Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Draka

Kiedy2019-02-21
Do kiedy2019-02-22
GdzieTeatr MŁYN, ul. Jezuicka 4
Draka

21 i 22.02 o godz. 19:30 na Scenę na Poddaszu Teatru MŁYN wraca spektakl DRAKA w reż. Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej, rodzaj kameralnego musicalu, a zarazem cięta satyra na służbę zdrowia.
 
Emerytowany policjant, rozdrażniony otaczającą go rzeczywistością sześćdziesięciolatek - samotnik, cwaniak i łapówkarz (w tej roli Krzysztof Kiersznowski) staje w obliczu choroby i rozliczenia z własnym życiem. Wartka, dowcipna i przewrotna akcja sztuki dzieje się na przemian w starym Mlecznym Barze i Rejonowym Szpitalu. Rzeczywistość bohatera tworzą zimna i bezlitosna Pani Doktor (Zuzanna Fijewska-Malesza), oraz krzykliwa, ciężarna Kelnerka (Agata Fijewska).

Spektakl poprzez śmiech, absurd i groteskę stawia pytania o naszą współczesną rzeczywistość, dlaczego wiąże się ona coraz częściej z poczuciem wstydu i złości? W jaką stronę zmierza nasze "dynamicznie rozwijające się" społeczeństwo? Czy w świecie, który powoduje tyle frustracji, jest jeszcze miejsce na bezinteresowną bliskość?

Groteskowa forma i dowcip – to być może jedyny sposób na poruszenie tych tematów społecznego, ale i naszego wewnętrznego tabu.

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Muzyka: Filip Dreger
Obsada: Agata Fijewska, Zuzanna Fijewska-Malesza, Krzysztof Kiersznowski
Choreografia: Bartosz Figurski
Akompaniament: Agnieszka Orzechowska-Kozak
Reżyseria świateł: Mikołaj Malesza
Produkcja: Agnieszka Kondraciuk, Katarzyna Pawelafot. J.KarczewskiBLOK PROMOWANY
Sopot Sun - nurkowanie w opalanie Przetestuj kosmetyki Ziaja serii Sopot Sun i ciesz się promieniami słońca
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2019 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama