Literatura
Boso, ale w ostrogach - premiera książki

Boso, ale w ostrogach - premiera książki

  • 2018-05-08, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Kino Atlantic, Warszawa

Opis

Kino Atlantic zaprasza na spotkanie z okazji premiery książki Stanisława Grzesiuka w 100. rocznicę urodzin. "Boso, ale w ostrogach" w wersji bez cenzury!

Stanisław Grzesiuk z właściwym sobie humorem i swadą portretuje przedmieścia stolicy z ich obyczajami, tradycją i swoistym kodeksem honorowym. Wydanie książki zostało wstrzymane na kilka miesięcy przez cenzurę. Wreszcie w lipcu 1959 roku książka trafiła do księgarń. Czytelnicy i recenzenci apelowali do autora i wydawnictwa z prośbą o dodruki. Po latach tekst porównano z rękopisem i przywrócono fragmenty usunięte przez cenzurę oraz wydawcę przy pierwszej publikacji.

Podczas spotkania zostaną przeczytane fragmenty książki w interpretacji Marcina Przybylskiego, odbędzie się też dyskusja z udziałem Bartosza Janiszewskiego – autora biografii „Grzesiuk. Król życia”, Mateusza Szlachtycza i Alexa Kłosia – reżysera i autora scenariusza filmu „Grzesiuk. Chłopak z ferajny”. Na koniec obejrzymy projekcję filmu.

Aby wziąć udział w wydarzeniu 8 maja należy wypełnić formularz do 1 maja. UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Potwierdzenie wpisania na listę gości zostanie przesłane najpóźniej do 3 maja.

Ostatnio dodane
Garfield. TÅ‚usty koci trÃłjpak
Komiks "Garfield" powraca!

Tym razem będzie to kompletna i chronologiczna kolekcja w tłumaczeniu Piotra W. Cholewy.

FlirtujÄ…c z Åźyciem
"Flirtując z życiem" - Danuta Stenka w rozmowie z Łukaszem Maciejewskim

Wykreowany przez media wizerunek Danuty Stenki nawet w połowie nie oddaje prawdy o jej niezwykłej osobowości.

Kupony i kody rabatowe