zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Pierwsza praca dla studenta - gdzie szukać ofert?

piątek, 21-07-2023 (00:00:00) | komentarze (0)


Rozpoczynając studia, bardzo często musimy znaleźć również pierwszą pracę, która pozwoli nam opłacić czesne, wynajem mieszkania bądź akademika czy zakupy spożywcze. Szukanie pracy może być jednak niemałym wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia zawodowego i nie wiedzą, gdzie mogłoby skierować swoje pierwsze kroki. W jakich miejscach studenci mogą szukać ofert pracy? Podpowiadamy.

Pierwsza praca dla studenta Agencje pracy

Jeżeli rozpoczynamy studia zaoczne, a więc szukamy zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy, a dodatkowo nie znaleźliśmy jeszcze odpowiedniego mieszkania czy pokoju na wynajem, możemy skorzystać z oferty agencji pracy. Takie firmy proponują atrakcyjne oferty pracy, często dostępne „od zaraz”, a dodatkowo nierzadko również zakwaterowanie, na przykład na stronie https://fast-service.com.pl/aktualne-oferty-pracy/warszawa/. Agencja ta, która działa w branży już od kilkunastu lat, oferuje pracę w magazynach czy na produkcji.

Studenci mogą więc znaleźć oferty w pracy w charakterze pracownika magazynu czy produkcyjnego. Na takich stanowiskach zazwyczaj wymagana jest jedynie dyspozycyjność do pracy w systemie zmianowym, a także książeczka do celów sanitarno-epidemiologicznych. Co istotne, na miejscu pracownicy są przeszkoleni, dzięki czemu bardzo często nie wymaga się od nich doświadczenia. Zaletą zatrudnienia przez agencję pracy jest również możliwość zakwaterowania, a także bezpłatny transport do miejsca pracy.

Portale i aplikacje branżowe

W przypadku studentów dziennych, którzy od poniedziałku do piątku muszą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych na uczelni, poszukiwanie pracy może być większym wyzwaniem ze względu na to, że dysponują oni ograniczonymi możliwościami czasowymi. Szukając w takim przypadku pracy, warto więc rozpocząć od portali i aplikacji branżowych. Strony internetowe, na których pracodawcy umieszczają ogłoszenia, umożliwiają opcję filtrowania wyników, dzięki czemu mogą nam się wyświetlać wyłącznie oferty dotyczące niepełnego etatu lub elastycznego czasu pracy.

Polecenia znajomych

Jeśli szukamy swojej pierwszej pracy, możemy poinformować o tym fakcie naszych znajomych lub rodzinę. Czasami pewne oferty nie trafiają do agencji pracy czy na portale branżowe, ponieważ stanowiska obsadzane są w tzw. rekrutacji ukrytej. Wielu właścicieli firm poszukując pracownika, w pierwszej kolejności informuje swoich podwładnych o wakacie i prosi o polecenie. Dopiero wtedy kiedy w ten sposób nie uda im się znaleźć odpowiedniej osoby, udostępniają ogłoszenie szerszej społeczności.

Artykuł Partnera

fot. freepik.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama