Szybki strzał - Facet

Terapia uzależnień - co warto wiedzieć?

2020-06-09 15:04:26 | Warszawa

Do uzależnienia od alkoholu, hazardu, narkotyków i innych destrukcyjnych substancji lub zachowań trudno przyznać się nawet przed samym sobą. Na szczęście odzyskanie kontroli nad własnym życiem oraz uzyskanie spokoju ducha jest możliwe. Pomoże w tym profesjonalna terapia.

Terapia uzależnień

Kiedy warto zdecydować się na terapię uzależnień?

Uzależnienie określa się często jako chorobę duszy. Nadmierne sięganie po używki jest najczęściej odpowiedzią na niespełnione potrzeby życiowe lub sposobem na rdzenie sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami. Na szczęście można to zmienić. Wielu chorych potrzeba leczenia odczuwa w momencie utraty kontroli nad własnym życiem. Inni decyzję o terapii odsuwają na później. W każdym przypadku konieczna jest najczęściej profesjonalna pomoc. Dzięki temu proces zdrowienia przebiega bardziej efektywnie, a także pozwala uporządkować własne życie. Terapia uzależnień to sposób, aby przywrócić do swojego życia spokój i zdrowie oraz odbudować relacje ze światem.

Jak przebiega terapia uzależnień?

Profesjonalna terapia uzależnień powinna przebiegać kompleksowo. Pierwszy etap to odstawienie alkoholu, narkotyków lub innych substancji uzależniających. Odtrucie jest konieczne do rozpoczęcia dalszego leczenia. Detoks może wywołać jednak wiele negatywnych skutków fizycznych, które wydaja się chorym szczególnie niepokojące. Efektywne odtrucie warto przeprowadzić więc pod okiem doświadczonych specjalistów. Dzięki temu detoks będzie nie tylko skuteczny, ale również bezpieczny i bezbolesny.

Kolejny krok to uwolnienie się od uzależnienia. Dobrym sposobem jest podjęcie terapii poznawczo-behawioralnej. To efektywna metoda leczenia uzależnień, która bazuje na systemie przekonań pacjenta, które kształtują jego myśli i emocje.

Nierzadko działaniom terapeutycznym powinny być objęte nie tylko osoby chore, ale również ich otoczenie. W taki sposób osoba borykająca się z uzależnieniem po powrocie do własnego środowiska może bez problemu kontynuować życie bez nałogów. Z tego powodu, wybierając odpowiedni ośrodek leczenia uzależnień, warto zdecydować się na miejsce, w których pod uwagę brane są wszystkie aspekty powrotu do zdrowia. Do dobrych praktyk ośrodków leczenia uzależnień zaliczyć można np. terapię rodzinną lub par, która odbywa się w ramach leczenia. O pacjencie nie można zapomnieć również po zakończeniu pobytu w ośrodku. Pełny powrót do równowagi może trwać jeszcze jakiś czas po zakończeniu terapii. Sięganie po używki jest dla wielu osób sposobem na radzenie sobie z trudnymi emocjami. Z tego powodu, aby zminimalizować ryzyko powrotu do nałogu, profesjonalne ośrodki oferują usługi terapeutyczne również kilka miesięcy po opuszczeniu ośrodka. Dzięki temu pacjent może liczyć na wsparcie w krytycznych momentach.

Terapia uzależnień - komfort to podstawa

W czasie detoksu oraz terapii uzależnienia szczególnie ważny jest zarówno psychiczny, jak i fizyczny komfort pacjenta. Spokój zapewnia możliwość skupienia się na sobie i ułatwia zmianę dotychczasowych nawyków i przekonań. Z tego powodu warto zdecydować się na ośrodek o dobrym standardzie i profesjonalnej opiece oraz przyjemnej atmosferze. Ponadto niezwykle ważna jest dyskrecja personelu, która zapewnia bezpieczeństwo psychiczne i poczucie anonimowości. Dodatkowe informacje na temat terapii uzależnień od alkoholu, narkotyków, leków i dopalaczy znaleźć można na stronie http://medjol.pl/terapia.

Artykuł Partnera

fot. unsplash.com

Słowa kluczowe: na czym polega, dla kogo, informacje, opis, placówki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Car sharing
Car sharing - ile to kosztuje? Warszawa

Wynajem aut na minuty, szybko zyskuje na popularności. Sprawdźcie, jakie są ceny.

Terapia uzaleÅźnień
Terapia uzależnień - co warto wiedzieć? Warszawa

Kiedy warto zdecydować się na terapię uzależnień?

Jak naprawić zamek
Jak naprawić zamek? Warszawa

W wielu przypadkach niezbędna okazuje się pomoc dobrego ślusarza, jednak zanim to nastąpi, można samodzielnie podjąć pewne kroki.

Polecamy
Brak zdjęcia
Ratunku! Biją mnie Niemcy!

Niezłomnego polityka Jana (Marię) Rokitę germański oprawca chciał pozbawić godności i płaszcza. Gdy ten stawił zaciekły opór, Niemcy ściągnęli swoje Wunderwaffe i zamknęli go w ciasnym rewizjonistycznym lochu.

Ostatnio dodane
Car sharing
Car sharing - ile to kosztuje? Warszawa

Wynajem aut na minuty, szybko zyskuje na popularności. Sprawdźcie, jakie są ceny.

Terapia uzaleÅźnień
Terapia uzależnień - co warto wiedzieć? Warszawa

Kiedy warto zdecydować się na terapię uzależnień?

Konkurs Ziaja