Literatura
Śladami sensu - rozmowy w nurcie analizy egzystencjalnej

Śladami sensu - rozmowy w nurcie analizy egzystencjalnej

  • 2019-06-15, , godzina 19:15
  • wstęp wolny
  • 15 w Kawiarni/Księgarni Radio Telewizja przy ul. Gen. Andersa 29 , Warszawa

Opis

Po co to wszystko? O co chodzi?
Jaki to ma sens?
Jaki sens ma moje życie?
Czy jest mi dobrze ze sobą?
Co mnie to wszystko obchodzi?
Co jest dla mnie ważne?
O co pyta mnie życie?

***

Zapraszamy na spotkanie w przyjemnym wnętrzu Kawiarni/Księgarni Radio Telewizja, wśród dobrych książek, przy herbacie i kawie. Będziemy rozmawiać o #sensie – wielkim i małym; o wartościach; o tym, co możemy zrobić; co jest potrzebne, żeby żyć pełniej, żeby nasze życie miało znaczenie dla nas samych.

Kawiarnia/Księgarnia Radio Telewizja
ul. Gen. Andersa 29, Warszawa
godz. 19.15 - 21.15

Inspiracją do dyskusji będzie film-wywiad z #Alfriedem #Längle – znanym na całym świecie #psychoterapeutą, autorem świeżo wydanej przez nas książki „Śladami sensu. Jakie pytania zadaje nam życie?”.
Na spotkanie zaprosiliśmy grupę psychoterapeutów ze Stowarzyszenia Psychoterapii Egzystencjalnej #GLE_Polska. Praktyczne sposoby poszukiwania sensu przybliży nam Ewa Polak, psychoterapeutka uczennica Alfrieda Längle, twórczyni #CentrumSensu.

Tak jak sugeruje autor książki chcielibyśmy na moment zwolnić, zatrzymać się, pobyć z innymi w obecności i rozmowie o rzeczach ważnych.

***

Być człowiekiem
– to stanąć
przed pytaniem.
Żyć – to dać odpowiedź.

***
Książka „Śladami sensu. Jakie pytania zadaje nam życie?”, która będzie miała podczas tego spotkania swoją premierę, to trzecia z kolei pozycja #Alfrieda #Längle wydana w języku polskim. W odróżnieniu od dwóch poprzednich – „Żyć z sensem. Praktyczne wprowadzenie do logoterapii” i „Gdy rodzi się pytanie o sens” – ma ona formę bardziej ascetyczną i poetycką. W formie krótkich rozważań przekazuje esencję doświadczeń kilkudziesięciu lat pracy uznanego na całym świecie psychologa pracującego w nurcie ukierunkowanym na refleksję nad sensem. Nie jakimś „Wielkim Sensem Wszystkiego”, ale aktualnym, konkretnym sensem konkretnego życia – w tej chwili, w zaistniałych okolicznościach. Sensem rozumianym jako „najbardziej wartościowa możliwość w danej sytuacji”.

***
#Alfried #Längle
Urodził się w 1951 r., studiował medycynę i psychologię w Innsbrucku, Rzymie, Tuluzie i Wiedniu. Psycholog kliniczny, praktykujący psychoterapeuta, lekarz medycyny ogólnej, superwizor.
Przez wiele lat bliski współpracownik Viktora Frankla, ojca logoterapii i twórcy podstaw analizy egzystencjalnej. Wielokrotnie sprawował funkcję przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia Logoterapii i Analizy Egzystencjalnej (GLE-International), którego obecnie jest przedstawicielem ds. relacji międzynarodowych, profesor zwyczajny, autor licznych publikacji z zakresu logoterapii i psychoterapii egzystencjalnej. W Polsce prowadzi szkolenia psychoterapeutyczne w nurcie analizy egzystencjalnej we współpracy ze Stowarzyszeniem Psychoterapii Egzystencjalnej GLE-Polska.


Ostatnio dodane
11. Festiwal Conrada
Poznaliśmy program Festiwalu Conrada 2019

W dniach od 21 do 27 października do Krakowa przyjadą ciekawi goście.

80 lat Batmana
Batman ma 80 lat. Gratka dla polskich fanów człowieka-nietoperza

Wydawnictwo Egmont, włączając się w obchody 80. urodzin Mrocznego Rycerza, przygotowało niezwykłą niespodziankę dla czytelników.

Konkurs Ziaja