Literatura
Katarzyna Czajka-Kominiarczuk - spotkanie autorskie

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk - spotkanie autorskie

  • 2019-02-14, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Empik Arkadia, Warszawa, al. Jana Pawła II 82, Warszawa

Opis

Oscary to najbardziej prestiżowe, najczęściej komentowane, ale też budzące najwięcej kontrowersji nagrody filmowe. Przyznawane od 1929 roku statuetki nieustannie stanowią „złoty przedmiot pożądania” dla twórców kinematografii. Katarzyna Czajka-Kominiarczuk w książce „Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej” (Wydawnictwo W.A.B.) odkrywa całą prawdę o Nagrodach Akademii Filmowej, które w tym roku zostaną wręczone po raz 91. Spotkanie z autorką odbędzie się w walentynkowy wieczór w salonie Empik Arkadia.

 Na kartach książki, Katarzyna Czajka-Kominiarczuk zrywa ze zwyczajem mówienia o Oscarach według klucza 24 kategorii w jakich są przyznawane. Proponuje za to podział na cztery bloki tematyczne. Pierwszym z nich jest „Nagroda”, gdzie autorka opisuje m.in. mechanizmy przyznawania Oscarów i rolę jaką pełni w nich polityka. Z kolei „Ceremonia” to blok poświęcony wszystkiemu, co związane z galą odbywającą się w Teatrze Dolby w Hollywood: kreacjom, przemówieniom, losom niektórych statuetek oraz wpadkom, jakie się zdarzają w trakcie wydarzenia. W „Kategoriach nieoczywistych” czytelnicy odkryją, jak ewoluowały dziedziny sztuki filmowej, w których przyznawana jest nagroda i poznają polski wkład w historię Oscarów. Część poświęcona „Zwycięzcom” to skarbnica wiedzy i anegdot o tym jak Oscary wpłynęły na losy i popularność nagrodzonych filmów oraz aktorów i jaki jest stosunek Akademii do mniejszości.

„Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej” to pozycja obowiązkowa dla każdego pasjonata kina, który z wypiekami na twarzy śledzi doniesienia o gwiazdach ekranu i ich  walce o upragnione statuetki  Branżowe sekrety i anegdoty, pełne emocji opowieści z Hollywood autorka uzupełnia o zestawienie najciekawszych statystyk dotyczących rozdań.  Podczas spotkania nadarzy się świetna okazja do dyskusji na temat niuansów i ciekawostek dotyczących tej wyjątkowej nocy.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk - absolwentka historii i socjologii. Od 2009 na blogu „Zwierz popkulturalny” pisze o serialach, filmach i wszystkim, co związane z kulturą popularną. Oddana wielbicielka produkcji BBC i Batmana. Poza nałogowym oglądaniem filmów i seriali oraz czytaniem komiksów, pisze doktorat na ISNS UW i zajmuje się naukowo kinem polskim w dwudziestoleciu międzywojennym.

Ostatnio dodane
Joanna Bator - Ciemno, prawie noc
Reedycja bestsellera "Ciemno, prawie noc" już w księgarniach

Przed zobaczeniem ekranizacji, warto przeczytać książkę Joanny Bator.

Millenium.  Saga – Dziewczyna, ktÃłra nie odpuszczała 3
Poznaj premiery komiksów Egmont na marzec 2019

Których bohaterów zobaczymy w nowych komiksach?