odpowiednio długim utrzymaniem, trudności te uniemożliwiają mężczyźnie odbycie stosunku seksualnego! Warto dodać, że czasem niemożność uzyskania erekcji to tylko przejściowy problem, związany z okresowym zmęczeniem i wyczerpaniem. Organizm mężczyzny najzwyczajniej w świecie nie ma siły stanąć na wysokości zadania! Jednak odpoczynek i regeneracja nadszarpniętej kondycji pozwalają szybko odzyskać sprawność seksualną i wrócić do gry. Problem staje się poważny, gdy „epizody niemocy” zdarzają się regularnie.

Zaburzenia erekcji: przyczyny o podłożu psychicznym

Specjaliści podkreślają, że problemy z potencją, z którymi zmagają się mężczyźni w młodym wieku, mają zazwyczaj swoje źródło w niskiej samoocenie. Brak pewności siebie, kompleksy związane z wyglądem zewnętrznym (nie tylko rozmiar lub kształt członka, ale również otyłość lub nadmierna chudość), brak doświadczenia seksualnego i rodzący się z niego lęk przed nieumiejętnością zadowolenia partnerki, to wszystko tworzy w młodym człowieku poważny konflikt wewnętrzny, który objawia się zaburzeniem erekcji! Niemożność osiągnięcia wzwodu u mężczyzn w średnim wieku to najczęściej efekt trybu życia. Nadmierny stres i napięcie w miejscu pracy bardzo często rzutują na sytuację w sypialni. Dodatkowo czynnikiem wzmagającym problemy z potencją jest nadużywanie alkoholu, papierosów, a także antydepresantów i narkotyków. Używki te mają ukoić odczuwane napięcie, jednak wykazują one równocześnie negatywny wpływ na sprawność seksualną mężczyzn.

Brak erekcji jako objaw choroby oraz... starości

Z wiekiem poziom testosteronu w organizmie stopniowo się obniża, w ten naturalny sposób wygasza się niejako aktywność seksualna, każdy mężczyzna w mniejszym lub większym stopniu jest na to przygotowany. Co innego, gdy problemy z erekcją pojawiają się wcześniej, niż wskazywałaby na to metryka i związane są z innymi dolegliwościami, z jakimi zmaga się organizm, jak np. cukrzyca, miażdżyca lub nadciśnienie tętnicze. Według statystyk zaburzenia erekcji związane z chorobami sercowo-naczyniowymi dotykają około 50% czterdziestolatków. Wysoki odsetek przypadków zaburzeń erekcji w tej grupie wiekowej, a także u panów w starszym wieku to efekt przyjmowania leków (w tym: diuretyków, leków obniżających ciśnienie czy leków przeciwdepresyjnych i uspokajających), w przypadku których upośledzenie erekcji to jedno z działań niepożądanych.

Wyciszenie, zdrowa dieta i ruch

Droga do odzyskania sprawności seksualnej obejmuje zmianę stylu życia wraz z wyeliminowaniem zgubnych nawyków i wprowadzeniem dobrych. Mogłoby się wydawać, że takie drobne kroki jak odstawienie używek, rezygnacja ze śmieciowego jedzenia, wprowadzenie do diety większej ilości warzyw i owoców, a także wygospodarowanie przynajmniej 30 minut trzy razy w tygodniu na aktywność fizyczną, nie są w stanie doprowadzić do przywrócenia seksualnej „przydatności”. A jednak to działa! Zmiany poprawiają kondycję psychofizyczną organizmu, mężczyzna lepiej wygląda, lepiej się czuje, co znajduje odzwierciedlenie w sypialni. Dobre rezultaty przynosi również wprowadzenie do diety dodatkowej porcji witamin, minerałów, a przede wszystkim antyoksydantów, L-argininy oraz wyciągów roślinnych, które w szczególności dobrze wpływają na „męskie sprawy”, czyli wyciągu z palmy sabałowej, korzenia maca, buzdyganka naziemnego, cytryńca chińskiego, żeń-szenia, sosny śródziemnomorskiej i Ashwagandhy. W kontekście problemów z erekcją jako jedną z najczęstszych przyczyn wymienia się stres. Choć całkowite wyeliminowanie go z życia jest niemożliwe, trzeba nauczyć się wyciszać organizm i korzystać z chwil relaksu! A gdy wprowadzone zmiany nie przynoszą pożądanego efektu, mimo wszystko warto je kontynuować, zaś na problemy z erekcją zaleca się wypróbować lek z sildenafilem.

Sildenafil: bohater każdego mężczyzny

Nie każdy wie, ale sildenafil, czyli lek na potencję, został wynaleziony zupełnie przypadkiem. Próby kliniczne nowego leku na dławicę piersiową i nadciśnienie tętnicze wykazały jego nieoczekiwany skutek uboczny. U mężczyzn, którym podano lek, na widok opiekujących się nimi pielęgniarek pojawiała się erekcja! I tak niezamierzenie, niemal „przy okazji”, dokonała się mała rewolucja seksualna, która na wiele lat „zabarwiła” seks na niebiesko! Mechanizm działania sildenafilu jest stosunkowo prosty. Po pierwsze rozszerza naczynia krwionośne w członku, co stymuluje prawidłowy przepływ krwi. Po drugie blokuje aktywność enzymu, który odpowiada za hamowanie erekcji (jest tzw. inhibitorem fosfodiesterazy typu 5). Skuteczność leku stoi na bardzo wysokim poziomie, jednak kluczowa dla osiągnięcia wzwodu jest stymulacja seksualna!

