Dzieje się - Kino

Kino na fali, czyli Warsaw Surf Film Festival 2018

2018-10-19 09:51:16 | Warszawa

Wbrew temu co czasem się mówi, kino ciągle jest na fali, a teraz nawet dosłownie! W dniach 16-18 listopada 2018 odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Warsaw Surf Film Festival powered by #MistrzowskaOchrona. Organizatorzy przygotowują przegląd filmów surferskich z całego świata. Na widzów czekają wielokrotnie nagradzane surferskie dokumenty, filmy fabularne i krótkie metraże.

Andy Irons: Kissed by GodW ciągu trzech dni widzowie zobaczą ponad 15 filmów. Wiele z nich zaprezentowanych będzie po raz pierwszy w Polsce. W programie znajdą się obrazy docenione na najlepszych międzynarodowych festiwalach filmów surfingowych. Będzie można zobaczyć filmy pokazywane między innymi na festiwalach w Londynie, Santa Cruz, czy Anglet.
 
- Surfing to styl życia. Ale dla każdego znaczy trochę coś innego, o czym nasi widzowie będą mieli okazję się przekonać dzięki wyborowi filmów, które uwzględniliśmy w pierwszej edycji festiwalu - mówi Ale¹ Kosina, dyrektor WSFF. - Przedstawimy obrazy, które przybliżą widzom surfing na Hawajach, w Australii, ale też za kołem podbiegunowym lub w tak nietypowych lokalizacjach jak Sahara Zachodnia, Mauretania, Senegal, czy Gambia - dodaje Kosina.

Znany jest już film, który oficjalnie zainauguruje festiwal. Na otwarcie zaplanowano pokaz dokumentu „Andy Irons: Kissed by God”, który będzie miał na Warsaw Surf Film Festival powered by #MistrzowskaOchrona swoją polską premierę. Film został po raz pierwszy pokazany w maju tego roku w Los Angeles i od tej pory z powodzeniem wypełnia sale kinowe na całym świecie.

„Andy Irons: Kissed by God” to opowieść o życiu tragicznie zmarłej ikony surfingu. Irons zmarł w 2010 roku. Na koncie miał trzy tytuły mistrza świata. Jego śmierć odbiła się szerokim echem, wywołując lawinę pytań i wątpliwości. Andy przez długie lata zmagał się z własnymi demonami: chorobą afektywną dwubiegunową i uzależnieniem od opioidów.

Film to nie tylko tragiczna historia legendy surfingu, która opuściła nas zbyt wcześnie. Widzowie będą mogli zajrzeć za kurtynę największych surfingowych zawodów na świecie i podziwiać surfing w najlepszym wydaniu.

Premiera dokumentu odbędzie się w piątek 16 listopada w Klubie SPATiF. Po filmie rozpocznie się impreza otwarcia festiwalu, na której z głośników popłynie dobry stary surf rock i nie tylko. Program wydarzeń towarzyszących organizatorzy przedstawią już wkrótce.

Dla osób, które nie będą mogły zobaczyć filmu w tym dniu, organizator zaplanował jeszcze jeden seans, który odbędzie w weekend w kinie AMONDO.

Na festiwalu będzie można również obejrzeć polskie produkcje: "Freezing to Cold. Baltic - Lofoten", efekt wyprawy surfingowej ambasadorów #MistrzowskaOchrona na Lofoty, oraz wielokrotnie nagradzany za granicą film „Blueness”. Filmowi "Freezing to Cold. Baltic - Lofoten" towarzyszyła będzie wystawa zdjęć Krzysztofa Jędrzejaka, którą będzie można obejrzeć w kinie Amondo.

Sprzedaż biletów na Festiwal startuje z końcem października. Szczegółowy program zostanie ogłoszony już wkrótce. Seanse odbywać się będą w kinie Amondo (przy ul. Żurawiej 20) i klubie SPATiF (al. Ujazdowskie 45).MD/ip

fot. "Andy Irons: Kissed by God" / materiały prasowe

bonprix kod rabatowy

Słowa kluczowe: festiwal, filmy, tytuły, repertuar, filmy o surferach
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
O psie, ktÃłry jeździł koleją
Powstaje film "O psie, który jeździł koleją". Mateusz Damięcki w ekranizacji lektury szkolnej [FOTO]

Film ma być przeniesioną we współczesne czasy opowieścią, znaną z uwielbianego dzieła Romana Pisarskiego.

Gabinet osobliwości Guillermo del Toro
Guillermo del Toro przedstawia swój "Gabinet osobliwości" [WIDEO]

Serial grozy został oparty na opowiadaniach reżysera.

Polecamy
Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa
Gwiazdy kina i MMA na premierze filmu o gangsterach [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia z przedpremierowego pokazu filmu "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa".

fpff2020
Funkcja Dyrektora Artystycznego powraca do Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych 2020

Nowy regulamin FPFF powstał po szerokich konsultacjach ze środowiskiem filmowców.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
O psie, ktÃłry jeździł koleją
Powstaje film "O psie, który jeździł koleją". Mateusz Damięcki w ekranizacji lektury szkolnej [FOTO]

Film ma być przeniesioną we współczesne czasy opowieścią, znaną z uwielbianego dzieła Romana Pisarskiego.

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!