Forma / Zdrowie - Facet

Trening biegowy w Warszawie - lista miejsc, które warto znać!

2020-03-18 12:06:21 | Warszawa

Na mapie Warszawy aż roi się od lokalizacji, które każdy biegacz powinien znać. Malownicze parki, lasy, nowoczesne deptaki, widok Wisły – z pewnością znajdziesz coś dla siebie! Przedstawiamy listę najpopularniejszych miejsc na trening w Warszawie.

Trening biegowy w WarszawieWybór miejsca na trening to kluczowa kwestia – każdy biegacz mierzy się z nużącymi widokami powtarzanych tras. Dla urozmaicenia, dodatkowych bodźców i większej motywacji warto szukać okolic, które możesz odwiedzić przy okazji kolejnej biegowej eskapady.

Bieganie w Warszawie – lista TOP miejscówek na trening

Niezależnie, czy jesteś na początku biegowej przygody, czy masz w nogach tysiące kilometrów – to, jaką trasę wybierzesz, może odmienić Twój trening. Stolica oferuje zarówno tętniące życiem parki w centrum, jak i zaciszne okolice na obrzeżach. Mnóstwo jest również atrakcji i wydarzeń dla fanów biegania – wspólne treningi lub zawody znajdziesz między innymi na: https://go.decathlon.pl/wydarzenia/bieganie-warszawa

Biegowe miejsca w centrum miasta

Trening w pięknym miejscu? W Warszawie to nie problem! Lista parków, stadionów i ciekawych tras jest długa – przedstawiamy najlepsze, naszym zdaniem, miejscówki na biegowe wyjścia.

  • Łazienki Królewskie – otwarte dla biegaczy w 2009 roku są jednym z ulubionych miejsc warszawiaków. Park to oaza spokoju – biegając w nim, z pewnością natkniemy się na wiewiórki i pawie.
  • Agrykola – sąsiadka Łazienek, to kultowe miejsce stolicy. Na odnowionym stadionie warto robić treningi szybkościowe. Zaś siłę biegową ćwiczyć na schodach Zamku Ujazdowskiego i na najsłynniejszym, półkilometrowym podbiegu o przewyższeniu 26 m.
  • Park Skaryszewski – jego powierzchnia to niemal 47 hektarów. Główna ścieżka okalająca park pokryta jest asfaltem i liczy 1750 metrów, ale biegając alejami wewnątrz, można swobodnie wydłużać trasę.
  • Bulwary Wiślane – rozpoczynają się przy Cyplu Czerniakowskim, kończą za Mostem Gdańskim. Całość to około 5,5 km twardej nawierzchni. To popularna miejscówka spacerowiczów, a w letnie wieczory imprezowe zagłębie stolicy.
  • prawa strona Wisły – dzika przyroda w środku miasta. Ścieżki po praskiej stronie stolicy, wiodące od Mostu Łazienkowskiego do Mostu Grota-Roweckiego, to gratka dla biegaczy. Na gruntowej trasie natkniemy się na fragment plaży, dziką roślinność i kręte dróżki. 

Z dala od downtown – leśne obrzeża Warszawy

Gdy doskwiera upał, zgiełk lub nudzą miejskie parki, dobrą opcją jest wybór jednego z położonych na obrzeżach lasów. Nic nie koi tak, jak zieleń drzew i świeże powietrze!

  • Las Bielański – rezerwat będący pozostałością dawnej puszczy. Trasa w gęstwinie drzew przypadnie do gustu miłośnikom ciszy i spokoju. Las jest pełen pętli o różnych długościach, znajdziemy tam zarówno tereny płaskie, jak i podbiegi.
  • Las Kabacki – obszar za Ursynowem to jedno z najbardziej lubianych przez mieszkańców Warszawy miejsc. Przeważają trasy płaskie, a ich długość sięga nawet 10 km!
  • Puszcza Kampinoska – oaza spokoju pełna pomników przyrody, położona 35 minut drogi z centrum. Przez rezerwat zostały poprowadzone liczne ścieżki turystyczne i dydaktyczne – łącznie 360 km! Doskonała na długie bieganie oraz regeneracyjne spacery.

Wyjście na trening biegowy może być wspaniałą przygodą – odkrywanie nowych miejsc i podziwianie widoków to okazja dla każdego amatora sportu. W mieście warto szukać ciekawych okolic i urozmaicać trasy. Może w Twoim sąsiedztwie kryje się wymarzona przestrzeń biegowa? Sprawdź sam, jakie miejscówki nadają się na długie wybiegania, a jakie na treningi oparte na interwałach lub podbiegach.

Artykuł partnera

fot. pixabay.com/wal_172619

Słowa kluczowe: trasy do biegania, gdzie biegać, gdzie trenować
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Odtrucie alkoholowe
Odtrucie alkoholowe: pierwszy krok do trzeźwości Warszawa

Sprawdźcie, co znajduje się w kroplówce na kaca i jak ona działa?

ćwiczenia w domu - joga
Ćwiczenia w domu: sprawdź jak trenują Polacy [Wyniki badań]

30 procent aktywnych fizycznie Polaków korzysta w internecie z filmów instruktażowych z ćwiczeniami.

Rola rozgrzewki w dobrym treningu - czemu służy i dlaczego jest ważna?

Rozgrzewka przed wysiłkiem fizycznym spełnia bardzo ważną rolę! Dowiedz się, dlaczego warto ją robić.

Polecamy
9 najgorszych rzeczy w byciu pijanym
9 najgorszych rzeczy w byciu pijanym

Schlanie się ma może jakieś tam i plusy, ale ważne żeby te plusy nie przysłoniły nam minusów.

Jak uniknąć kaca?
Jak uniknąć kaca?

Czasami konsumpcja alkoholu ma niestety przykre skutki.

Ostatnio dodane
Odtrucie alkoholowe
Odtrucie alkoholowe: pierwszy krok do trzeźwości Warszawa

Sprawdźcie, co znajduje się w kroplówce na kaca i jak ona działa?

ćwiczenia w domu - joga
Ćwiczenia w domu: sprawdź jak trenują Polacy [Wyniki badań]

30 procent aktywnych fizycznie Polaków korzysta w internecie z filmów instruktażowych z ćwiczeniami.