Literatura
Spotkanie z Marcinem Prokopem

Spotkanie z Marcinem Prokopem

  • 2018-12-11, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa

Opis

Kim jest chojrak? To ktoś, kto nie czuje lęku przed nowymi wyzwaniami, ma odwagę być pionierem i przecierać szlaki w swojej dziedzinie. Historie spisane przez popularnego prezentera Marcina Prokopa w książce dla dzieci „Chłopaki chojraki” (Wydawnictwo Znak), przedstawiają Polaków, którzy dokonali rzeczy niemożliwych. O śmiałkach, którzy walczą o to, w co wierzą, zmieniając świat na lepsze, autor opowie podczas spotkania z czytelnikami w Empiku Junior już 12 grudnia.

Co łączy wybitnego kardiologa Zbigniewa Religę, gigantów przemysłu filmowego braci Warner, kierowcę rajdowego Roberta Kubicę i twórcę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka? To ludzie, którzy w zawodowym i prywatnym życiu łamali stereotypy, a w swoich dziedzinach tworzyli prawdziwe dzieła sztuki i za wszelką cenę pomagali innym. Czy ich postępowanie i nawyki mogły zatem być standardowe?

Na kartach książki Marcina Prokopa czytelnicy znajdą masę smaczków i ciekawostek. Dowiedzą się m.in. czego na cały regulator słuchał Zbigniew Religa, podczas prowadzenia operacji na otwartym sercu, dlaczego bracia Warner musieli sprzedać konia, zanim założyli jedną z największych wytwórni filmowych w Hollywood. Odkryją też jak doszło do tego, że Jurek Owsiak, mimo problemu z jąkaniem się, z łatwością zdołał przemówić do tysięcy ludzkich serc. Podczas spotkania autorskiego w Empiku Junior Prokop z własnej perspektywy nakreśli słuchaczom sylwetki bohaterów książki „Chłopaki chojraki”. Będzie to niezwykła szansa, by usłyszeć dziesiątki nieznanych dotąd faktów i anegdot oraz zdobyć autograf autora.

Ostatnio dodane
Extraordinary X-Men: Przystań X, tom 1
Nowości komiksowe Egmontu w styczniu 2019

X-Men, Amazing Spider-Man, Deadpool i inne premiery!

Szczury Wrocławia. Kraty
"Szczury Wrocławia. Kraty" - ZOMO kontra zombie od Roberta J. Szmidta

30 stycznia do księgarń trafi długo wyczekiwany spin-off głośnej powieści "Szczury Wrocławia. Chaos".