Leki na erekcję bez recepty

Raptem kilka lat temu do aptek trafił pierwszy lek z sildenafilem, który można było kupić bez recepty. Z perspektywy czasu można powiedzieć, że był to przełom. To, co do tej pory było niczym zakazany owoc (głównie ze względu na cenę!), stało się dostępne dla każdego. O dużym zapotrzebowaniu na sildenafil bez recepty świadczy fakt, że systematycznie powiększa się apteczna oferta leków na zaburzenia erekcji. Na polskim rynku szlaki innym preparatom przetarł Maxon Active, w niedługim czasie w aptekach pojawiły się kolejne: Maxigra Go, Mensil oraz Inventum. Preparaty te zawierają dokładnie tę samą substancję, co leki na receptę, z tą różnicą, że maksymalna zawartość sildenafilu w leku bez recepty wynosi 25mg! (zerknijcie tutaj: https://www.i-apteka.pl/pol_m_Dla-Niej-i-dla-Niego_Preparaty-na-poped-seksualny-dla-mezczyzn-937.html )

Oprócz wysokości dawki substancji czynnej w leku OTC przepisy regulują także liczbę tabletek w opakowaniu, oznacza to, że jedno opakowanie może zawierać 2 lub 4 tabletki! Choć leki na potencję dostępne są bez recepty, nie oznacza to, że można je stosować bez opamiętania. Nic z tych rzeczy! Istnieje szereg przeciwwskazań do ich stosowania, ponadto sildenafil może wywoływać poważne działania niepożądane. Dlatego przestrzega się przed nieodpowiedzialnym przyjmowaniem leku i zaleca się uważnie przeczytać ulotkę! Równocześnie trzeba pamiętać, że leki na potencję to forma leczenia objawowego, dopiero znalezienie prawdziwej przyczyny zaburzeń może w pełni wyeliminować ten problem!

Zaburzenia erekcji postrzegane są jako słabość, która nie przystoi prawdziwemu mężczyźnie. Na szczęście większość przypadków impotencji nie wymaga rozwiązań farmakologicznych, mężczyzna musi jedynie wprowadzić w swoim życiu „dobrą zmianę”. Ponadto żar w sypialni pomogą na nowo rozpalić dostępne bez recepty leki na potencję. A możliwość zamówienia ich w sprawdzonej aptece internetowej gwarantuje nie tylko anonimowość, ale również bezpieczeństwo, w odróżnieniu od zakupów na podejrzanych aukcjach lub w e-sklepach!

Artykuł Partnera

fot. freepik.com

Słowa kluczowe: impotencja, potencja, zaburzenia erekcji,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Choroby przenoszone drogą płciową [0]
    Adeekk
    2019-11-23 23:30:54
    UWAGA później na choroby weneryczne => https://www.bolimnie.com/choroby-weneryczne/choroby-przenoszone-droga-plciowa-zdjecia
Zobacz także
Jak męÅźczyzna moÅźe dbać o płodność?
Jak mężczyzna może dbać o płodność?

Jakie czynniki mają wpływ na męską płodność?

gadÅźety erotyczne
5 gadżetów erotycznych, o których prawdopodobnie nie słyszałaś

Jeśli twoje życie erotyczne potrzebuje małego kopniaka, to zobacz te nowoczesne zabawki!

Zabawki erotyczne
Jaki gadżet odmieni twoje życie seksualne o 180 stopni? Co powinno się znaleźć w twojej sypialni?

Zastanawiasz się, co powinno znaleźć się w twojej sypialni? Sprawdź te niegrzeczne propozycje!

Polecamy
Co to jest panseksualizm?

Dowiedz się kim są osoby panseksualne i dlaczego mylone są z biseksualistami. Przeczytaj, które ze znanych osób identyfikują się z tą orientacją.

sex randki online
Sex randka bez sponsoringu - gdzie szukać kobiety na sex randki w sieci?

Jak umówić się na sex randkę bez sponsoringu, czyli sex bez płacenia za seks?

Polecamy
Ostatnio dodane
Jak męÅźczyzna moÅźe dbać o płodność?
Jak mężczyzna może dbać o płodność?

Jakie czynniki mają wpływ na męską płodność?

gadÅźety erotyczne
5 gadżetów erotycznych, o których prawdopodobnie nie słyszałaś

Jeśli twoje życie erotyczne potrzebuje małego kopniaka, to zobacz te nowoczesne zabawki!

Popularne
"Obserwator czy uczestnik?" Częste pytanie w pracy Fotoreportera

Praca fotoreportera nie sprowadza się jedynie do rejestracji wydarzeń - zwłaszcza gdy tragedia się rozwija, staje przed nieuniknionymi dylematami etycznymi.