Dzieje się - Literatura

III Spoke'N'Word Festival (8 września)

2007-08-27 10:41:39 | Warszawa

 III Spoke'n'Word Festival jest okazją do poznania znakomitych performerów i slamerów z Wielkiej Brytanii, Francji i Polski. Zorganizowany w ramach programu literackiego British Council Faces and Places - New British Writing przez Kino Lab. W tym roku będzie gościł takich artystów jak Salena Godden, Pilote Le Hot czy zespół BAABA.

Faces & Places (New British Writing) to program literacki British Council Poland, prezentujący polskim czytelnikom wielu autorów i artystów brytyjskich - zarówno uznanych, jak i nowe talenty literackie.

Program Festiwalu

19:30  Performance poetry w wykonaniu Saleny Godden i Pilota Le Hota oraz muzyka w wykonaniu zespołu BAABA 
 
Cykliczny SLAM poetycki otwarty dla wszystkich zainteresowanych

BAABA - Baaba koncertuje w Polsce i zagranicą (Francja, Niemcy), w klubach i podczas uznanych festiwali jazzowych i elektronicznych (Warsaw Summer Jazz Days, Astigmatic, Les Nuits Europeeenes - Strasbourg), Terra Polska (Berlin). Nowa płyta Poope Musique ukazał się w 2006. Skład BAABA to: Bartosz Weber (gitara, sampler), Tomasz Duda (saksofony, sampler), Macio Moretti (perkusja,  sampler) i Stanisław Wróbel (bas).

Pilote Le Hot - Urodzony w 1966, Pilote le Hot dorastał w wielokulturowym otoczeniu artystycznych ruchów undergroundowych. Już jako nastolatek zaczął podróżować po Europie. Od roku 1985 jest pionierem performance poetry we Francji. W 1995 roku zainicjował i jednocześnie stał się jednym z czołowych aktywistów poezji slamowej we Francji, organizując spotkania z poezją otwarte dla wszystkich, niezależnie od kultury, pochodzenia, tożsamości czy stylu wykonywanej poezji. Jest autorem Amours, Poésies et Pâtes fraîches oraz Culture rapide wydanych w 1999 i 2001 roku, które stanowiły alternatywę dla zwykłych tomików poetyckich, oferując nagrania występów poetyckich na płycie CD. Obecnie jest jednym z artystów zapraszanych na międzynarodowe festiwale poezji slamowej do takich miejsc jak Lodeve, Rotterdam, Bolzano, Rome, Berlin czy Chicago. Występował gościnnie jako europejska gwiazda na slamie poetyckim w Chicago (2003 r.)


 Salena Godden - Brytyjska poetka, której przodkami byli jamajscy Maroon'owie. Mieszka w Londynie. Jej opowiadania i wiersze zostały opublikowane na łamach licznych czasopism i antologii. Salena Godden zaczęła występować i publikować swoją twórczość na początku lat dziewięćdziesiątych i już wtedy zasłynęła z ‘przenoszenia poezji do klubów' oraz zyskała przydomek Salena Saliva. Nagrywała i występowała z takimi gwiazdami wytwórni Ninja Tune jak: ColdCut, Simple Kid i Alabama 3. Salena pisze i wykonuje piosenki dla kultowego duetu nu-ska SaltPeter, który tworzy wraz z Peter'em Coyote. SaltPeter niedawno podpisali kontrakt płytowy z Fred Label przypieczętowany singlem Everybody Back To Mine. Ich długo oczekiwany album zatytułowany Hunger's The Best Sauce ma wyjść pod koniec lata 2007 roku.


Wspólny występ artystów jest wynikiem trzydniowych warsztatów odbywających się w Centrum Sztuki Współczesnej.

Prowadzenie: Wojtek Cichoń.

Zgłoszenia na SLAM:  slam@w-internecie.pl


Słowa kluczowe: III Spoke'N'Word Festival salena godden pilote le hota baaba warszawa slam literatura
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Książkowy prequel "Stranger Things" już wkrótce w Polsce

Znana seria doczekała się wersji drukowanej. Czego możemy się spodziewać?

Nagroda literacka Gdynia 2019
Można już zgłaszać książki do Nagrody Literackiej GDYNIA 2019

Rozpoczyna się 14. edycja konkursu Nagroda Literacka GDYNIA.

KsiąÅźki na 2019 roku
5 książek, które mogą być bestsellerami w 2019 roku

Przedstawiamy 5 propozycji, które warto przeczytać w nowym roku.

Polecamy
Noblista i nazista
Noblista i nazista

Wyprowadził powieść ze świata wielkich idei i zawiódł ją do zakamarków ludzkiej psychiki. Nic go tak nie interesowało jak człowiek. A jednak pakował się w politykę, zawsze po najgorszej stronie.

"Gwiazdozbiór Psa" Petera Hellera już w Polsce!
"Gwiazdozbiór Psa" Petera Hellera już w Polsce!

„Gwiazdozbiór Psa” – wielokrotnie nagradzaną powieść Petera Hellera można już kupić w polskich księgarniach. Przy okazji premiery autor zdradza skąd wziął pomysł i jak pisał książkę o ludziach, którzy przetrwali epidemię.

Ostatnio dodane
Książkowy prequel "Stranger Things" już wkrótce w Polsce

Znana seria doczekała się wersji drukowanej. Czego możemy się spodziewać?

Nagroda literacka Gdynia 2019
Można już zgłaszać książki do Nagrody Literackiej GDYNIA 2019

Rozpoczyna się 14. edycja konkursu Nagroda Literacka GDYNIA.