Literatura
Spotkanie z Wałęsą, Balcerowiczem i Kolendą-Zaleską

Spotkanie z Wałęsą, Balcerowiczem i Kolendą-Zaleską

  • 2019-06-17, , godzina 18:00
  • Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 12.

fot. Dorota Łojewska

Opis

Czym jest wolność? Czy łatwo o nią walczyć? To tylko dwa z pytań, na które odpowiedzi poszukają wyjątkowi goście wydarzenia w salonie Empik Junior: Lech Wałęsa, Leszek Balcerowicz oraz Katarzyna Kolenda-Zaleska. 17 czerwca autorka oraz bohaterowie książki „Lech, Leszek. Wygrać wolność” (Społeczny Instytut Wydawniczy Znak) spotkają się z czytelnikami i pasjonatami historii współczesnej .

Balcerowicz i Wałęsa w najważniejszej rozmowie na 30-lecie przemian demokratycznych w Polsce. Katarzyna Kolenda-Zaleska, autorka wywiadu rzeki „Lech, Leszek. Wygrać wolność” wraz ze swoimi bohaterami analizuje postawy Polaków wobec wolności. Wspólnie rozważają, czym wolność jest dla narodu i jaki stosunek do niej mają jej architekci. Lech Wałęsa i Leszek Balcerowicz opowiadają o decyzjach, które musieli podjąć, by doprowadzić do przemian i je wdrożyć. Mówią również o cenie, jaką przyszło im za to zapłacić.

Lech Wałęsa – polityk i działacz związkowy. Czołowy opozycjonista w okresie PRL, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność”. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 1983 roku. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1990–1995.

Leszek Balcerowicz – polityk i ekonomista, pełnił funkcje: wiceprezesa Rady Ministrów, ministra finansów i prezesa Narodowego Banku Polskiego. Założyciel oraz przewodniczący rady think tanku Forum Obywatelskiego Rozwoju. Kawaler Orderu Orła Białego.

Katarzyna Kolenda-Zaleska – dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka, prezes Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

Ostatnio dodane
11. Festiwal Conrada
Poznaliśmy program Festiwalu Conrada 2019

W dniach od 21 do 27 października do Krakowa przyjadą ciekawi goście.

80 lat Batmana
Batman ma 80 lat. Gratka dla polskich fanów człowieka-nietoperza

Wydawnictwo Egmont, włączając się w obchody 80. urodzin Mrocznego Rycerza, przygotowało niezwykłą niespodziankę dla czytelników.

Konkurs Ziaja