Aktualności - Juwenalia

Rock i hip-hop na Juwenaliach UW [PROGRAM]

2015-05-05 11:17:38 | Warszawa

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze święto studentów Uniwersytetu Warszawskiego. W muzycznej mieszance znajdą coś dla siebie zarówno fani zmysłowego popu, energicznego rocka jak i charyzmatycznego, szorstko brzmiącego hip hopu.

W tym roku Juwenalia Uniwersytetu Warszawskiego odbędą w dniach 8-9 oraz 23 maja. Jest to już 21 edycja festiwalu organizowanego przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego przy współpracy z Fundacją Universitatis Varsoviens. Impreza rozpocznie się w piątek na Dziedzińcu Głównym na terenie Kampusu Centralnego UW przy Krakowskim Przedmieściu o godzinie 16:30, a kilkanaście dni później przeniesie się na warszawską Agrykolę.

Pierwszy dzień jUWenaliów został zdominowany przez płeć żeńską. Na scenie pojawi się zjawiskowa Julia Marcell ze świetnie przyjętym albumem „Sentiments” oraz znana z kontrowersyjnego wizerunku Maria Peszek, która przypomni słuchaczom utwory ze swojej ostatniej płyty „Jezus Maria Peszek”. Gwiazdą wieczoru będzie zdobywczyni 2 platynowych płyt oraz Fryderyka za Debiut Roku 2013 Mela Koteluk. Młode i zarazem zdolne kobiety naładują pozytywną energią wszystkich studentów (a już niedługo sesja, więc może im się to przydać…)! Zanim jednak autorka m.in. „Melodii ulotnej” zamknie pierwszy dzień jUWenaliów, zagrają również Fair Weather Friends, Fismoll oraz zwycięzcy organizowanego przez Uniwerek.TV konkursu „Stage4You Czas na muzykę”– zespół Absztyfikanci Dobrej Myśli.

Dzień później, 9 maja, na studentów czekają zdecydowanie ostrzejsze rytmy. Koncert rozpocznie się o godzinie 17 od skocznego brzmienia zespołu Plagiat 199. Później przy dźwiękach gitar legendarna Armia Tomasza Budzyńskiego jeszcze bardziej podgrzeje atmosferę. Następnie wystąpi bardzo oczekiwana przez studentów Luxtorpeda. Znani z niekonwencjonalnego łączenia hard rocka i hip hopu popularni „Hans” i „Litza” z zespołem na pewno rozgrzeją warszawską publiczność. Rockową część jUWenaliów zakończy oczywiście Kult swoim tradycyjnym występem, bez którego impreza UW nie mogłaby się odbyć.

23 maja jUWenalia przeniosą się na warszawską Agrykolę, gdzie na pewno pojawią się fani muzyki elektronicznej i hip hopu. Zagrają tacy raperzy jak: Mielzky, Paluch czy Kękę. Ten ostatni jest zdobywcą złotej płyty za świetnie przyjęty tegoroczny album „Nowe rzeczy”. Następnie publicznością zawładnie znany z energicznych koncertów Gooral, który scenę odda dopiero gwieździe wieczoru Grubsonowi i pozwoli mu znaleźć się razem ze swoimi fanami „na szczycie”.

Juwenalia UW - program

8 maja - Kampus Główny UW, wstęp wolny

16:30 - Absztyfikanci Dobrej Myśli
17:15 - Fair Weather Friends
18:15 - Fismoll
19:45 - Julia Marcell
21:00 - Maria Peszek
22:45 - Mela Koteluk

9 maja - Kampus Główny UW, wstęp 25/45 zł

17:40 - Plagiat 199
19:00 - Armia
20:45 - Luxtorpeda
22:30 - KULT
Kup bilet na to wydarzenie »Kup bilet na to wydarzenie »
23 maja - Agrykola, wstęp wolny

18.10 – Mielzky
19.30 – Kękę
20.30 – Paluch
22.00 – Gooral
23.15 – Grubson

Więcej informacji na Facebooku.

ip

Fot. Katarzyna Chmielewska


Słowa kluczowe: juwenalia uw 2015, juwenalia warszawa
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, kto zagra podczas UrsynaliÃłw 2018!
Ursynalia 2018 - program Warszawa

Zobacz, kto zagra podczas Ursynaliów 2018!

Lufkapark
Lubelska rozkręca Juwenalia w całej Polsce

Studenci wszystkich uczelni łączcie się w zabawie w Lufkaparku.

fot. Kamila Panasiuk
Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2018: dzień 2 [ZDJĘCIA] Warszawa

Zobacz zdjęcia z drugiego dnia koncertów.

Polecamy
Kortofest 2012: trwa nabór zespołów!
Kortofest 2012: trwa nabór zespołów!

W ubiegłym tygodniu oficjalnie rozpoczął się nabór zespołów do tegorocznej, trzeciej edycji festiwalu Kortofest. W tym roku proces rekrutacji odbywa się w całości elektronicznie. Przegląd jest szansą dla muzyków i zespołów na zdobycie niezwykle wartościowych nagród.

Tablet dodatkową nagrodą w konkursie na JZR!
Tablet dodatkową nagrodą w konkursie na JZR!

Miło nam poinformować, że mamy dla Was dodatkową nagrodę w konkursie na Juwenaliowe Zdjęcie Roku 2012. Jest nią Tablet Prestigio!

Ostatnio dodane
Zobacz, kto zagra podczas UrsynaliÃłw 2018!
Ursynalia 2018 - program Warszawa

Zobacz, kto zagra podczas Ursynaliów 2018!

Lufkapark
Lubelska rozkręca Juwenalia w całej Polsce

Studenci wszystkich uczelni łączcie się w zabawie w Lufkaparku.

Kupony i kody rabatowe