Kino
"Wilkołak" i spotkanie z producentkami filmu

"Wilkołak" i spotkanie z producentkami filmu

  • 2019-06-18, , godzina 18:00
  • Kino Iluzjon Filmoteki Narodowej, Warszawa

Opis

Na zakończenie letniego semestru „Młodych Gniewnych”, czyli filmowego klubu dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych kino Iluzjon pokaże „Wilkołaka” Adriana Panka. To doceniany na festiwalach i niezwykle umiejętnie łączący formułę horroru z motywami baśniowymi i wojenną alegorią film opowiadający o grupie dzieci, które po okropieństwach wojny doświadczonych w obozie Gross-Rosen próbują wrócić do normalności. „Wilkołak” to mroczna opowieść ukazująca kontrast między człowieczeństwem a zezwierzęceniem w czasach, w których to drugie najczęściej determinowało ludzkie decyzje.

Podczas czerwcowego, i ostatniego przed wakacjami, spotkania Młodzieżowego Klubu Filmowego młoda publiczność zobaczy też „Dworzec 5:15” w reżyserii Kingi Tuźnik, który otrzymał Nagrodę Główną w kategorii „Fabuła” podczas zeszłorocznej, II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego 9 minut. 

Dyskusję po seansie i spotkanie z producentkami filmu Agatą Szymańską i Magdaleną Kamińską, które opowiedzą o kulisach powstawania „Wilkołaka” poprowadzi publicystka popkulturowa, Kaja Klimek.

Wyjątkowymi gośćmi spotkania będą: Przemek Ornicz i Wiktor Szymurski, laureaci konkursu „Skrytykuj!”, na najlepszą recenzję filmu, organizowanego przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Młodzi widzowie będą mieli wyjątkową okazję by dowiedzieć się, jak wygląda praca w prestiżowym zespole Jury Młodych, które ma zaszczyt i przyjemność oceniać filmy na największych polskich festiwalach filmowych! To właśnie oni wzbudzają powszechne zainteresowanie mediów i środowiska filmowego, a wreszcie wręczają prawdziwą i docenianą przez twórców statuetkę. Dzięki ich pracy, Marek Koterski zgodził się po wieloletniej przerwie udzielić wywiadu, a na plakatach m.in. „7 uczuć” czy „Cichej nocy”, wyróżnionych przed dwoma laty można znaleźć informację o nagrodzie. 

 

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Wiedźmin Netflix zwiastun
"Wiedźmin" Netflixa na pierwszym zwiastunie serialu [WIDEO]

Mamy pierwszą zapowiedź prosto z San Diego Comic-Con 2019!

Sekretna obsesja - recenzja

Sprawdźcie, czy nowy film z oferty Netflixa jest warty obejrzenia.