Dzieje się - Kino

"Powrót" w Dobrym Miejscu

2009-01-09 15:26:19 | Warszawa

 Najbliższy pokaz w "Dobrym Kinie" poświęcony będzie roli ojca w życiu dorastającego syna oraz relacji między synem a ojcem. 15 stycznia w centrum kultury "Dobre Miejsce" obejrzymy film "Powrót" w reżyserii A. Zwiagincewa.

Film opowiada historię dwóch nastoletnich chłopców, których ojciec niespodziewanie powraca do domu po 12 latach nieobecności. Już następnego dnia zabiera synów w daleką podróż na opuszczoną wyspę. Z każdym kolejnym dniem cel wspólnego wyjazdu wydaje się braciom coraz bardziej zagadkowy a czas spędzony z nagle odzyskanym ojcem staje się dla nich sprawdzianem dojrzałości i męskości. Będą się tu ścierać miłość i nienawiść, ambicje i charaktery, potrzeba autorytetu z potrzebą wolności.

Ta prosta historia została ubrana w formę, która zachwyciła recenzentów. Pisano o magii i poetyckości tego filmu, hitchcockowskim suspensie i głębokiej religijnej symbolice. Liczne były porównania do twórczości innego rosyjskiego reżysera, Andrieja Tarkowskiego. Wynikały one nie tylko z klimatu i stylu Powrotu przypominającego dzieła autora Andrieja Rublowa, ale również ze względu na festiwalowe laury. W 1962 roku za swój debiutancki film Dzieciństwo Iwana Tarkowski także otrzymał Złotego Lwa.

15 stycznia (czwartek), godz. 19:00
Centrum Kultury "Dobre Miejsce"
ul. Dewajtis 3, Warszawa
Bilety: 10 zł

MAS

Słowa kluczowe: powrót film pokaz warszawa seans centrum kultury dobre miejsce
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polityka - film 2019
"Polityka" - nowy film Patryka Vegi uderza w polskich polityków

Film pojawi się w kinach 6 września 2019.

Soundgarden
Niesamowity koncert Soundgarden do zobaczenia w IMAX

Na ekranach Cinema City będzie można zobaczyć ostatni koncert grupy, który odbył się w Los Angeles.

Polecamy
Zobacz polski plakat "Nimfomanki" von Triera
Zobacz polski plakat "Nimfomanki" von Triera

Przedstawiamy polski plakat najnowszego filmu Larsa von Triera, który stworzył przenikliwe arcydzieło erotyczne.

Premiera "Huśtawki" Tomasza Lewkowicza
Premiera "Huśtawki" Tomasza Lewkowicza

W "Huśtawce" Tomasza Lewkowicza Wojciech Zieliński gra Michała, mężczyznę dobrze usytuowanego, ojca i męża, który pewnego dnia poznaje energiczną, bezkompromisową i pełną namiętności kobietę.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Konkurs Ziaja