zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Coraz więcej osób decyduje się na zawód przyszłości. Jaki to zawód?

wtorek, 01-09-2020 (00:00:00) | komentarze (0)


Jak myślisz: w którym zawodzie na ten moment brakuje aż 50 000 specjalistów, a do 2025 roku rynek pracy będzie potrzebował kolejnych 200 000? W jakim zawodzie pięciocyfrowe przelewy co miesiąc nie są rzadkością, a standardem? Gdzie możesz mieć pełną niezależność i pracować z dowolnego miejsca na świecie? Odpowiedź jest tylko jedna: zawód - programista.

zawód przyszłości - programista

Dlaczego warto zostać programistą?

Branża IT w Polsce zatrudnia już ponad 100 000 osób, które generują 40 miliardów złotych rocznie. To 2,7% naszego PKB. Mimo to wciąż braki kadrowe są ogromne. Dlaczego najczęściej chcemy przebranżowić się na programistę?

Wysokie zarobki w IT

Jednym z kluczowych powodów, dla których warto zostać programistą, są wysokie, wciąż rosnące pensje informatyków i specjalistów IT. Ile wynosi obecnie mediana zarobków programistów? Sumy robią wrażenie, a przecież podajemy tu kwoty brutto przy umowie o pracę. Programiści - freelancerzy mogą liczyć na jeszcze wyższe dochody.

●     Back-end developer: 8000 - 14 000 PLN brutto (NoFluffJobs.com)

●     Front-end developer: 4830 - 11 580 PLN brutto (Wynagrodzenia.pl)

●     UX / UI designer: 7200 PLN brutto (Wynagrodzenia.pl)

●     Tester oprogramowania: 6610 PLN brutto (testerzy.pl)

Ciekawe projekty

Ile razy w życiu czułeś, że Twoja praca jest żmudna i monotonna? Że ciągle robisz to samo, coś, czego nie zniesiesz dłużej robić? Jako programista zapomnij o tym problemie. Interesujące projekty IT to drugi powód, dla którego warto rozpocząć przygodę z programowaniem. W branży IT możesz przykładowo:

●     Tworzyć lub testować najnowsze gry komputerowe i aplikacje mobilne

●     Projektować strony WWW

●     Zarządzać bazami danych

●     ...i wiele, wiele więcej!

Międzynarodowe środowisko pracy

Polscy programiści coraz częściej realizują projekty dla firm z całego świata. Zdalnie, przez internet, pracując w “chmurze” z kontrahentami lub członkami zespołu z dowolnego kraju. Dzięki pracy w IT masz możliwość współpracy z największymi globalnymi markami, które coraz chętniej otwierają swoje oddziały w Polsce.

Jak zostać programistą?

Najpierw wiedza, potem praktyka. A skoro się uczyć, to tylko od najlepszych. Nauka programowania w teorii i w praktyce, a do tego realne przygotowanie do zawodu programisty to domena Software Development Academy, największej szkoły programowania w Polsce.

Kurs programowania w SDA to kilkaset godzin zajęć na żywo z trenerami i ekspertami IT. Kursy odbywają się stacjonarnie w kilkunastu polskich i europejskich miastach lub zdalnie przez internet. To czas na Twój wybór. Postaw na zawód przyszłości i wybierz odpowiedni kurs dla siebie.

Artykuł Partnera

fot. unsplash.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama