Kino
Spotkanie z Robertem Więckiewiczem

Spotkanie z Robertem Więckiewiczem

  • 2019-02-26, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Dom Kultury Praga, ul. B.Sawinkowa 2, Warszawa

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 10.

fot. Paweł Woliński

Opis

Tym razem DK Praga zaprasza na rozmowę z wybitnym aktorem - Robertem Więckiewiczem, laureatem wielu prestiżowych nagród w kraju i zagranicą. Gościa będzie "przepytywać" dziennikarz Radosław Mróz.

Robert Więckiewicz - aktor teatralny i filmowy, urodzony w 1967 w Nowej Rudzie, której jest honorowym obywatelem. Absolwent PWST we Wrocławiu.

Występował w Teatrze Polskim w Poznaniu, warszawskich Rozmaitościach, Teatrze Narodowym, Teatrze Montownia, Laboratorium Dramatu, Teatrze Telewizji. Na ekranie Więckiewicz zadebiutował w 1993 roku w "Ferdydurke" Jerzego Skolimowskiego. Grał między innymi w filmach Feliksa Falka, Filipa Bajona, Juliusza Machulskiego, Tomasza Wiszniewskiego, Wojciecha Smarzowskiego, Jana Kidawy-Błońskiego, Grega Zglińskiego, Marka Koterskiego, Borysa Lankosza, Tomasza Bagińskiego, Adama Guzińskiego. Jego najgłośniejsze role to Socha w nominowanym do Oskara obrazie Agnieszki Holland „W ciemności”, Lech Wałęsa w filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Jerzy – główny bohater filmu „Pod Mocnym Aniołem” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. 

Jest zdobywcą wielu nagród, m.in. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i aż czterech Orłów, Polskiej Nagrody Filmowej. Został też wielokrotnie uhonorowany przez publiczność i krytykę za granicą – min. w Courmayeur, w Setubal, Chicago, Tokio oraz przez Słowacką Akademię Filmową.

Jesienią 2018 roku miały miejsce premiery aż trzech filmów z Robertem Więckiewiczem w rolach głównych: „Kler” Wojtka Smarzowskiego, „Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka” i „7 uczuć” Marka Koterskiego.


fot. Rafał Masłow

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
16. Millenium Docs Against Gravity
Mamy pierwsze informacje o 16. Millenium Docs Against Gravity

Będzie to największy w Polsce festiwal filmów non-fiction.

Orły 2019: Znamy najlepsze polskie filmy i twórców

Poznajcie laureatów we wszystkich kategoriach!