Dzieje się - Kino

"0-1-0" przedpremierowo

2008-10-02 15:13:24 | Warszawa
 W poniedziałek 6 października o godzinie 19 odbędzie się pierwszy w tym sezonie pokaz z cyklu FILM w TR. Tym razem Teatr Rozmaitości zaprasza na przedpremierowy pokaz ostatniego filmu Piotra Łazarkiewicza "0_1_0". Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem aktorów grających w filmie.

"0-1-0"

reżyseria: Piotr Łazarkiewicz
scenariusz: Piotr Łazarkiewicz, Krzysztof Bizio
zdjęcia: Wojciech Todorow
muzyka: Antoni Łazarkiewicz
czas trwania: 85 min
obsada: Małgorzata Buczkowska, Marta Chodorowska, Marcin Kęszycki, Julia Kijowska, Redbad Klijnstra, Wiesław Komasa, Piotr Ligienza, Rafał Maćkowiak, Rafał Mohr, Maria Peszek, Magdalena Popławska, Maria Seweryn, Tomasz Tyndyk

Film został zrealizowany na podstawie sztuki Krzysztofa Bizio. Reżyser zaprosił do współpracy na planie przede wszystkim aktorów, z którymi wcześniej miał okazję pracować w teatrze.

Jeden dzień w mieście nad morzem. To tu właśnie żyją obok siebie bohaterowie siedmiu krótkich opowieści. Młodzi ludzie z różnych środowisk, o różnym statusie społecznym, wykształceniu, różnych temperamentach. Czasami mijają się na ulicy, na molo, na plaży. Niektórzy spośród nich się znają.

Akcja filmu, rozgrywająca się w kilku domach oraz plenerze nadmorskiego miasta, trwa dobę. Zaczyna się o poranku i kończy następnego dnia o świcie. Autonomiczne i niezależne opowieści łączy postać strażnika przystani, patrolującego wraz z psem rozległy teren sąsiadujący z bulwarem. Ważną rolę w fabule pełni też postać dziennikarza lokalnej radiostacji, zapowiadającego pogodę i rozmawiającego ze słuchaczami. Sceny z ich udziałem stanowią rodzaj leitmotivu filmu, wyznaczając rytm narracji.

Na 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film Łazarkiewicza został wyróżniony nagrodą Stowarzyszenia Filmowców Polskich za twórcze przedstawienie współczesności.

Bilety - 1 zł!
 
JJ/informacja prasowa
 

 
Słowa kluczowe: "0-1-0", Piotr Łazarkiewicz, Teatr Rozmaitości, film Warszawa, Maria Peszek
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Sicario
Nadchodzi ENEMEF: Minimaraton Sicario w Multikinie

Premierowo zobaczymy film "Sicario 2: Soldado".

11. MFFA Animator
Znamy laureatów 11. MFFA Animator

Zobacz, do kogo trafiły nagrody za najlepsze filmy animowane.

Sicario: Soldado
"Sicario 2: Soldado": zobacz fragmenty filmu [WIDEO]

Zobacz, jak prezentuje się kontynuacja znakomitego "Sicario"!

Polecamy
Najlepsze azjatyckie horrory
Najlepsze azjatyckie horrory

To właśnie w Azji powstały najlepsze horrory w historii kina. Te filmy naprawdę was przerażą!

Brittany Murphy nie żyje!
Brittany Murphy nie żyje!

W niedzielę, 20 grudnia świat obiegła informacja o niespodziewanej śmierci aktorki Brittany Murphy. Aktorka zmarła w wieku zaledwie 32 lat.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Sicario
Nadchodzi ENEMEF: Minimaraton Sicario w Multikinie

Premierowo zobaczymy film "Sicario 2: Soldado".

Sicario: Soldado
"Sicario 2: Soldado": zobacz fragmenty filmu [WIDEO]

Zobacz, jak prezentuje się kontynuacja znakomitego "Sicario"!