Literatura
Ciemno, prawie noc - spotkanie z twórcami

Ciemno, prawie noc - spotkanie z twórcami

  • 2019-04-05
  • Empik Junior , Warszawa

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 19.

fot. Dorota Łojewska

Opis

„Ciemno, prawie noc” (Wydawnictwo W.A.B) to jedna z najgłośniejszych polskich powieści ostatnich lat. Joanna Bator otrzymała za nią Nagrodę Literacką NIKE. Książka doczekała się ekranizacji, w kinach wciąż można oglądać bazujący na niej film Borysa Lankosza w gwiazdorskiej obsadzie. Już 5 kwietnia w salonie Empik Junior odbędzie się spotkanie, w którym wezmą udział reżyser Borys Lankosz oraz autorka powieści Joanna Bator. 

Mroczna historia odkryta przez bohaterkę książki „Ciemno, prawie noc”, Alicję Tabor wywołała dreszcz emocji u niejednego czytelnika. Reporterka, po latach nieobecności, wraca do Wałbrzycha, rodzinnego miasta. Od kilku miesięcy nic nie jest tam tak, jak być powinno. Znikają najmłodsi, zwierzęta są mordowane, a mieszkańców opanowuje mesjanistyczno-narodowe szaleństwo. Tabor pracuje nad reportażem o trójce zaginionych dzieci. Szybko okazuje się, że wraz z kolejnymi faktami w tej sprawie, wychodzą na jaw bolesne karty z jej przeszłości.„Ciemno, prawie noc” porusza trudne tematy dotyczące przemocy wobec dzieci. Film i jego atmosfera przez wielu porównywane są do legendarnego Miasteczka Twin Peaks. Główna bohaterka, Alicja Tabor, próbuje przerwać ciąg złych wydarzeń, które – w niepojęty dla wielu sposób opanowały – Wałbrzych. Jak udało się przenieść na duży ekran klimat pełnych grozy wydarzeń w dolnośląskim mieście? Tych wątków na pewno nie zabraknie podczas rozmowy. Podczas spotkania, uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, by dowiedzieć się więcej o tym, jak wyglądał proces przełożenia książki na scenariusz. Poznają również kulisy powstawania filmu, który współtworzyło wielu znakomitych aktorów, min. Magdalena Cielecka, Piotr Fronczewski czy Marcin Dorociński.

Joanna Bator– pisarka, felietonistka, publicystka. Laureatka Nagrody Literackiej „Nike” (2013) za powieść „Ciemno, prawie noc”. W 2018 wraz z tłumaczką Esther Kinsky otrzymała Nagrodę Literacką im. Hermanna Hessego.

Borys Lankosz– reżyser, aktor i scenarzysta. Odpowiada m.in. za serial „Pod Powierzchnią” czy film „Ziarno Prawdy“. 

ip

Ostatnio dodane
Jaką ksiąÅźkę kupić dziecku na Pierwszą Komunię? JuÅź niedługo zacznie się okres komunijny, coraz więcej ludzi poszukuje z tej okazji ciekawych prezentÃłw dla dzieci. Ciekawa ksiąÅźka to zawsze dobry pomysł. Dlaczego warto w ogÃłle kupować je d
Jakie książki kupić na Pierwszą Komunię?

Przygotowaliśmy zestawienie dziesięciu pozycji, które z pewnością sprawdzą się jako prezenty na tę okazję!

Assassin’s Creed: Odyssey
Książka "Assassin's Creed: Odyssey" przedstawi historę Kasandry

Przygotujcie się na odyseję po lądach i morzach starożytnej Grecji!