Sztuka
Slow life według najlepszych młodych artystów

Slow life według najlepszych młodych artystów

  • 2017-07-05, do 2017-07-13
  • wstęp wolny
  • Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa

Opis

Jak żyć w rytmie slow, doceniać piękno ulotnych chwil i cieszyć się drobnymi przyjemnościami? Inspirację można znaleźć w pracach młodych artystów na wystawie poprzedzającej wakacyjną edycję Aukcji Młodej Sztuki w DESA Unicum. Ekspozycja zakończy się licytacją już 13 lipca.

Slow life to trend promujący życie w wolnym, spokojnym tempie, bez zbędnego stresu. Prace z oferty lipcowej Aukcji Młodej Sztuki mogą stanowić doskonałą inspirację dla zabieganych osób, które chciałyby spróbować nieco zwolnić. Proste przyjemności i docenianie pięknych momentów znacząco wpływają na poziom szczęścia i satysfakcji z życia, a sztuka od wieków zaspokaja zarówno estetyczne, jak i duchowe potrzeby. Młodzi artyści doskonale o tym wiedzą. Szczególnie dużo uwagi poświęcili naturalnym, cyklicznym rytmom, takim jak wschody i zachody słońca. Ich podziwianie często uniemożliwiają codzienne obowiązki i intensywny rozkład dnia. Podczas letnich podróży można jednak swobodnie delektować się świetlnym spektaklem. Urszula Kałmykow namalowała „Wschód słońca nad Londynem”, Marta Bilecka w „The Force of Nature 04” stworzyła studium refleksów na wodzie, a Katarzyna Orońska w „Drzwiach” połączyła dwie przyjemności: doświadczenie ciepłych promieni na skórze i perspektywy spokojnego popołudnia, które można poświęcić na lekturę ulubionej książki. Bohaterka obrazu stoi tyłem do widza, przed pokaźnym regałem pełnym opasłych tomów. Jej uniesiona ręka sięga ku klamce, ale gest pozostaje zawieszony – czy warto opuszczać to bezpieczne, pełne woluminów sanktuarium? Kamila Jarecka zaprasza na „Kawę z przyjaciółmi” – mogą być choćby ci czworonożni. Mirella Stern w „Amatorach wolnych myśli” zachęca by, tak jak bohaterka obrazu, sięgać wyżej, aż do nieba i beztroskich ptaków.

Podczas wakacyjnej aukcji pod młotek pójdzie ponad 60 specjalnie wyselekcjonowanych obiektów. W katalogu znajdą się prace między innymi takich twórców jak Adam Wątor, Patrycja Nurkan, Kamil Stańczak, Małgorzata Jastrzębska, Marta Gębalska czy Paulina Zalewska. Cena wywoławcza każdego obrazu to 500 zł. Wszystkie prace można zobaczyć podczas wystawy przedaukcyjnej, na którą wstęp jest wolny.

Mapa

Polecamy
Ostatnio dodane
Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia
Zbliża się 11. edycja Studenckiego Konkursu Fotograficznego "Głębia Spojrzenia"

Podziel się ze światem swoimi fotografiami i wygraj wyjątkowe nagrody.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.