Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Dobry Wieczór Jazz: Herdzin / Haynes / Kubiszyn / Popiałkiewicz

Kiedy2018-12-07 godzina 19:30
Za ile130
GdzieTeatr Roma
ul. Nowogrodzka 49
Warszawa
Dobry Wieczór Jazz: Herdzin / Haynes / Kubiszyn / Popiałkiewicz

Zapraszamy do Teatru Muzycznego ROMA na wyjątkowy koncert w ramach cyklu DOBRY WIECZÓR JAZZ: Herdzin / Haynes / Kubiszyn / Popiałkiewicz wystąpią w Warszawie już 7 grudnia. 

Krzysztof Herdzin po raz kolejny zaskakuje swoich słuchaczy. W ostatnich latach skupiał się głównie na działalności kompozytora współczesnego i dyrygenta: jego dwie płyty z muzyką współczesną - "Symphonicum" nagrana z Sinfonią Varsovią oraz "Suite on polish themes" nagrana w londyńskim Abbey Road Studio z jedną z najwybitniejszych orkiestr świata Academy of St Martin in the fields, były nominowane do nagrody Fryderyk. Uczestniczy w programie zamówień kompozytorskich MKiDN, jego kompozycje współczesne wykonywane są przez najlepsze polskie orkiestry i cenionych solistów. Jako ośmiokrotny Aranżer Roku wg ankiety czytelników Jazz Forum "Jazz Top" i laureat Fryderyka "Jazzowy Kompozytor i Aranżer Roku", od dawna kojarzy się melomanom z pisaniem nut i dyrygowaniem, a jednak od czasu do czasu przypomina o tym, że jest wciąż znakomitym pianistą. Ukończył studia fortepianu klasycznego w klasie legendarnej prof. Katarzyny Popowej-Zydroń (z tej samej klasy wywodzi się Rafał Blechacz). Z zespołem West wygrał Grand Prix Festiwalu Jazz Juniors 1990 w Krakowie, na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach 1994 zdobył trzecie miejsce, jest laureatem Nagrody Pr. III "Mateusz 2014", dwukrotnym Artystą Roku ze statuetką "Grand Prix Jazz Melomani", w 2015 roku otrzymał Srebrny Medal Gloria Artis. Przez lata grał w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego, w zespołach Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Janusza Muniaka. Jest posiadaczem 17 złotych i 3 platynowych płyt dla aranżera, wyprodukował ponad 20 płyt polskim gwiazdom: Irenie Santor, Maryli Rodowicz, Katarzynie Groniec, Edycie Geppert, Wojciechowi Gąssowskiemu. Orkiestrował nagrodzoną Oscarem 2005 muzykę Jana A.P. Kaczmarka do filmu "Finding Neverland". Jako lider nagrał 18 płyt CD, w charakterze pianisty, aranżera, dyrygenta i kompozytora pojawił się na ponad 200 płytach. Od ośmiu lat jest filarem zespołu Anny Marii Jopek, aranżując i występując z nią na estradach całego świata, prowadzi własny Big Band i Trio (Robert Kubiszyn+Cezary Konrad).

 

Najnowszy projekt "Herdzin/ Haynes/ Kubiszyn/ Popiałkiewicz" to kwartet grający autorskie kompozycje lidera, utrzymane w stylistyce fusion, odwołujące się do ikon tego gatunku: Weather Report, The Headhunters, Chick Corea Electric Band, Yellowjackets. Płyta z tym materiałem "Kingdom of Ants" ukaże się 19 października nakładem wydawnictwa Agora. Krążek został zarejestrowany w Los Angeles, Herdzinowi udało się zaprosić do nagrania legendę perkusji, genialnego Vinnie Colaiutę. Podczas koncertów zastąpi go rewelacyjny amerykański perkusista David "Fingers" Haynes (grał z Princem, Chaką Khan, Mary J. Blige, Randy Breckerem, Stanleyem Jordanem, Arrested Development). Obok lidera na klawiaturach, pojawią się: jego wieloletni muzyczny partner, basista Robert Kubiszyn oraz fenomenalny gitarzysta Daniel Popiałkiewicz.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2019 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama