zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Na czym polega spotkanie biznesowe?

środa, 23-11-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Spotkanie biznesowe poświęcone jest sprawom służbowym. Spotykają się osoby z zarządu, działów firmy, osoby zaangażowane w działania danej firmy. Często są to spotkania przedstawicieli dwóch lub trzech firm, których celem jest omówienie współpracy. Spotkanie może być zorganizowane w sali konferencyjnej w firmie lub poza nią. Sprawdzają się też spotkania w restauracjach, z cateringiem lub obiadem biznesowym. Może to być spotkanie biznesowe https://warszawa.restauracjapolka.pl/

spotkanie biznesowe w restauracjiJak prowadzić spotkanie biznesowe?

Spotkanie biznesowe organizuje szef firmy z pracownikami. Najczęściej prowadzi je prezes, przedstawiając firmę, jej projekty, omawiając potencjalne wspólne działania. Spotkanie ma plan i zgodnie z nim jest organizowane. Trwa godzinę lub dwie, a jeśli jest połączone z obiadem to może trwać 2,5-3 godziny. Wyjątkowe spotkanie biznesowe  jest tym, co każda firma organizuje kilka razy w roku. Spotkanie jest konkretne, a jego efektem są podjęcie współpracy, jej omówienie lub podsumowanie. Spotkania są protokołowane, a protokoły są przechowywane w zasobach danej firmy, stanowią jej dokumentację. Przeważnie sporządza je asystentka, która odpowiada za dokumentację tego rodzaju lub inny pracownik firmy. 

W co się ubrać na spotkanie biznesowe?

Ubranie na spotkanie biznesowe powinno być bardzo eleganckie: garnitur dla panów i garsonka dla pań. Panie mogą założyć sukienki i do nich żakiety. Kolory ubrań powinny być stonowane, akceptowalne są takie barwy, jak czerń, granat, brąz lub szarość. W lecie mogą to być beże i kremowe odcienie. Konieczne jest dobrej jakości obuwie, skórzane, dobrane do potrzeb danej osoby. Wygodne buty to podstawa codziennej elegancji. Panowie noszą skórzane, wizytowe i sznurowane obuwie. Ilość biżuterii jest ograniczona, ponieważ biznesowa elegancja tego wymaga. Wyjątkowe  spotkanie biznesowe jest ważne, a niejedna osoba doceni takie spotkanie, które sprawdzi się naprawdę dobrze. 

Co to są godziny biznesowe?

Godziny biznesowe to godziny, w których organizowane są spotkania. W restauracjach spotkania są organizowane o dowolnej porze - do południa lub w godzinach obiadu. Każda restauracja określa własne godziny biznesowe. Można wybrać spotkanie biznesowe  w miejscu eleganckim, zapewniającym doskonałe posiłki. Obecnie takie spotkania organizowane są z pewnym wyprzedzeniem. Mogą odbyć się w części restauracyjnej lub  w salce konferencyjnej w restauracji. Nieraz spotkanie organizowane jest w salce w restauracji, a po nim goście przechodzą do sali restauracyjnej na posiłek. Podawany jest pełny obiad: przystawka, zupa, danie główne, deser, napoje bezalkoholowe lub alkoholowe. Jeśli spotkanie wieńczy transakcję to może być podana lampka wina, wina musującego lub prawdziwego szampana. Koszt obiadu pokrywa strona zapraszająca. Nieraz spotkanie odbywa się od razu, podczas obiadu i wówczas nie jest protokołowane. Wszystko zależy od potrzeb oraz zwyczajów danej firmy. 

Artykuł Partnera

fot. freepik.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama