Dania główne - Kulinaria

Trzy zmyślone fakty na temat pizzy, które mogą być prawdą

2019-05-29 14:19:30 | Warszawa

Nie ma chyba na świecie człowieka, który nie lubiłby pizzy. Tradycyjny drożdżowy placek z dodatkami, znany jest już od czasów starożytnych, a obecnie przeżywa apogeum swojej popularności. Za co ją kochamy? Jak na nas działa?

Pizza - ciekawostki

Pizza łączy ludzi

Amerykańscy Naukowcy udowodnili, że wspólne jedzenie pizzy co najmniej raz w tygodniu wpływa korzystnie na trwałość związków. Według przeprowadzonych badań pary, które co najmniej raz w tygodniu wybierają się wspólnie po to aby jeść pizze rzadziej się rozstają. Wspólne spożywanie placka sprzyja poważnym rozmowom i rozwiązywaniu konfliktów. Dlatego jeżeli czujesz że w twoim związku coś się zaczyna psuć – dzwoń do najbliższej pizzerii i rezerwuj stolik!

Pizza łagodzi stres

Podczas tych samych badań, zaobserwowano również kojący wpływ pizzy, na łagodzenie stresów np. tych związanych z pracą. Firmy, które zapewniają swoim pracownikom ten wspaniały posiłek raz na tydzień, charakteryzują się większą ilością zadowolonych pracowników niż korporacje gdzie nie praktykuje się tego rytuału. Jedzenie pizzy sprzyja wytwarzaniu się więzi między działami, co w prowadzi do zwiększenia efektywności pracy. Dodatkowo, jedzenie pobudza w naszych mózgach obszary odpowiedzialne za poczucie bezpieczeństwa, te same które aktywowały się w okresie niemowlęcym, kiedy byliśmy karmieni przez matki. Nakarmiony pracownik podświadomie bardziej przywiązuje się do swojego pracodawcy.

Wybór składników może określać naszą osobowość

Chcesz iść na randkę z nowo poznaną osobą? Zabierz ją do pizzerii. Wybór składników może dużo mówić o cechach osobowości kandydata na twoją drugą połówkę. Zdziwisz się jak wiele może ci powiedzieć to czy ktoś zamawia Margheritę czy pizzę z ananasem. Amerykańscy Naukowcy przeprowadzili badania, z których wynikało, że introwertycy o łagodnym usposobieniu chętniej wybierają pizzę z mniejszą ilością dobrze dopasowanych do siebie składników. Przebojowi ekstrawertycy, przejawiają skłonność do mieszania na swoim placku różnych smaków i rodzajów dodatków. Osoby o chwiejnej osobowości, nie przejmujące się opinią innych aż trzy razy częściej wybieraly ananas jako dodatek do swojej wytrawnej pizzy.

W każdej legendzie jest ziarnko prawdy

Oczywiście wszystkie przedstawione przez nas wyniki badań Amerykańskich naukowców zostały całkowicie zmyślone. Kto z nas jednak nie doświadczył nigdy dobroczynnego wpływu pizzy na swoje życie? Pizza jest zawsze z nami – to potrawa, która zawsze poprawia nam humor. Każdy ma przynajmniej jednego dziwnego znajomego, który z uporem maniaka próbuje przekonać wszystkich, że ananas na pizzy to wyśmietnite połączenie smaków. Czy w naszych opowieściach jest ziarnko prawdy? Najlepiej przekonać się o tym na własnej skórze. Szukasz pizzerii na warszawskim Grochowie, aby przeprowadzić własne badania na pizzy? Najlepszym lokalem, polecanym przez Amerykańskich Naukowców jest pizzeria Dominium, której ofertę możesz przejrzeć pod adresem https://www.pizzadominium.pl/lokale/warszawa-grochowska!

Artykuł Partnera

fot. unsplash.com/peter-bravo-de-los-rios-1229089

Słowa kluczowe: ciekawostki, fakty, składniki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
5 pomysłów na sushi w domu

Podpowiadamy, jak samodzielnie przygotować sushi w domu.

Pizza
Trzy zmyślone fakty na temat pizzy, które mogą być prawdą Warszawa

Tradycyjny drożdżowy placek z dodatkami. Za co go kochamy? Jak na nas działa?

Sposoby na zdrowe grillowanie

Doradzamy jak grillować, co jeść i wskazujemy zdrowsze zamienniki popularnych potraw.

Polecamy
Cannelloni ze szpinakiem
Cannelloni ze szpinakiem

Makaron wrzucamy do osolonego wrzątku na 2-3 minuty. Przelewamy zimną wodą.

Kluski śląskie z mięsem i sosem podgrzybkowym
Kluski śląskie z mięsem i sosem podgrzybkowym

Brak pomysłu na obiad? Postawmy na łatwą w przygotowaniu tradycję

Ostatnio dodane
5 pomysłów na sushi w domu

Podpowiadamy, jak samodzielnie przygotować sushi w domu.

Pizza
Trzy zmyślone fakty na temat pizzy, które mogą być prawdą Warszawa

Tradycyjny drożdżowy placek z dodatkami. Za co go kochamy? Jak na nas działa?

Konkurs Ziaja