Literatura
Blondynka w Paragwaju! Spotkanie z Beatą Pawlikowską

Blondynka w Paragwaju! Spotkanie z Beatą Pawlikowską

  • 2017-12-09, , godzina 13:00
  • Wstęp wolny
  • Empik Junior ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa

Opis

Beata Pawlikowska, w kolejnej części niezwykle popularnej serii „Blondynka”, zabiera czytelników do Paragwaju. Książka „Blondynka w Paragwaju” (Ediepresse Książki) to wyjątkowa pozycja multimedialna z fotografiami i pięćdziesięcioma filmami nagrywanymi w trakcie podróży. Już 9 grudnia, podczas spotkania w salonie Empik Junior, podróżniczka opowie publiczności o kraju, który jako jedyne Państwo w Ameryce Południowej nie ma dostępu do morza, a także posiada unikatową flagę, której awers różni się od rewersu.

W najdalszym zakątku Paragwaju jest wioska, do której nie prowadzi żadna droga. Można tam tylko dopłynąć towarową łodzią, która raz w tygodniu wyrusza z portu w odległym o trzy dni drogi mieście Concepción. To był właśnie cel Beaty Pawlikowskiej. Dostać się do najdalej na północ wysuniętej ludzkiej osady położonej na bagnach tuż przy granicy z Brazylią i Boliwią. Samotna wyprawa przez jeden z najmniej znanych krajów Ameryki Południowej jest pełna przygód, odkryć, zachwytów i smaku yerba mate. Największe wodospady świata Iguaçu i nowe zakończenie „Martina Edena”, które autorka napisała nocą płynąc rzeką Paragwaj – o tym wszystkim czytelnicy będą mogli porozmawiać z autorką podczas spotkania.

Beata Pawlikowska – podróżniczka, autorka popularnej serii „Blondynka” traktującej o podróżach, książek o zdrowym trybie życia, a także o nauce języków obcych. Do 2016 roku prowadziła w Radio ZET program autorski „Świat według blondynki”, który w 2002 roku został nominowany do Grand Press.

Ostatnio dodane
BECOMING. Moja historia - Michelle Obama
Książka Michelle Obamy ukaże się w Polsce

"BECOMING. Moja historia" trafi do polskich czytelników na początku 2019 roku.

Mateusz Borek i Cezary Kowalsk
Mateusz Borek i Cezary Kowalski promują książkę "Krótka piłka" [FOTO]

Dzięki tej książce poznamy kulisy polskiego futbolu okiem reporterów, którzy od lat znajdują się blisko wydarzeń.

Kupony i kody rabatowe