Kino
Seans z Filmwebem w kinie Iluzjon

Seans z Filmwebem w kinie Iluzjon

  • 2011-10-28, , godzina 20:00
  • 5 zł
  • Kino Iluzjon Filmoteki Narodowej, Warszawa

Opis

W ramach październikowego Seansu z Filmwebem, 28 października o godz. 20.00, wyświetlimy wybrany przez użytkowników portalu w ankiecie film "Pijany anioł" Akiry Kurosawy z 1948 roku.

Pierwszy wielki sukces Kurosawy, wprawdzie nie przekraczający granic Japonii, ale zapowiadający późniejsze wielkie triumfy. Również pierwsza ważna i doceniona rola w dorobku Toshiro Mifune, odtąd postrzeganego jako współtwórca  sukcesu Kurosawy. Ten film jest poniekąd  i jego dziełem, zważywszy ilość pomysłów i koncepcji, jakie udało mu się przeforsować w trakcie realizacji. W zrujnowanej, powojennej Japonii dochodzą do głosu najprymitywniejsze  instynkty, celem  życia staje się walka o przetrwanie. Wśród morza nieprawości i zdziczenia samotną walkę o godność człowieka
podejmuje lekarz, który trwając na swym odosobnionym posterunku, mimo wielu niepowodzeń przekazuje ludziom światło nadziei i optymizmu.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Dolnośląskie Centrum Filmowe
Dolnośląskie Centrum Filmowe otwiera się już 6 czerwca

Trwają intensywne prace przygotowawcze, które mają zapewnić gościom DCF-u poczucie bezpieczeństwa i komfort oglądania filmów.