Literatura
Lech Wałęsa w rozmowie z Cezarym Łazarewiczem i Andrzejem Boberem

Lech Wałęsa w rozmowie z Cezarym Łazarewiczem i Andrzejem Boberem

  • 2017-10-12, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa

Opis

Lech Wałęsa, legendarny przywódcza „Solidarności” i strajku w Stoczni Gdańskiej to symbol buntu i walki o polską demokrację. „Ja. Z Lechem Wałęsą rozmawiają Andrzej Bober i Cezary Łazarewicz” (W.A.B) jest książką wypełnioną trudnymi pytaniami i bardzo osobistymi odpowiedziami. Część z nich padnie 12 października w warszawskim salonie Empik Junior, podczas spotkania z okazji premiery książki, w którym udział weźmie bohater oraz autorzy książki.

Przez wiele osób uwielbiany, przez niektórych potępiany. Jaki jest pierwszy wybrany w powszechnych wyborach Prezydent RP? Jak zmienił się na przestrzeni kilkudziesięciu lat burzliwej kariery politycznej? Rozmowa, prowadzona przez Cezarego Łazarewicza i Andrzeja Bobera, układa się w porywający portret człowieka, który przebył niewiarygodnie długą i wyboistą drogę przez współczesną historię Polski, aby dziś przedstawiać czytelnikom swoją wersję wydarzeń. Bez retuszu.

Lech Wałęsa – laureat pokojowej Nagrody Nobla i jeden ze 100 najważniejszych ludzi XX wieku według tygodnika „Time”. Pierwszy Prezydent RP wybrany w wyborach powszechnych, symbol walki o wolność i demokrację. Legendarny współzałożyciel i pierwszy przywódca NSZZ „Solidarność".

Cezary Łazarewicz – dziennikarz i publicysta, autor reportaży. Laureat Nagrody „Nike” w 2017 roku za książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”.

Andrzej Bober – dziennikarz, wykładowca akademicki pracujący na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi bloga „Bober z konfiturą”.

Mapa

Ostatnio dodane
World of Warcraft: Cisza przed burzÄ…
Książka "World of Warcraft: Cisza przed burzą" już dostępna! [FRAGMENT]

Świat "World of Warcraft" rozpala wyobraźnię graczy i czytelników już od 24 lat. Przeczytaj premierowy fragment nowej książki!

Szeptucha - Iwona Menzel
"Szeptucha" - premiera nowej książki Iwony Menzel

To klimatyczna opowieść o marzeniach, miłości i tradycjach.

Kupony i kody rabatowe