Kino
Spotkanie wokół twórczości Terry'ego Gilliama

Spotkanie wokół twórczości Terry'ego Gilliama

  • 2018-08-13, , godzina 19:00
  • od 18zł do 21zł
  • Kino Praha , Warszawa

Opis

Warszawskie Kino Praha oraz Wydawnictwo Planeta zapraszają na wyjątkowe spotkanie wokół twórczości Terry’ego Gilliama. 13 sierpnia o godzinie 19:00 odbędzie się specjalny pokaz filmu „Człowiek, który zabił Don Kichota”, poprzedzony dyskusją na temat życia i twórczości Terry’ego Gilliama, w oparciu o wydaną niedawno w Polsce autobiografię „Gilliamesque”. Spotkanie poprowadzą: tłumaczka i edukatorka filmowa Kaja Klimek oraz krytyk filmowy Dawid Muszyński.

„Gilliamesque” to ilustrowana autobiografia legendarnego reżysera, aktora, animatora i jednego z twórców „Monty Pythona”, która zabiera czytelnika w fascynującą podróż po świecie popkultury XX wieku i odkrywa tajniki umysłu jednej z najbardziej nietuzinkowych i nieprzeciętnych postaci w historii kultury.

„Człowiek, który zabił Don Kichota” to nieopowiedziana dotąd alternatywna wersja historii błędnego rycerza i jeden z najbardziej oczekiwanych filmów w historii kina. Po ćwierćwieczu rozpoczynania i przerywania, kręcenia i odkręcania, film w tradycji najbardziej zwariowanych i zupełnie nieprzewidywalnych komedii „Latającego cyrku Monty Pythona” wreszcie trafia na ekrany kin.

Kaja Klimek - tłumaczy filmy, czasem pisze o nich (kiedyś dla Filmu, Dwutygodnika, Filmwebu) i to nieustannie o nich dyskutuje - z widzami, gdy tylko nadarzy się okazja, z twórcami na festiwalach, ze studentami na uczelniach i z dzieciakami w ramach programów edukacji filmowej SNH i Filmoteki Szkolnej. Prowadziła Weekendowy Magazyn Filmowy w TVP, a teraz prowadzi Hasztag Warsztat, kanał na YouTube poświęcony filmom i popkulturze.

Dawid Muszyński - Redaktor naczelny portalu naEKRANIE.pl. Dziennikarz filmowy. Jego teksty o popkulturze i wywiady z największymi gwizdami kina można przeczytać m.in w takich tytułach jak: Wprost, CKM, PSX Extreme czy Stuff, ale także oglądać na kanale telewizyjnym 4Fun.tv czy posłuchać co niedziela w radiu Vox FM.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Tajemnice Joan
Judi Dench oskarżona o szpiegostwo w dramacie "Tajemnice Joan" [WIDEO]

Polska premiera już w kwietniu. Zobacz zwiastun filmu!

Karolina Pilarczyk
Mistrzyni w drifcie zagrała w filmie "Diablo. Wyścig o wszystko"

Karolina Pilarczyk wystąpiła w filmie z własnym autem.